Logan Benzina Remedii Si Ajutor Ptr Remediere Probleme

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare!
    Apropos de problema cu blocul optic spate: am rezolvat'o si eu cam acum un an, insa acum a aparut alta problema: cand semnalizez, nu se mai aprinde becul portocaliu, ci cel de pozitie - rosu, iar frecventa semnalizarii se dubleaza, aproximativ, ca si cand ar fi un bec ars. Asta se intampla doar pe partea dreapta spate. Ca sa fie si mai complicat, am scos mufa din stop si am dat de maneta de semnalizare: se comporta la fel. O fi problema de cablaj, de UCH, de maneta?
    Daca aveti vreo idee, pls help, pana ajung la un service, eventual.

    Salutare!
    Revin cu update: cand eram gata sa "cedez" si sa merg la un service, am mai curatat inca o data si inca o data conectorii stopului, dat temeinic cu wd-40, am mai apropiat micii conectori din conectorul cu cablajul si intr'un tarziu a disparut simptomul. Ciudat tare!
    Last edited by Macs; 27 April 2013, 21:42. Reason: Automerged Doublepost
    I don't ride low, I fly high...

    Comment


    • salutare, asta e problema lor, nu au masa buna, sunt care au cositorit masa de pe stop, adica acele nituri de pe cablajul stopului. eu le am apropiat si le am dat cu pasta electroconductoare, nu mai am probleme de vreo 3 ani

      Comment


      • Sa inteleg ca masa comuna e problema... daca/cand mai apare problema, o sa cositoresc niturile respective...
        I don't ride low, I fly high...

        Comment


        • salutate tuturor, ptr cei cu probleme la indicatia temperaturii de apa, adica daca oscileaya intre 4 si 6 liniute la aprinderea farurilor, etc, remediu este, montarea suplimentara a unei sau mai multe trese de masa de pe baterie la caroserie, respectiv motor.

          Comment


          • La mine (1,6 mpi) oscileaza intre 2 si 4.trebuie sa schimb termostatul sa vad asa.
            http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

            Comment


            • asa faccea si la mine, am schimbat senyor temperatura, normal tre sa stea la liniute, aia e temperatura optima

              Comment


              • Am schimbat de 3 ori termostatul, de fiecare data, ala era problema
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • Eu am schimbat 3 termostate si 1 senzor de temperatura, si am 4 linii doar cand sunt peste 25 de grade afara. M-am obisnuit asa, iarna baga caldura foarte bine, consumul e la fel.
                  Am fost in Ianuarie la Lion si le-am explicat ce am schimbat si ca face la fel, a venit un meserias si mi-a resetat cb-u(i-am zis ca am facut si eu de vreo 3 ori treaba aia si la fel) a vazut ca imi baga caldura foarte bine, concluzia lui a fost: laso asa daca baga caldura "ca asa face toate"

                  Comment


                  • Poate este de la radiator ...lamele turtite....posibil si infundat , probabil nu mai raceste cum trebuie , incearca cu un alt radiator.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Va rog sa-mi sugerati unde as putea schimba parbrizul Golanului meu.Caut un loc cu raportul pret-calitate cel mai bun.Nu as pune orice parbriz.Apreciez calitatea, eventual chiar original.Multumesc!

                      Comment


                      • sal, si eu mi am schimbt originalul pe gh doja la Pilkinton, sunt cei mai buni din MS si au de calitate crede ma pe cuvant.

                        Comment


                        • schimb iluminare , modul portabag, etc la logan , in viitorul apropiat va sosii diagnoza profesionala

                          Comment


                          • Un coleg de servici are o problema la Loganul personal.Indicatorul de la bord unde ii arata temperatura lichidului de racire ii apare 2 liniute si apoi 4 liniute.Pana aici nimic anormal, dar dupa un timp ii scade la 2 liniute si apoi inapoi la 4 liniute si tot asa.Ii este teama sa nu-si strice motorul si vrea sa remedieze problema.Oare de unde-i vine aceasta problema?
                            Mentionez ca are un Logan pe benzina de 1.4.
                            Multumesc!

                            Comment


                            • s-a slabit arcul termostatutlui si acesta deschide prea devreme. Se schimba termostatul

                              Comment


                              • Exact cum a zis si drogas, trebuie schimbat termostatul.
                                I HAVE A !sigpic
                                fara linkuri externe in semnatura

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google