Traficul Timisorean

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pe ordinaru ala il vad si eu des in trafic se baga printre bezni parca ar fi stapinu soselelor
    sigpic

    Comment


    • #32
      Velsatisul cred ca e sigur masina de la vreo institutie dar e sigur soferul cuiva ca unul care chiar are functie nu se demite la a face slalom in oras.
      sa vazut taranul in masina puternica si vrea sa arate ce poate.
      si apropo de circulatie vad tot mai des indicatoare cu cedeaza puse taman invers daca luam in calcul volumul traficului.exemplu str. Turda in modern unde ai vreo 4 cedeaza pe o strada circulata si intalnesti doar strazi infundate care nu dau nicaieri.
      alt exemplu str Linistei la care iau schimbat sensul unic de 2 ori intro luna.
      parerea mea e ca astia de la biroul transporturi sunt total incompetenti.au fost numiti pe considerente politice,pile,spagalache,etc iar rezultatele ne dau noua dureri de cap in trafic.

      Comment


      • #33
        Si o gramada de cedeaza prin mircea cel batrin si in blascovici
        sigpic

        Comment


        • #34
          Inca 2 victime ale pomilor de pe Timisoara-Sannicolau.

          Comment


          • #35
            Mi se pare mie sau e cunoscuta curba de al iesirea din lovrin? Asa pare...plus descrierea locului, seamana al naibii de bine.
            Last edited by Seba; 29 May 2008, 10:36.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #36
              Seba nu e locul unde ai avut tu accidentul?
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #37
                Fratilor am fost vineri seara in TM si sambata dimineata am plecat. Am fost pe niste strazi pana in oras prin niste comune, vreo 50 km am crezul ca rup masina in doua. Orasul ce am vazut eu (adica 0.5) frumos, dar strazile crima si pedeapsa. Inca aveti piatra cubica fratilor in oras ... Ca sa nu zic ca a trebuit sa platesc un taximetrist (o mizerie de om, mi-a luat 10 lei pt 3 km) ca sa ma ajute sa ies din oras ca nu sunt indicatoare. Pacat, aveam o cu toata alta impresie. Poate mai trec si atunci am mai mult timp. NO OFFENS prieteni Timisoreni
                Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

                Comment


                • #38
                  @rocri: ba da, e exact aceeasi curba!
                  @tyger_eye: daca te iei dupa taximetristi, nu puteai si tu sa intrebi alta specia de oameni? ...Si nu stiu in ce zone ai mers tu ca n-ai vazut indicatoare, ca e cam plin orasul. A, pe starzile pavate cu piatra cubica, normal ca nu vezi indicatoare, strazile alea nu-s in zonele importante ale orasului...Cam in doua zone din oras. Voi in brasov n-aveti piatra cubica prin zonele marginase? Ei, na...ca nici eu n-am fost in brasov numai o data...
                  de strazile asfaltate, da, n-am ce zice, multe sunt dezastru, pt ca astia se apuca in mai multe locuri deodata, nu termina la timp, iar sparg, iar repara...
                  de aia unii vor sa schimbe primarul
                  data viitoare cand mai vii, anunta-ne, sa-ti facem o prezentare a orasului, nu a mahalalelor din tm
                  si eu ma asteptam la mai mult dupa prima vizita in brasov, dar deja a doua oara nu mi s-a mai parut nimic in neregula. Aceeasi chestie am patit-o in aproape orice oras am fost dupa mult timp, apoi totul mi se parea atat de firesc sa fie anapoda, incat ma mira unele lucruri normale. De exemplu, clujul m-a surprins placut. Si tg mures...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #39
                    cu ghidul si translatorul de onoare inegalabilul seba
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Pai i-am dat numaru lu streulea si a lu suru parca...
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #41
                        Da mi-a dat dar nu a raspuns streulea cand a trebuit. Nu face nik m-am descurcat. Poate data viitoare bem o bere fara alcool
                        Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

                        Comment


                        • #42
                          Uita-ti aici un smecher de 2 lei adica firutz cu vechitura de bmw TM 20 XXL.
                          de nervi ca nu a putut trece pe o portiune proaspat asfaltata a batut un lucrator de la drumuri si pe inginerul acestuia.Lucratorul a scapat mai ieftin doar cu o dubla fractura la un picior iar inginerul este mutilat si inca in spital.
                          asta pentru ca a mai chemat inca 2 prieteni sa-l ajute dupa care au tabarat cu parii de baseball.
                          din pacate pentru ei au fost filmati de cineva si prinsi de politie.

                          Comment


                          • #43
                            Uite de ce ma bate pe mine gandul sa-mi iau permis de port arma ... Pentru derbedei din astia cu fite de smecheri: toti is tari la gramada, dar cand sunt singuri sunt mielusei, nu misca in front...

                            S.
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • #44
                              E plin orasul de bodyguarzi din astia de 2 lei.Pumnii lor nu are carte.
                              am auzit de la colegi de ai lui ca asta e unul amarat care a vrut sa se afirme.
                              acum sa lipit bine.

                              Comment


                              • #45
                                RESTRICTII IN TRAFIC

                                Cei care sperau ca odata cu venirea verii circulatia prin oras sa fie mai usoara, intrucat multa lume se retrage in concedii, s-au inselat. Asta, deoarece Primaria va profita tocmai de acest lucru si va derula diverse lucrari pe domeniul public.

                                Comisia de circulatie de pe langa institutia amintita a aprobat, joi, restrictionari de trafic in mai multe zone ale orasului.

                                Pe Aleea Ghirodei va fi santier toata vara, mai exact intre 9 iunie si 30 august, deoarece se va lucra la sistemul de canalizare, asa ca traficul de acolo va avea de suferit.

                                Pe strada Enas nu se va circula deloc intre 9 iunie si 3 august, pentru ca se reabiliteaza reteaua de apa din zona. O restrictionare a traficului se face si pe strada Borzesti, in perioada 15 iunie-31 august, pentru retehnologizarea retelei termice.

                                Acelasi gen de lucrare va opri partial circulatia pe Calea Martirilor, intre 15 iunie si 30 august. Pana in 15 iunie se circula cu restrictii si pe bulevardul Rebreanu, unde se lucreaza la carosabil.

                                Pe Calea Sagului, in dreptul magazinului Praktiker, vor continua lucrarile la amenajarea giratiei, intre 7-21 iunie, insa aici se vor impune restrictii de cirulatie doar intr-o singura zi.
                                Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google