Service Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Am discutat cu cineva care l-a BATUT pe un inginer de la IATSA. (masina era in garantie si avea probleme cu CV). Cred ca toti faceti la fel de va place acolo ........
    Last edited by lupulucian; 28 March 2009, 14:17.

    Comment


    • #62
      Fii un pic mai explicit.

      Comment


      • #63
        O fi folosit SDV-urile pe organe umane nu pe organe de maşini …

        Comment


        • #64
          eu recomand itp de facut la acr pe radu negru nici nu se pune problema la un logan 4 ani zic in mare sa nu treaca testele eu am facut-o acolo si nici nu avea la ce sa se uite macar
          Last edited by lupulucian; 2 April 2009, 20:46.

          Comment


          • #65
            Fost în service la Sherr cu ocazia ITP-ului … Basarabiei colţ cu Grădina Veche …
            Nu am simţit că ar fi mai prejos decât IATSA … Ba chiar preţurile la manoperă cred că sunt sub IATSA …

            Comment


            • #66
              ITP de la ACR s-a mutat langa service-ul meu (Domneasca 193). Pentru cei care doresc sa-si faca ITP acolo le recomand calduros. Ma cunosc bine cu proprietarul statiei .......

              Pentru "gl_mmm" ce vrei mai clar decat o cutie de viteze, in garantie, defecta si un dobitoc care refuza sa ti-o repare pe motiv ca asa trebuie sa fie? nu-l omori?
              Last edited by servocar; 6 April 2009, 19:56. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #67
                trebuie sa ii fac si eu ITP la a mea.are 9500 km in 2 ani. mai trebuie schimbate trusa si stingatorul?
                La Nalba sa nu cumva sa va duceti fara timp deajuns cand ridicati masina.
                eu am plecat cu resturi de polish pe portiera pe care le-am vazut cand am spalat-o. ei au spalat doar ce aveau de vopsit. sa nu spun de capacul de pa rezervor nivelat pana la tabla. si astea cu banii de asigurare platiti pe toata treaba. si mai vin cu faza cu sunatul!

                Comment


                • #68
                  salut

                  am si eu o intrebare,nu stiu daca postez bine ca sunt nou pe aici am un logan albastru egee si de curand am botit aripa stanga fata si ma intereseaza cat ma costa sa o revopsesc?

                  Comment


                  • #69
                    Ganditi-va ca totul se face online cu RAR -ul si la ce scrieti voi aici oamenii aia care v-au ajutat pot sa -si piarda locul de munca .Nu ar fi frumos sa se dea si numerele voastre de inmatriculare la toate statiile sa va vad cat de corecti sunteti si sa se faca un raport ITP corect? Mai ganditi-va !


                    ATENTIE LA LIMBAJ. Primul avertisment
                    Last edited by lupulucian; 11 April 2009, 21:05.

                    Comment


                    • #70
                      Fii corect si vei ajunge mai repede de Europa!

                      @victor80 nu trebuie sa folosesti un asemenea vocabular , sunt de acord cu tine ca pana la urma omu te-a ajutat si apoi il faci sa isi piarda locul de munca ...

                      Suntem in Romania ... cred ca cel mai bine ar fi sa fii corect ca sa te respecte lumea e masina buna trece nu e conform standardelor o respingi pana va deveni...

                      @victor80 presupun ca faci parte din ce-i care inspecteaza masinile la ITP de ai avut aceasta reactie
                      Last edited by lupulucian; 11 April 2009, 21:13.

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by tudor vasile View Post
                        am si eu o intrebare,nu stiu daca postez bine ca sunt nou pe aici am un logan albastru egee si de curand am botit aripa stanga fata si ma intereseaza cat ma costa sa o revopsesc?
                        Indreptat aripa fata ( functie de gravitate ) - 2.2 ore manopera
                        Pregatit si vopsit aripa fata - 2.4 ore manopera
                        Materiale :
                        - chit - 300 g - 50 lei
                        - vopsea + lac - 250 - 300 lei
                        - alte consumabile ( sita vopsea, lavete, etc. ) - 10 lei


                        manopera 4.6 X 35 roni ( media manoperii la Dacia ) = 161 roni
                        materiale = 360 lei

                        Total : 530 lei aproximativ

                        Comment


                        • #72
                          - vopsea + lac - 250 - 300 lei ???????? Pentru o aripa?

                          Comment


                          • #73
                            100 g vopsea + 100 g lac = 70 lei
                            La o aripa intra in jur de 250 - 300 g, de vopsea si lac de asemenea, functie de marime.
                            Ca se poate face si cu 100 g de vopsea si 200 de g de lac, asta este altceva.
                            Eu spun cum ar trebui sa se faca si cum fac profesionistii. Voi hotarati, fiecare pentru el, pana unde sa se intinda criza......

                            Comment


                            • #74
                              o intrebare masina mea daca este din 2006 noiembrie benificiez si ei de ceruire si aparatori de aripi sa mi spuna si mie cineva ca nu am inteles nimic din ce am citit mai sus
                              Last edited by lupulucian; 14 April 2009, 18:51.

                              Comment


                              • #75
                                Nu beneficiezi decit de ceruire ! Aparatorile de aripi le cumperi daca le vrei. Se pun aparatori de aripi doar daca masina este pina in martie 2006.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google