Noul Pret La Carburant...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by gheorgngv View Post
    Problema e alta ca eu nu mai pot sa ma duc ca mi-a expirat pasaportul si il trimit pe taicamiu si ramane de vazut daca se duce aici la noi sau la cahul ca mai am drum si pe la vladesti(oancea) si acolo e liber tare
    Nasol, fa-ti pasaportul mai repede , la Oancea nu imi convine ca nu fac mare economie daca nu am treaba acolo.La pasaportul pe un an de zile depui actele dimineata si la 2 dupa masa e gata ;)
    https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

    Comment


    • mircica te`ai innoit sau nu am inteles eu bine?

      Comment


      • AlinVRS am alimentat de dincolo azi de la rompetrol si conform calculelor mi-a iesit un pret al benzinei de 4, 36 ron eu sunt multumit

        Comment


        • Originally posted by gheorgngv View Post
          AlinVRS am alimentat de dincolo azi de la rompetrol si conform calculelor mi-a iesit un pret al benzinei de 4, 36 ron eu sunt multumit
          Uite Georgica si dragi prieteni ce experiment am facut in ultima saptamana de zile:
          -alimentat full la pompa de pe str. Saturn cu pretul de la prima poza de jos
          -dupa o saptamana alimentat de la aceeasi pompa de pe str. Saturn
          Priviti sa vedeti diferente de pret si ce pret are benzina la a doua poza fara sa se anunte ceva oficial.
          PS. Apropo asa am descoperit ca bolidul meu intr-o suta de km oras imi comsuma 12l/100km
          Attached Files
          https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

          Comment


          • e iarna ce sa faci...
            app pretul la carburanti sa marit vineri din nou...
            Last edited by gheorgngv; 25 February 2012, 19:39.

            Comment


            • In sfarsit, s-a facut 6 lei kila de "gaz". Incepusem sa-mi pierd rabdarea. Uraaa!
              Faza naspa e ca a-nceput sa-mi placa cu autobuzu' ...

              Comment


              • O sa trecem pe langa benzinarii si-o sa ne iasa ochii ca la melc....6 lei/ litru..Doamne fereste. :|
                Niciodata sa nu speri, dar fara speranta si dorinta nu exista viata!

                Comment


                • La unele benzinarii pretul este de 6,07 lei/litru.

                  Comment


                  • Am pus si eu aseara de la Patriciu.6 lei litrul.Era stresant inainte cu 5 bani,10 bani sub pretul actual.

                    Comment


                    • si acum, din nou! aproape 7 lei litrul de benzina!!!
                      ba, astia nu sunt sanatosi, ne calca pe cap cum vor ei...

                      Comment


                      • Si o sa ne calce in cap in continuare atata timp cat statul nu are control asupra pietei benzinei. Nu mai avem nicio firma de stat care sa faca concurenta. Si daca am fi avut ar fi falimentat-o smecherii s-au ar vinde-o pe bani. Trist! Foarte trist!!!

                        Comment


                        • Cum ma 7 lei litrul? Astia nu sunt sanatosi la cap.
                          Sa faca nene ca in Anglia, o institutie de stat care sa controleze, sau sa puna o lege: cine are pretul benzinei mai mare de 5 lei, amenda. Si astfel au control total. Dar credeti ca pe ei ii afecteaza ca e 7 lei litrul? De parca dau din buzunarul lor.
                          sigpic

                          Comment


                          • tu crezi ca statul se plange de pretul la benzina? lor le convine ca i-au bani de la benzinari, cu cat mai scump cu atat mai bine...noi suntem aia care pierdem pe toate planurile

                            Comment


                            • Chiar zilele astea am vazut pe la tv ca se laudau alesii nostri cu uniformizarea preturilor la carburanti cu UE. Problema e ca la noi e mai scump decat afara litrul de benzina, iar de venituri si cam cat isi permite un roman sa faca plinul pe luna fata de afara iar e diferenta de ne doare. Pe scurt, fac altii bani pe spinarea noastra.

                              Comment


                              • Oricum pretul benzinei este in sus. Va fi 7, apoi 6,5 lei, poate iar 6. Mai tarziu va sari de 7 va ajunge la 8, 9, 10 lei /l, pana cand resursele se epuizeaza. Nu avem ce face. Ne descurcam fiecare cum putem. Masina, autobuz, maxi taxi etc.
                                Un reportaj la Protv spunea ca 18% dintre romani au renuntat la masini cand pretul benzinei a sarit de 6 lei. Cand va sari de 7 lei cca 42% dintre romani isi vor lasa masinile acasa. Oare asa va fi? Se va injumatati traficul? . Ce se va intampla la 8 lei/l????
                                Last edited by Archangel80; 20 February 2013, 11:16.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google