Service Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spre deosebire de Nalba care ma programa cind vroiau ei , la Apan m-am programat cand am vrut eu.Despre manopera si respectarea programarii va spun maine.

    Comment


    • Originally posted by DeWiL View Post
      M-am razgandit, nu mai fac revizia de 30 si o astept pe cea de 45 pe care o fac la firma mama din Franta.
      Originally posted by DeWiL View Post
      Despre manopera si respectarea programarii va spun maine.
      Mincinosule
      Deci de ce e o asa mare polemica pe forum?Pentru un service auto?Haideti ma ce draq...
      sigpic

      Comment


      • Eu am intrebat daca se mai da cafea gratis, dati cu sticle de bere in mine nu va certati voi... Cat este in garantie am sa merg la IATSA, acolo i-mi vine mai bine, sper sa nu am nevoie de interventii majore!

        Comment


        • Era un proiect inceput odata, pe vremea cand eram uniti si puternici. O intelegere facuta de fostul org cu administratorul respectivului service, intelegere conform careia, cand un membru LC Galati avea nevoie de service pentru ORICE problema, avea prioritate la programare. Asta se dorea a fi primul pas dintr-o viitoare colaborare care se anunta fructuoasa si mai ales preferentiala. S-a dus dreaq ...

          Comment


          • de serviceruile din galati nu pot sa spun nimic pentru ca nu am nimic la cunostinta despre ei. dar de apan va spun asa: prima problema a aparut cu pinionul problema, scurgeri la distributie. am fost pe dig si s-a rezolvat in 4 ore. a doua problema: un scartait usor la arcurl de la suspensie de la roata stanga fata. fost-am la ei, s-a rezolvat iar fara probleme. a treia problema, un usor suierat la pompa de apa. mi-a recomandat DACTOECul sa mai am rabdare pentru ca e posibil sa nu fie de acord cei de la pitesti sa o schimbe. intre timp a disparut zgomotul. a patra problema, un zgomot un bord, fost-am iar la ei, dat jos bordul si rezolvat zgomotul in 2 ore. de revizii foarte multumit, programat cand vreau eu, fara intarzieri la data programarii, adica venit la service, facut fisele de intrare si bagat masina in service. chiar se laudau ca au avut clienti care au fost ba in glati, ba in tulcea care nu au rezolvat problemele acolo si au venit la apan, totodata rezolvand problema la ei.
            preturile, da, poate sunt un pic cam piperate, dar isi fac treaba bine. de exemplu, un parbriz de logan cu manopera costa 1000 lei. cand am auzit, m-a trecut un fior si am plecat
            una peste alta, pana acum eu sunt mutumit de ei. urmeaza revizia de 60.000 km
            sigpic

            Comment


            • Buna ziua dragi colegi de trafic am fost azi la service (APAN)pt. o revizie de un an si lucrurile stau cam asa:

              1-Manopera Revizie 1 an=55
              2-Manopera Inlocuit Filtru Aer=5,5
              3-Filtru ulei=28.58
              4-Garnitura buson baie=1.35
              5-Ulei Premium(elf)5w30=101.45
              6-Filtru Aer=47.41

              pret fara tva=239.29
              cu tva=296.72+ spaga data la mecanic 20 lei
              revizia in sine a durat 1hr si am asistat la ea,eu si un amic , au fost foarte amabili cu noi, la inceput mi-au spus ca va dura 2-3 ore in lipsa de personal(concediu) dar am avut noroc sa termin mai rpd.Pertotal sunt multumit ca am ales APAN.

              Comment


              • nu era nevoie sa le dai acea atentie pentru o revizie banala. se putea face fara probleme si fara acea atentie.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by gl_85_clk View Post
                  Buna ziua dragi colegi de trafic am fost azi la service (APAN)pt. o revizie de un an si lucrurile stau cam asa:

                  1-Manopera Revizie 1 an=55
                  2-Manopera Inlocuit Filtru Aer=5,5
                  3-Filtru ulei=28.58
                  4-Garnitura buson baie=1.35
                  5-Ulei Premium(elf)5w30=101.45
                  6-Filtru Aer=47.41

                  pret fara tva=239.29
                  cu tva=296.72+ spaga data la mecanic 20 lei
                  revizia in sine a durat 1hr si am asistat la ea,eu si un amic , au fost foarte amabili cu noi, la inceput mi-au spus ca va dura 2-3 ore in lipsa de personal(concediu) dar am avut noroc sa termin mai rpd.Pertotal sunt multumit ca am ales APAN.
                  Manopera inlocuit filtru aer??? Asta-i buna! Mai trebuia sa-ti taxeze si manopera pt inlocuit garnitura buson baie ulei!
                  Serios acuma, e prima oara cand aud de asa ceva in cadrul unei revizii.

                  Comment


                  • Tot ce am scris mai sus ,e de pe factura.

                    Comment


                    • Am fost si eu ieri la Apan GL pe centura ( aproape de viaduct ), pentru a 2a oara ( prima data pt parbriz) , acum au inlocuit oglinda laterala stanga ( pe garantie ) si le-am sesizat ceva zdranganeli in portiere. Au dat fetele usilor jos , care am aflat ca se numesc şatoze - na c'am mai invatat ceva, au pus ceva bureţei pe acolo pentru că ...daca mai aud ceva prin ele , le transform in instrumente muzicale !
                      Amabilitate si receptivitate. Asta am vazut acolo.
                      Loganist far'de Logan

                      Comment


                      • Cine poate sa ma ajute si pe mine cu ceva sfaturi in urmatoarea situatie:
                        Masina ii expira itp-ul intr-o luna ,in bord are 34.000km , dar a fost resetat kilometrajul la 30.000km deci undeva la 65.000km, oricum ii neclara treaba cu ea.Chestia este ca troncane puntea fata cand mergi pe un drum cu denivelari cu ea, nu prea imi dau seama ce ar trebui schimbat la ea nici dupa cunostintele mele nici dupa kilometrii care nui stiu exact.La ce service as putea merge sa mi-o puna la punct fara sa ma puna sa cumpar juma de masina chit ca ii dau la mecanic cv dar sa nu isi bata joc de mine.Eu am 13 milioane pregatiti pentru ea schimbat distributie si ce mai necesita, oare ma incadrez?
                        Dupa mine ar trebui schimbate urmatoarele:
                        1)kit distributie plus pompa apa
                        2)curea accesorii
                        3)bujii
                        4)filtru aer(are 6000km in caz ca nu ajung banii il mai aman)
                        5)ulei(la fel 6000)
                        6)baterie(mai merge...)
                        7)troncaneala din fata(nu mai merge...)
                        Ce parere aveti oare o scot la capat cu 13 milioane?merita sa o fac la un service si sa merg la altu numai sa-mi dea acceptul, sau sa ma duc sa mi-o faca la unul autorizat pt itp sa fac toata treaba acolo?Un lucru sigur masina nare mai mult de 80.000km.Astept parerile voastre

                        Comment


                        • bracsau...am rugamintea la tine sa iti schimbi avatarul deoarece sigla de pe masina ta nu e sigla oficiala a forumului nostru.Multumesc.
                          Si on topic...pentru a face itp-ul trebuie sa iti rezolvi doar punctul 7 din lista enumerata de tine.
                          Punctele 3-4-5-6 le poti face si tu singur ca nu e nici o filozofie sau le poti schimba la service dar iti vor lua manopera.
                          Punctul 1 si 2 recomand sa il faci la un service autorizat...hai doar punctul 1 mai mult dar fa si punctul 2 ca e mai sigur asa.
                          Si eu spun ca te vei incadra in suma pe care o ai alocata.
                          Vezi ca service-ul Iatsa te lasa sa vii cu piesele tale.

                          Originally posted by gl_mmm View Post
                          Manopera inlocuit filtru aer??? Asta-i buna! Mai trebuia sa-ti taxeze si manopera pt inlocuit garnitura buson baie ulei!
                          Serios acuma, e prima oara cand aud de asa ceva in cadrul unei revizii.
                          Manopera se taxeaza...chiar si in garantie.
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • Baieti eu in scurt timp mi-am propus sa fac distributia si in acest scop am procedat prin a face comanda de un chit de distributie de origine ca si cel de pe masina la un pret modic de 180 lei si am achizitionat si 4 litri de ulei la pretul de 65 lei toate fiind pentru motor 1,4
                            schimbul de distributie o sa il fac prin cineva particular la costuri reduse ceea ce imi convine

                            Comment


                            • Recomand pentru echilibrare,vulcanizare...etc roti service-ul Premio de pe centura Galatiului...vis a vis de dealerul Opel...am fost inainte de a pleca cu masina de la munca in deplasare pe la ei pentru ca la 130 km/h imi vibra volanul foarte tare...mi-au echilibrat baietii rotile si acum e perfect...da perfect.Iar la ei...aer conditionat,amabilitate,factura.Deci recomand...o sa merg si cu masina mea...iar ca preturi.. pentru echilibrat...9 ron/roata plus plumbii folositi...pentru toate 4 rotile am dat 60 de ron.
                              Depozitare anvelope de iarna 35 ron/sezon.
                              Last edited by valeriuciprian; 16 October 2010, 10:38.
                              sigpic

                              Comment


                              • confirm ca cei de la Premio sunt profesionisti, mai mult decat atat - cine are fantezii cu azot in anvelope acolo se pot rezolva
                                Last edited by valeriuciprian; 16 October 2010, 10:37.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google