Noul Pret La Carburant...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Rompetrol...Billa din 19 si Domneasca...sunt statii relativ noi.
    sigpic

    Comment


    • #62
      Tinand cont ca in decurs de vreo 3-4 ani am alimentat numai de la rompetrol de langa billa nu am ce reprosa benzinariei, pentru calitatea benzinei.

      Comment


      • #63
        mol

        MOL de langa Catusa.
        Cand strang bani de masina, tot Logan imi iau!

        Comment


        • #64
          Rom Trans (cred ca asa se numeste)...de pe centura, dar in curand voi alimenta de la vecinii nostri.
          Niciodata sa nu speri, dar fara speranta si dorinta nu exista viata!

          Comment


          • #65
            Petrom ,Strada Hepites . Motorina 5.3 ; Benzina 5.25
            Se pare ca au scumpit-o!!

            Comment


            • #66
              ultima data au scumpit-o cu 9 bani, recent au ieftinit-o cu 4 bani, acum iar sa scumpit?
              sigpic

              Comment


              • #67
                Originally posted by valeriuciprian View Post
                Statia de pe Saturn e una dintre cele mai vechi statii din oras...asa cred...cine stie de cand nu au mai fost curatate rezervoarele...si eu spun sa o evitati...mai mult Elena avea ceva probleme cu masina...si a schimbat petrom-ul cu alta statia si am inteles ca s-a rezolvat acea problema.
                Problema a revenit .... Chiar daca n-am mai calcat pe la nici un Petrom....
                Am pus doar de la MOL si in ultimul timp de la Rompetrolul din 19 (langa Billa).
                Loganist far'de Logan

                Comment


                • #68
                  Litrul de benzină ar putea ajunge 10 lei - un articol din Viaţa Liberă de astăzi în care se vorbeşte despre o "nouă" posibilă scumpire a benzinei .
                  Last edited by skypee; 26 March 2011, 02:02.
                  Skypeeâ„¢

                  Comment


                  • #69
                    Salut! Acus putin timp am ajuns si noi (Eu si George) acasa, dupa o plimbare pana la vecini. Am fost pentru prima data si a fost ok. Referitor la pretul motorinei.....3,65 lei, iar un plin m-a ajuns cu cca 70-80 lei mai putin. Acum sa vedem ce miscari are....
                    Niciodata sa nu speri, dar fara speranta si dorinta nu exista viata!

                    Comment


                    • #70
                      or sa va urmeze foarte multi ...
                      a-ti alimentat de la MOL ?!
                      am cativa amici care au facut miscarea asta ... motorina este buna !
                      LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                      LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                      LOCUL1 143.9dB (nCID)

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by shokaliptiku View Post
                        or sa va urmeze foarte multi ...
                        a-ti alimentat de la MOL ?!
                        am cativa amici care au facut miscarea asta ... motorina este buna !
                        Eu personal am fost si am alimentat cu ceva timp in urma de la Cahul cu benzina si am iesit cam cu un milion mai ieftin de cat la noi si imi convine. La sf viitor de saptamana am sa ma duc sa fac iar plinu.
                        Motorina care a fost luata aseara este de la benzinaria Tirex Petrol

                        Comment


                        • #72
                          deci urmatoarea investitie e un GPL.ar fi trebuit sa il pun de acum 1 an dar eram indecis dar acum sunt hotarat sa fac aceasta investitie...la cum scumpesc astia benzina cred ca o sa fie rentabil.
                          https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                          Comment


                          • #73
                            Daca ar fi mai ieftina aceasta instalatie mi-as pune si eu. ~ 500EUR este o suma totusi!
                            Ti-ai facut un clacul - cam in cat timp se amortizeaza investitia? (La mine ar fi ~ 3 ani)

                            Comment


                            • #74
                              Tot problema recuperarii investitiei pe instalatia GPL apare si la mine . La 2200 ron am gasit dar la consumul meu mediu si la rulajul meu as recupera banii pe instalatie in ~2 ani . Nu mi se pare bine , pretul gpl-ului poate varia mult in timpul asta fata de benzina , pana in punctul in care n-ar mai fi economie pe gpl .

                              Comment


                              • #75
                                voi ati luat in calcul ca o revizie la instalatia de GPL este mai scumpa decat o revizie normala la benzinare?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google