Cafenea-discutii Despre Orice

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai sa imi dai frecventa...sa stiu sa ma feresc..

    Apropo de venit la bucale...era acu o saptaman un threat legat de cate benzi sunt pe 1 singur sens de mers pe E85. ASa cum am si spus in acel threat, sunt 2 benzi pe sens de mers, si portiuni unde este numai una. Cine face drumul de la BUZAU-BACAU si retur, ar trebui sa stie. Ceea ce voi numi "banda de urgenta", nu exista la noi asa ceva, caci nu avem autostrazi sa avem asa ceva. Deci, prin urmare, E85 Are 2 benzi pe sens de mers, iar pe unele portiuni doar 1. Vezi marcajul de pe strada+indicator. Va fac si poze daca nu ma crede-ti.
    Last edited by cristi3775; 22 September 2009, 12:36. Reason: Automerged Doublepost
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • Am venit iar de la Bucuresti...drum lung, nu gluma, dupa o zi de munca, si apoi sa continui iar cu munca. LA dus ,cat si la intors, am fost oprit de poilitia romana, in vederea efectuarii de control national asupra rovinetelor, asigurarii si eventual certificatelor de omologare RAR pentru folia de pe geamuri. Prima oara m-au oprit in Jud. Bacau, loc. Nicolae Balcescu, si apoi in Jud. Ilfov.....nu mai stiu ce localitate.
      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

      Comment


      • Originally posted by cristi3775 View Post
        pai sa imi dai frecventa...sa stiu sa ma feresc..

        Apropo de venit la bucale...era acu o saptaman un threat legat de cate benzi sunt pe 1 singur sens de mers pe E85. ASa cum am si spus in acel threat, sunt 2 benzi pe sens de mers, si portiuni unde este numai una. Cine face drumul de la BUZAU-BACAU si retur, ar trebui sa stie. Ceea ce voi numi "banda de urgenta", nu exista la noi asa ceva, caci nu avem autostrazi sa avem asa ceva. Deci, prin urmare, E85 Are 2 benzi pe sens de mers, iar pe unele portiuni doar 1. Vezi marcajul de pe strada+indicator. Va fac si poze daca nu ma crede-ti.
        Cristi imi pare rau ca trebuie sa te dezamagesc, dar E 85 are o singura banda pe sens. cea mica e de urgenta.
        Iar indicatoarele spun totul, o sa vezi tot drumul indicatoare cu depasirea interzisa, sau sfarsitul zonei cu depasire interzisa. Asemenea indicatoare nu se pun pe drumuri cu 2 benzi pe sens. Ca nu are rost.

        Comment


        • Da misule...dar cum spuneam mai devreme....la noi nu exista acea banda de urgenta. Sa incerci sa opresti.....ca ce p...i itit iei de la soferi.........stiu am am patit, nu de aeea. dar in fine........lasam subiectul asta in urma.
          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

          Comment


          • Apropo de cafea.....aici nu se mai discuta nimic...nici macar de-o cafea?? ce zici dragos...faci cinste?
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment


            • poate face, dar tot pe forum.
              E prea frig, si mai si costa benzina pentru deplasari la stadion

              Comment


              • Deci o deplasare pentru un gratar e complet exclusa deoarece cheltuielile sunt prea mari nu ? Ma gandeam sa mai diversificam programu si dupa cum zicea si Nikolas poate mergem la un gratar asa in frigutz? Chiar vreau sa va mai vad ... dar dupa cum am mai spus .. joi imi este imposibil sa ajung pentru ca sunt in iasi. Stiu ca in timpul saptamanii nu sunteti liberi ... dar poate intr-o duminica .... ? Asta daca aveti predispunerea pentru asa ceva ... ;)
                Va salut,
                Andrei
                sigpic
                LOGAN CLUB Piatra Neamt

                Comment


                • as face cu cea mai mare placere cinste dar sefu al mare nu ma inghite...stiu eu, mi-a zis-o chiar el si plus de asta ma tem de aceeasi atitudine si din partea celorlati membri....
                  stiu eu,de ce ...influenta!!
                  oricum ramine in discutie,dar nu mult ca vine sirsitul saptamini!!!
                  sigpic

                  Comment


                  • Dragos....daca dai cafeaua aeea..te iert........ oricand la mine..
                    Eu unu as veni cu cateva plicuri de 3in 1...daca voi aduce-ti macar un termos cu apa fierbinte...pt joi.
                    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                    Comment


                    • eu aduc termosul si tu aduci apa fierbinte!!!
                      sigpic

                      Comment


                      • wai, da nu aveti motoarele calde?....facem pe loc cafeaua sau ceaiul

                        Comment


                        • bine ma.....am zis..eu aduc 3 in 1...voi veniti cu restul,cana si apa
                          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                          Comment


                          • wai da tu de ce-mi ocupi locu de parcare?

                            Comment


                            • Wai....l-am tinut "cald"..

                              Apropo....ar trebui moderatorii astia sa mai inventeze un warn.....ceva pentru cei care nu se tin de cuvant....zic, dar uita sa mai si faca.. Propuneri??
                              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                              Comment


                              • da , propun sa-i numim mincinosi.
                                Sa scrie sub ID :mincinos de 5 stele sau ce -o mai fi

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google