Discutii Generale & Off Topic Loganclub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by marusk View Post
    salutare,am o intrebare,am citit undeva ca motorina si benzina ar fi ceva mai ieftina in rep moldova si am vrut sa sa stiu daca a alimentata cineva de acolo si daca e ok,cica motorina ar fi la 3,7 lei si benzina 3,9 dar nu stiu cata de buna e
    Eu mi-am pus benzina de peste prut cu 15,68 lei MD de la un petrom... mare diferenta nu e ...... e aceasi benzina ca peste tot.

    Partea buna e ca pina la sculeni ai 24 KM si drumul e bun insa nu se merita ca trebuie sa platesti taxa de trecere a frontierei ; mai trebuie sa-ti iei rovignieta pe o zi la ei plus ca-ti trebuie pasaport care e si ala vreo 2 mil si ceva iar ca sa te duci odata pe luna sa-ti faci plinul mai bine il faci de pe la noi.

    Daca vrei sa faci economie pune-ti GPL

    Comment


    • #92
      Concret: taxa de trecere a frontierei parca era 8 lei. Rovinieta cat ai dat la moldoveni?

      Comment


      • #93
        daca e cineva cu rezervor de 100 l ar fi ceva cu benzina de la moldoveni,

        Comment


        • #94
          Rugina

          Dupa 4 ani ,a aparut rugina care papa masina.
          Attached Files

          Comment


          • #95
            Stai linistit ca nu esti singurul cu rugina ,la mine a aparut dupa doi ani jumate la pasajele din spate asta e frate ce sai faci calitatea lasa de dorit

            Comment


            • #96
              Originally posted by VINTILA View Post
              Dupa 4 ani ,a aparut rugina care papa masina.
              Colegu aici la tine e altceva poate niste acidla mine a cazut o piatra de pe bloc in urma cu 4 ani si nici macr nu s-a aschimbat la culoare tabla
              ym! dorinu2005@yahoo.com
              BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

              Comment


              • #97
                Chiar e foarte simplu,maxim o ora iti ia i o tigara.

                Comment


                • #98
                  Salut, o matusa din Iasi trebuie sa ajunga la aeroportul Otopeni sambata sau duminica viitoare, la ora 5 dimineata. Poate cunoasteti pe cineva care face curse de genul asta si cam cat ar costa? Eu am gasit o firma de maxi-taxi, Teisa, dar matusa ar vrea altceva. Multumesc!
                  Zambeste, maine poate fi mai rau!

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by cory View Post
                    Salut, o matusa din Iasi trebuie sa ajunga la aeroportul Otopeni sambata sau duminica viitoare, la ora 5 dimineata. Poate cunoasteti pe cineva care face curse de genul asta si cam cat ar costa? Eu am gasit o firma de maxi-taxi, Teisa, dar matusa ar vrea altceva. Multumesc!
                    salut prietene daca matusa ta vrea sa mearga cu o masina mica sa plece din iasi costurile ar fi undeva pe la 200E

                    Comment


                    • Originally posted by cory View Post
                      Salut, o matusa din Iasi trebuie sa ajunga la aeroportul Otopeni sambata sau duminica viitoare, la ora 5 dimineata. Poate cunoasteti pe cineva care face curse de genul asta si cam cat ar costa? Eu am gasit o firma de maxi-taxi, Teisa, dar matusa ar vrea altceva. Multumesc!
                      Daca e pensionara e destul de ieftin sa calatoresti cu acea agentie de turism ( biletul e cam la jumatate de pret ) - mama mea a facut de vreo cateva ori acest drum si nu au fost probleme -, si o lasa si la aeroport, dar trebuie sa-i spuna soferului unde anume trebuie sa ajunga ... nu cred ca e singura persoana din autocar care are nevoie sa ajunga la Otopeni ... sper ca ti-am fost de ajutor, si fa rezervare la autocarul spre Bucuresti macar cu 24 de ore inainte de plecare ... presupun ca stii de unde se face rezervarea ... numai bine :-)
                      http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                      Comment


                      • da cata dar baiatul vrea sa evite agentiile de turism adica matusa lui

                        Comment


                        • Multumesc, am rezolvat. A gasit pe cineva sa o duca, ii ia 500 ron.
                          Zambeste, maine poate fi mai rau!

                          Comment


                          • k mult noroc

                            Comment


                            • SALUT! toti Loganistii!!!
                              Daca stie cineva! Asi vrea sa invat si eu! Ce importanta are caracteristica ET la jantela auto? Daca pun pe masina jante cu ET=50, in loc de 43 ce se modifica in comportamentul masinii?

                              Comment


                              • Salut.Nu mai scrie bold-it, scrie normal.Din cate stiu eu pe Logan exista si jante cu ET50 si jante cu ET43.Ma indoiesc ca astia de la Dacia ar fi adoptat aceasta solutie daca ET50 ar avea o influenta nefasta, deci pune fara grija ET50.Explicatia inginereasca e ca latimea totala, masurata pe aceeasi punte(de la exterior la exterior)va fi mai mica la ET50 decat la ET43, daca se pastreaza acelasi J al rotilor(la un calcul simplu-14 mm).Latime mai mare inseamna stabilitate mai mare, deci in teorie ET43 plus niste cauciucuri mai late iti vor oferi un plus de stabilitate.
                                Last edited by CiprianR; 28 November 2011, 23:34.

                                NU-MI DORESC NIMIC! AM TOT CE-MI TREBUIE!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google