Noul Pret La Carburant...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Azi am mai punctat un plin de la moldoveni pret benzina 16,15 lei moldovenesti

    Comment


    • #77
      În monedă de schimb cât ar veni 1 leu de al nostru în leii lor?
      Skypee™

      Comment


      • #78
        3,88 la cursul bnr
        ;)

        Comment


        • #79
          Deci preţul unui litru este de 4,16 Ron , super afacere.
          Skypee™

          Comment


          • #80
            n m am exprimat bine
            3,88 ron e un litru asta la cursul bnr

            Comment


            • #81
              eu am mai intrebat nu au fost doritori, dar mai incerc odata.
              care merge incolo???
              astept......
              1.mister KAT

              nu vreti sa mergem peste ....sa luam si noi???
              care mai vrea?
              1.mister KAT
              Last edited by Mister KAT; 10 April 2011, 17:43. Reason: Automerged Doublepost
              Cand strang bani de masina, tot Logan imi iau!

              Comment


              • #82
                Din pacate eu nu voi mai putea merge curand dincolo ca imi expira pasaportul si nu ma mai lasa astia sa trec dar nu dureaza mult si am sa imi reinoiesc si pasaportul. Eu azi am economisit in jur la vreo 90 lei la 60 litri de benzina luati si inca ala de la benzinarie nu a pus pana in buza de la rezervor, cred ca mai incapeau vreo 4-5 litri daca era.

                Comment


                • #83
                  Baieti! La noi au sarit preturile in sus!

                  Ce capacitate are rezervorul? ca nui corect 50Litri.
                  Last edited by motoprim; 11 April 2011, 21:09. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #84
                    stati linistiti cu revolutiile...suntem prea mici pentru o afacere asa de mare....
                    O sa lasam masinila in fata casei cat de curand daca nu se gaseste o alternativa la combustibili...
                    Au mai incercat si altii ;au blocat benzinarille,drumuri etc. si ce s-a rezolvat?NIMIC!!!
                    Asa ca nu cred ca mai are rost sa ne "revoltam''
                    Pana la urma vinovati sunt cei ce au privatizat resursele tarii...Sunt tari care nu au vandut resursele lor si o duc foarte bine..
                    Cea mai mare prostie s-a facut la noi...stai pe petrol ,nu esti in stare sa il extragi si vine un strain il scoate si ti-l vinde cat de prost sa fii sa faci asa ceva?

                    Comment


                    • #85
                      E mai bine sa primeasca multi bani deodata decat sa i castige in timp, si daca lor le e bine ce mai conteaza cetatenii tarii?
                      Niciodata sa nu speri, dar fara speranta si dorinta nu exista viata!

                      Comment


                      • #86
                        azi am fost la moldova.pret 3.9 ron/l de la lukoil.
                        pierzi cam 3 ore cu totul,depine si cat de aglomerat este.
                        economie 80 de ron la plin.
                        Cand strang bani de masina, tot Logan imi iau!

                        Comment


                        • #87
                          Ieri am alimentat si eu cu benzina de dincolo. Sursa, de incredere maxima!
                          Am platit 4,6 lei/litru.
                          Daca mai vrea cineva as mai putea face rost de vreo cativa litri.
                          Detalii, maine la intalnire sau pe PM.

                          Comment


                          • #88
                            am auzit foarte multa lume ca se duce dincolo pt benzinica, dar cu 3.9 lei litrul.
                            asta de 4.6 lei de care e ? de 98 ?
                            Loganist far'de Logan

                            Comment


                            • #89
                              Nu m-am exprimat foarte clar. Benzina am cumparat-o de la cineva care a fost acolo, nu am luat-o eu direct din peco. Deranjul lui si alte alea ... asta-i pretul cu care mi-a vandut mie.

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by gl_mmm View Post
                                Nu m-am exprimat foarte clar. Benzina am cumparat-o de la cineva care a fost acolo, nu am luat-o eu direct din peco. Deranjul lui si alte alea ... asta-i pretul cu care mi-a vandut mie.
                                ms frumos Mircea de pont, am fost si eu la acea persoana si am luat cativa litri de proba.
                                Eu stiu deja ca va trece testul benzina ca am fost si eu de 2 ori la moldoveni si is supermultumit de cum imi merge masina, absolut nici o diferenta fata de cea de la noi.
                                Si sa va dau un calcul simplu in banii nostri ca sa intelegeti mai bine de ce e rentabil sa cumperi benzina de la moldoveni(sau acest amic care practic ne scapa de drumul de la moldoveni care e obositor,aprox 4 ore pierdute in vama)si sa nu va dau prea multa durere de cap cu multe calcule:
                                de 295 ron cumperi 50 litri benzina de la noi
                                de 210 ron cumperi 50 litri de la moldoveni
                                de 230 ron cumperi 50 litri de la acest baiat
                                Practic la 50 de litri platesti 20 ron(la acea persoana) in plus fata de la moldoveni(pt cei care pretuiesc foarte mult timpul e o nimica toata 20ron) dar castiga 50 ron daca nu ar fi cumparat de la noi si ar lua de la acest prieten cu 4.6ron litru/50 litri
                                Last edited by AlinVRS; 16 May 2011, 23:34.
                                https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google