Discutii Generale LoganClub Resita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Renault View Post
    Eu zic sa-l vopsesti in culoarea masinii. Arata mult mai bine, parerea mea.
    Pai culoarea masinii va fi neagra ( partea aia ) o imbrac in carbon ( portbagaj , plafon, capota ) deci il voi imbraca in carbon si pe el

    Comment


    • atunci o sa arate bine,dar ii faci si omologare nu?cat te costa toata operatiunea asta.

      Comment


      • Originally posted by cosmin83 View Post
        atunci o sa arate bine,dar ii faci si omologare nu?cat te costa toata operatiunea asta.
        Mai din cate am auzit nu ar trebui ca cica e luat ca si stiker, dar...oricum ma duc sa vad ca sa fiu sigur, omologarea ar costa pana in 200 lei dupa cum zic unii. O sa vad

        Comment


        • te rog ceva,daca mai ai cumva drum la R.A.R,la moniom sa ii intrebi ce bimensiuni pot pune pe un logan diesel de 85 de cai din 2008,si cat mar costa omologarea,eu vreau sa im pun 205-60-15.

          Comment


          • @Megeleag nu mai da te rog quote la ultimul post, se intelege ca lui ii scrii.
            @Cosmin NU poti sa pui alta dimensiune decat 185/65/R15, adica ce ai in talon. Omologarea pentru roti e mai complicata, poate vor, poate nu vor sa-ti omologeze si costa ceva bani, se fac teste de frana, stabilitate si mai stiu eu ce...

            Comment


            • dar atunci benzinarele de ce au intre doua si trei tipuri de dimensiunii,au si pe 14,la diesel de ce nu se poate?

              Comment


              • La roti e mai complicat... e vorba de gabaritul masinii....de siguranta la oprire si la rulare ....pentru partea asta e cam imposibil sa iti omologheze ei ...trebuie sa fie masina facuta din fabrica pentru proprietatile astea. Sincer nu prea stiu sa explic dar esenta o inteleg :d...cum zic si ei..ce tine de culoare aspect se poat omologa dar la partea de siguranta e mai greu.....

                Comment


                • Se poate sa-ti omologhezi si rotile(sunt pe forum care si le-au omologat), dar da, e mai complicat. Nu trebuie sa fie din fabrica facuta pentru roti mai mari. In Germania costa 50 euro, adica schimbarea talonului, sa-ti omologhezi alta dimensiune. In principiu rotile mai mari iti ofera siguranta in plus, stabilitate, frane etc, dar cum traim in ro, cu niste pile si ceva bani reusesti, dar cum ziceam la inceput, e complicat.

                  Comment


                  • Faza cu stabilitatea stiu perfect cum este...am avut odata si eu niste jante 215/50/16 si am simtit radical ca e mai stabila in curbe la manevre bruste dar....am ramas fara talon in TM din cauza binevoitorilor nostrii de politisti, deci am renuntat la ele :|

                    Comment


                    • pai eu de aia vreau sa im fac omologare ca sa nu am probleme cu ei,pe deasupra eu mai circul si afara,dar am sa merg eu personal si intreb,sau mai bine sa intervin prin cineva cred ca e mai sigur asa.

                      Comment


                      • Daca ai pe cineva e cel mai sigur, dar tu poti pe jantele care le ai sa pui 205? ai destui J adica mai exact trebe sai ai 7J daca e mai mic se bombeaza cauciucul si exista riscul sa sara peste buze:d

                        Comment


                        • pot sa pun si 205,eu afectiv asa am vrut sa pun 205/50/15 dar eu nu am arcuri sport pe masina si arata naspa,eu acuma am de 195/65/15 dar mi se par cam inalte si de aia vreau sa im pun de 195/60/15.

                          Comment


                          • Pai e ok atunci , inseamna ca se potrivesc , cat despre faza cu arcurile , asta e cel mai urat la logan ridicata de spate daca ii pui si un talon mic la cauciuc arata ca o trotineta, am avut si eu odata niste jante 195/50/15 si arata urat chiar daca jantele erau faine, pe fata parca e mai lasata dar pe spate daca esti gol parca e vapor :|, poate in viitor o sa imi trantesc si eu un kit de suspensii nu de altceva dar sa dau acum 17 mil cel putin nu am de unde :d

                            Comment


                            • La mine cred ca arata bine cu 205/50/R16
                              Attached Files

                              Comment


                              • Arata bine, mai ales ca tu ai si suspensie sport, sau ma insel? Dar alea sunt pe 16 ca eu stiam ca cele originale de la dacia sunt pe 15 :d
                                Renault tu esti vecin cu Paslea Emil?:P daca il stii:d

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google