Traficul Timisorean

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Traficul Timisorean

    Cred ca ar fi interesant sa punctam pe acest thread unele probleme legate de traficul din timisoara si imprejurimi:gropi vesnice,accidente,intersectii gresit semnalizate si multe alte pareri si discutii legate de circulatie.
    una din probleme ar fi lipsa unei centuri si mai putem enumera multe altele.
    am sa postez tot aici un accident vazut azi in timisoara.rondou iosefin unde traversezi liniile de tramvai si trebuie sa acorzi prioritate tramvaiului dar daca intra pietonii pe zebra ramai pe linia de tramvai si daca mai ai norocul sa vina din spate tramvaiul patesti ca acest megane de mai jos.

  • #2
    Urit accident,fara victime nu ?
    referitor la traficu pe strada resitei e aiurea drumu si pe brincoveanu la fel cu citeva cratere in asfalt
    sigpic

    Comment


    • #3
      Originally posted by suru View Post
      Cred ca ar fi interesant sa punctam pe acest thread unele probleme legate de traficul din timisoara si imprejurimi:gropi vesnice,accidente,intersectii gresit semnalizate si multe alte pareri si discutii legate de circulatie.
      una din probleme ar fi lipsa unei centuri si mai putem enumera multe altele.
      am sa postez tot aici un accident vazut azi in timisoara.rondou iosefin unde traversezi liniile de tramvai si trebuie sa acorzi prioritate tramvaiului dar daca intra pietonii pe zebra ramai pe linia de tramvai si daca mai ai norocul sa vina din spate tramvaiul patesti ca acest megane de mai jos.
      daca vezi ca vine tramvaiul nu te bagi ... mai bine astepti. Acolo e problema mare ca liniile trec fix prin mijlocul sensului si trebuie sa te asiguri de doua ori.
      Multi nu fac asta. Am vazut si eu multe accidente acolo. Unde mai pui daca vine si tramvaiul cu viteza (ca pe vatmani nu ii intereseaza ca fac sau nu accident) ...

      o solutie rapida ar fi sa puna oglinzi ptr vizibilitate.
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • #4
        Originally posted by boris View Post
        Urit accident,fara victime nu ?
        referitor la traficu pe strada resitei e aiurea drumu si pe brincoveanu la fel cu citeva cratere in asfalt
        boris resitei e in constructie ... nu discutam acuma (cand o termina vedem atunci).

        pe brancoveanu tu ai o problema: conduci prea aproape de cel din fata si daca franeaza mai tare ca sa-l eviti dai in gropi ... :P incearca sa lasi cativa metri in fata sa vezi :P ca e mai bine ....
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • #5
          Cum naibi sa te loveasca tramvaiu cu 70 la ora? La noi in ct la vale merg cu 40 si in rest cu 35 , ca am mers de curiozitate cu tramvaiu in paralel sa vad

          sigpic

          Comment


          • #6
            Am vazut si eu in TM cat de repede merg tramvaiele. Probabil sina este foarte buna, nu ca in B.

            Comment


            • #7
              Originally posted by SoNyKeL View Post
              Cum naibi sa te loveasca tramvaiu cu 70 la ora? La noi in ct la vale merg cu 40 si in rest cu 35 , ca am mers de curiozitate cu tramvaiu in paralel sa vad
              majoritatea sunt noi facute. Iar in zona filmata de Suru sunt ff noi sinele (toata zona a fost refacuta de la zero as putea spune).

              S.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • #8
                Da isi dau blana batmani pe tramvaie unu a fost amendat ptr viteza pe un sector cu limita de 30km/h
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Numai fete simpatice la Politia asta Rutiera...
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #10
                    Da am vazut si eu zilele trecute in trafic pe circuvalatiuni un echipaj de pasarici verzi nino nino rutiera
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Sina in locul cu pricina e noua si unii din vatmani trec foarte tare parca ar vrea sa omoare pe cineva dar e drept am vazut si pe unii care au oprit tramvaiul ca sa nu dea in masini.
                      au fost vreo 4-5 masini de la rutiera deoarece tramvaiul care a lovit masina avea viteza si era si trecere de pietoni.martorii spuneau ca au fugit pietonii din calea tramvaiului.
                      intro zi au pus radarul unde are tramvaiul limita de 30km/h si au fost prinsi o gramada chiar si cu 60km/h.nu e de mirare.
                      azi am oprit pe sagului de exemplu in dreptul cimitirului sa acord prioritate la pietoni.erau vreo 4 pe zebra.eu eram pe banda 1 si pe banda a2a a venit un focus in viteza.cand au vazut bolidul vreo 2 au reusit sa fuga si a ramas o batrana pe zebra dupa care in sec 2 ma uitam pe sus dupa ea pe unde e.nasol.era unul cu numere de congo.

                      Comment


                      • #12
                        Nasol cu talibani astia cu nre aiurea te lovesc si pleaca,si ramai cu paguba... sa ne facem toti nru aiurea
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Astazi a fost toata rutiera in actiune.aprox dupa ora 22.
                          din pacate am prins si eu un bulevard gol si era sa raman fara permis.am fost filmat cu 96km/h.imi mai trebuiau vreo 4-5 si eram fericit vreo 3 luni.
                          a fost ascuns EEA-ul dupa copaci pe spatiul verde in fata la cesena.aceasi maniera de oprire: a sarit brusc in fata si daca nu aveam abs cred ca il luam pe capota un pic.
                          cand sa urc in masina a trecut un astra cu numere de congo si a ocolit politistul pe contrasens.avea minim 120km/h.a fost super tare faza.se uita cel din EEA a paguba dupa el.

                          Comment


                          • #14
                            Tiam zis sa iti faci si tu nre aiurea ca in the transporter e bine ai scapat ieftin
                            amenda cit o fost ?
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Nasol 6 puncte si 450 ron sa 225ron in 48ore.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google