Sfaturi Privind Achizitionarea Unei Camere Digitale.......

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    vezi un pic si oferta de la Sanyo....sunt ieftine...si zic eu bune...
    eu am un Xacti s5 si e ok...dar face numa poze si filmeaza bine..dar fara sunet...
    eu zic ca merita sa dai un ochi..poate gasesti ceva mai de actualitate ...si sa se potriveasca si cerintelor tale...sau camera video care face si poze
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #62
      salut.
      are cineva idee despre Olympus e420?puteti sa imi spuneti mai multe despre el?as dori un aparat foto, ori dslr , ori altceva dar cu zoom mare si pana in 1600 lei.
      ce imi recomandati?

      Comment


      • #63
        Deci ia sa vedem...azi am achizitionat camera foto Nikon Coolpix L100...pachetul achizitionat contine...
        Aparatul propriuzis
        Un binoclu Nikon Sport Lite 10 x 25
        O cartela cu numar orange de 4 dolari
        Un card SDHC de 4 gb
        Pretul a fost de 1099 lei si facanad un calcul aproximativ (binoclu-300 lei, card SDHC -150 lei si cartela de 4 dolari de la Orange 19 ron) ar iesi aparatul propriu zis la pretul de 630 lei...un pret pe care il las la apreciera voastra
        Originally posted by Lucus View Post
        Pe binoclu iti dau eu ceva bani. Fa-mi un pret.
        Binoclul e super si nu il voi vinde ...e ideal pentru excursii si concedii si il recomand
        Originally posted by misucelmic View Post
        Vezi ca nikon-ul l100 nu are vizor, lucru care te dezavantajeaza atunci cand e soare puternic . Pe ecran nu vezi foarte bine toate detaliile .
        Eu ti-as recomanda un Panasonic Lumix DMC-FZ28 , e undeva pe la 1300 lei . Dar e tare .
        Ecranul din spusele celor de la Nikon are unn strat antireflexie...

        Multumesc mult celor care mi-au dat sfaturi si va voi astepta pe sa imi vizionati pozele facute de acest aparat.
        Pana una alta o comparatie intre Samsung A 400 si Nikon L100 stiu ca sunt din "clase" diferite
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • #64
          Dupa cum vezi: contrast, detalii, lumina, TOT. Nu se compara
          Ai facut o alegere foarte inteligenta si o sa vezi la fotografii peisaj si mai ales cand o sa incepi sa te inveti cu meniul.

          PS: Tovarasa a dat pe un Nikon P80 cu card de 4Gb, binoclu si cititor de carduri, 1200 Ron, deci o oferta foarte buna. Intradevar binoclu ar fi pacat sa-l vinzi
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #65
            cu binoclul ala se uita la vecina din blocul de vis-a-vis, iar cu zoom-ul face poze la gagica din blocul de peste 3 strazi
            hai ca e frumos si peformant aparatul, n-ai tinut cont de nici un sfat care ti l-am dat
            sa-l stapanesti sanatos!
            sigpic

            Comment


            • #66
              Sa-l folosesti sanatos si sa faci cat mai multe poze frumoase cu el . Asteptam sa vedem si niste poze din natura facute cu lumina naturala .

              Comment


              • #67
                Multumesc pentru urari
                bogdan_1984...numai gandul ca am Nikon iti da fiori asa-i?Gata te-ai lins pe bot de premii de acum
                Esti aproape de adevar referitor la binoclu si aparat...dar tine cont...daca ma urc pe bloc s-ar putea sa te fotografiez...nu ma intarata te rog

                misucelmic..am 3 poze...prin care pun in evidenta zoom-ul....deocamdata invat functiile pe care stie sa le faca aparatul
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • #68
                  Spuneam mai demult ca :

                  Originally posted by valeriuciprian View Post
                  acum am un Samsung a 400 si ma nemultumeste faptul ca daca vreau sa fac o poza de la etajul 4 pana jos la masina , nu pot vedea stropul de apa de pe masina...
                  Aceasta "dorinta" mi-a fost indeplinita
                  Attached Files
                  Last edited by valeriuciprian; 15 August 2009, 06:50.
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Salut.Frumoase poze.
                    Sa-l stapanesti sanatos si la mai multe poze reusite.
                    Numai bine.
                    Un Logan----YNG-----
                    Numai bine.

                    Comment


                    • #70
                      Sfat!Ce Camera Foto Ati Cumpara?

                      Salut.
                      Pina nu demult aveam o camera foto compacta Panasonic dmc lsz7[http://www.imaging-resource.com/PRODS/LZ7/LZ7A.HTM]
                      am pierdut-o
                      Si acum as dori sa achiztionez o alta camera foto.
                      M-am gindit la :
                      -unu: http://www.emag.ro/foto_digitale/apa...-pS2800HDblack

                      -doi: http://www.emag.ro/foto_digitale/apa...gru--pVMA600E6

                      -trei: http://www.emag.ro/foto_digitale/apa...ixS1800blackEF

                      -patru(fratele mai mare la ce am avut eu ) ar fi ok,dar scump si fara accesorii



                      Cam atat,nu am bugetul inca,dar ma gindesc sa fie cam 1.000lei Mult-putin... asta e....


                      -Ce doresc eu de la cunoscatori/posesori de camere foto,pareri pro si contra.
                      Daca tot dau un ban,macar sa am ceva bun sau chiar foarte bun(stiu ca exista camere de mii de euro)dar sa ma limitez la ce pot/am eu.
                      Va multumesc anticipat.
                      Numai bine.

                      P.S:daca mai exista un thread asemanator,rog sa se mute acolo.Eu nu am gasit
                      Un Logan----YNG-----
                      Numai bine.

                      Comment


                      • #71
                        Salut.Vad ca ai avut si tu dmc.
                        Asta am eu si sunt foarte multumit.
                        Vad ca dispui de ceva buget , ti-as recomanda Nikon-ul .
                        Pozele si filmele cu el sunt excelente.
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • #72
                          Salut.
                          Da,fost posesor de dmc,a fost un aparat excelent,numai cuvinte de lauda despre el.
                          Referitor la nikon ,am vazut un review in care respectivul spunea ca stabilizatorul de imagine nu ar fi ok.Posesori pe forum de asa ceva?Pareri?Pro si contra.
                          Eu totusi parca,as inclina catre fratele mai mare a ceea ce am avut...dar e mai scump decit bugetul alocat...sa mai astept sau gasesc ceva le fel de bun si mai ieftin?
                          Astept pareri si depre alte modele de care voi ati fost sastisfacuti/multumiti.

                          tot inclin catre panasonic
                          Tres dias despues de comprar esta extraordinaria camara, realice este video demostrativo de su polivalencia, versatilidad y calidad optica. Se trata de una c...


                          Intra mai sus

                          Revin:
                          de asta ce parere aveti?
                          F64, magazinul pasionatilor de fotografie, va ofera cea mai variata gama de echipamente fotografice, aparate foto, camere video, obiective si accesorii.
                          Last edited by Augustin-Yng; 29 January 2011, 19:06. Reason: Automerged Doublepost
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • #73
                            eu as vrea un nikon d3100..e bunicel la bani si am inteles ca e foarte bun..sau d5000..
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              Salut.
                              Marius am zis ca 'virgula' caut pina in 1.000lei,tu-mi recomanzi peste 2.000lei........asa ca ma depaseste...........
                              Numai bine.
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • #75
                                scuzele mele..nu am fost atent
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google