Intalnire LoganClub Sibiu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai fratilor,dar ce zapada a cazut la voi ieri si banuiesc ca a-ti cam tremurat ceva.!!!

    Comment


    • Foarte tare!
      Chiar ma apucase putin melancolia dupa prima masina a familiei........
      aham......Restul e LOGAN


      http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

      Comment


      • Int. LC SIbiu (NR.18-2011)din 07.05.11 (NR.171)

        Vremea nu a tinut cu noi nici de data aceasta, ramanem cu speranta ca va fii mai frumos data viitoare.
        La intalnirea dacia de la Curmatura am intalnit chiar iarna dupa cum a-ti vazut in pozele de mai sus.
        A fost frumos, am povestit cu 2 posesori de logan care sper sa ne devina colegi in curand.
        Prezenta: vyp75, valeriu61, cristivsb, tokragua, huffy, Bad_Wolf, sharkykill, andy2heart si doamnele Cosmina, Madalina, Andreea si Mihaela.
        Attached Files
        Last edited by vyp75; 8 May 2011, 10:43.
        Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

        Comment


        • ...da cind vezi asemenea imagini normal sa te ia melancolia,frumoasa si aceasta perioada,DACIA noastra saracuta uite cum se mai pastreaza,felicitari pasionatilor au ce arata,si colegilor din club deasemenea salutari sinteti tari,imi pare rau doar ca nu am ajuns...si eu
          sigpic

          Comment


          • iar m-am uitat la meteo, si zicea ca o sa fie frumos in weekend... sa speram ca asa va fi
            In fiecare sambata, ora 17 - Valea Aurie, parcarea de langa terenul de football, Sibiu

            Comment


            • Pune o vorba buna de data asta.Poate nu ne mai ninge si nici nu ne ploua.Daca nu bate nici vintul si mai e si soare...
              Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

              Comment


              • Propun pentru sambata seara dupa intalnire urmatorul program , cine ar fii interesat ?
                Noaptea muzeelor , accesul este gratuit peste tot !

                Program Noaptea muzeelor:
                Muzeul Civilizaţiei Populare Tradiţionale ASTRA (Muzeul în aer liber) – 18.00 - 00.30
                Muzeul Civilizaţiei Transilvane ASTRA (Piaţa Mică) – 20.00 - 00.30
                Muzeul de Etnografie Universală „Franz Binder” (Piaţa Mică) – 20.00 - 00.30
                office@muzeulastra.ro, elena.potoroaca@muzeulastra.ro
                Acces gratuit
                Vino și descoperă Muzeul ASTRA, cea mai importantă instituţie etnomuzeală din România și cel mai mare muzeu în aer liber din Europa.


                Muzeul Civilizaţiei Populare Tradiţionale ASTRA (Muzeul în aer liber)
                Program Noaptea Muzeelor: 18.00 - 00.30 (închiderea muzeului: 01.00)
                Adresa: Calea Răşinarilor, Sibiu
                Telefon: 0269.25 29 99

                Evenimente:
                18.00 - 19.00, Concert de toacă la Biserica din Bezded
                18.00 – 20.00, „Căutarea comorii” - concurs
                19.00 - 00.30, Festivalul Tarafuri şi fanfare – scena de pe lac – festival de muzică tradiţională românească autentică. Specificul lui constă în continuarea tradiţiilor muzicale reprezentative pentru toate regiunile ţării şi pentru spiritualitatea românească. În repertoriul interpreţilor intră doine, balade, cântece de dragoste, jocuri tradiţionale.
                Festivalul se desfăşoară în parteneriat cu „Jurnalul Naţional”, iar Grigore Leşe este amfitrionul evenimentului.
                20.00 - 23.00, Nocturnă Muzeală - Concurs de fotografie artistică

                Muzeul Civilizaţiei Transilvane ASTRA
                Program Noaptea Muzeelor: 20.00 - 00.30 (închiderea muzeului: 01.00)
                Adresa: Casa Artelor, Piaţa Mică, nr. 21

                Expoziţia „Crucea - Puntea Învierii”
                Rezultat al unei cercetări ştiinţifice de teren, expoziţia ilustrează aspecte reprezentative pentru tradiţiile, ritualurile şi tipurile de monumente funerare din Oltenia. Credinţele legate de aceste practici de trecere, percepţia familiei şi a comunităţii asupra acestora demonstrează o serie de comportamente practicate pentru a depăşi traumele şi dezechilibrele create de trecerea în lumea celor de dincolo.
                22.00 - 23.30, Proiecţii de film documentar - Studioul „ASTRA Film” (Sala de expoziţie Casa Artelor): „Focurile morţii” (Cornel Mihalache), „Cultul morţii” (Martin Gruber), „Focurile din Velines’ (Centrul de cultură populară Velinius)

                Muzeul de Etnografie Universală „Franz Binder”
                Program Noaptea Muzeelor: 20.00 - 00.30 (închiderea muzeului: 01.00)
                Adresa: Piaţa Mică, nr. 11
                Telefon: 0269. 21 81 95

                Expoziţia temporară „Călători pe alte continente” (în holul muzeului)
                Expoziţia prezintă câteva momente din istoria formării colecţiilor etnografice extraeuropene ale Muzeului „Franz Binder”. Panourile cu imagini şi texte vorbesc despre Franz Binder, Andreas Breckner, Arthur von Sachsenheim, Hermann von Hannenheim şi alţi călători saşi care la sfârşitul sec. al XIX-lea, prin donaţiile lor, au pus bazele colecţiilor de la Sibiu. De asemenea, prezintă date privind lărgirea colecţiilor cu statuete şi arme din Africa, jucării japoneze, păpuşi indiene etc, după 1990, anul deschiderii Muzeului de Etnografie Universală „Franz Binder”.
                sigpic

                Comment


                • eu sunt interesata
                  In fiecare sambata, ora 17 - Valea Aurie, parcarea de langa terenul de football, Sibiu

                  Comment


                  • sambata la intalnire hotaram si eu vreau in muzeul satului
                    Last edited by vyp75; 13 May 2011, 10:57.
                    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                    Comment


                    • dragii mei eu nu ajung sambata, asa ca distractie faina si sa va comportati civilizat

                      Comment


                      • ahaahahhahahahahah......... daca alina e interesata sunt si eu interesat

                        Comment


                        • eee ne vedem maine! (adica azi, ca e trecut de miezul noptii)
                          In fiecare sambata, ora 17 - Valea Aurie, parcarea de langa terenul de football, Sibiu

                          Comment


                          • deci unde mergem?
                            sa stiu si eu
                            fara

                            Comment


                            • ne intalnim ca de obicei si dupa aceia vom hotari cine vrea si unde
                              ne vedem astazi se pare ca si vremea tine cu noi.
                              eu propun sa scoatem si tricourile si legitimatiile la vedere daca tine vremea si mergem undeva, ca un grup organizat..
                              Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google