Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un copil, la gradinita, incearca sa isi incalte cizmulitele. Pentru ca nu se descurca, a cerut ajutorul educatoarei. Cu tot rasul si impinsul, cizmulitele nu vroiau nicidecum sa intre. Pana cand a reusit totusi sa il incalte, educatoarei i-au aparut broboane de transpiratie pe frunte. De aceea aproape ca i-au dat lacrimile cand copilul i-a zis:
    - Doamna, dar sunt puse invels…
    Intr-adevar, erau puse gresit… Nu a fost cu nimic mai usor sa ii scoata cizmulitele decat sa i le puna, totusi a reusit sa isi pastreze calmul pana cand cizmulitele au fost iar incaltate, tot cu sudoare pe frunte, dar de data aceasta asa cum trebuia. Insa atunci baiețelul a zis:
    - Cizmulitele astea nu sunt ale mele!!!
    In loc sa tipe la el “De ce nu mi-ai spus?”, educatoarea si-a muscat buza si inca o data s-a chinuit sa il descalte. Cand s-a terminat chinul descaltatului, baietelul i-a spus:
    - Sunt cizmulitele flatelui meu. Mama mi-a zis sa le incalt pe astea azi.
    Acum ea nu mai stia ce sa faca… Sa planga sau sa rada? A reusit totusi sa stranga suficienta rabdare pentru a se lupta din nou cu cizmulitele. Cand, in sfarsit, l-a incaltat, inainte de a-l trimite afara la joaca, l-a intrebat:
    - Si acum, unde iti sunt manusile?
    Trebuie sa ti le pun in maini ca sa poti pleca afara!
    - Le-am bagat in cizmulite ca sa nu le pield…
    http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

    Comment


    • O blonda cu un BMW X6 conducea printr-un lan de porumb ca sa-i testeze amortizoarele. La un moment dat, se intalneste cu o alta blonda care era intr-un kayak si vaslea de zor in lanul de porumb. Opreste, deschide geamul si incepe sa o injure pe aia:
      - Ma, fir'ai tu sa fii de proasta, ce faci ma cu un kayak in lanul de porumb, de asta fac aia bancuri cu blonde, din cauza unor proaste ca tine, norocul tau ca nu stiu sa innot ca veneam la tine si te trageam la fund!
      My ride

      Comment


      • Persoanele cu greutate normala vor primi 15 minute pauza de masa, pentru a-si pastra silueta.
        Persoanele supraponderale vor primi 5 minute pauza de masa deoarece este suficient pentru a lua o pastila de slabit.
        sigpic #

        Comment


        • Preotul se duce in vizita la finul sau, tiganul. Discuta ei ce discuta si fiind iarna popa ii vede pe copii tiganului ca intra in casa desculti. Atunci il intreaba pe tigan:
          - Mai finule, cum faci tu mai ca ai tai copii nu se imbolnavesc desi umbla desculti, ca eu am unul si mereu e racit de cum umbla in capul gol...
          - Apai, nasule, eu ii calesc in fiecare zi!
          - Da cum faci?
          - Dimineata, le dau cate o cana cu apa, si ii trimit la joaca.
          - Apoi, zice popa si eu o sa fac la fel.
          - Dupa cateva zile moare copilul preotului.
          - Mai finule uite ce am patit! Am facut cum ai spus tu si mi-a murit odrasla!
          - Apai, nasule am uitat sa-ti spun ca mai moare cate unul...
          http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

          Comment


          • Doi bebeluşi la creşă:
            - Tu ce eşti, băiat sau fată?
            - Băiat.
            - Dar de unde ştii?
            - Dacă iese infirmiera îţi arăt.
            Iese infirmiera, la care acesta îşi ridică păturica:
            - Uite, am şosetuţe albastre.


            Porcusorul isteric in autobuz. O batranica ii spune:
            - Nu va suparati, puteti va rog sa inchideti geamul, ca e frig afara. Porcusorul tranteste geamul:
            - Na, fi-tzi-ar fatza a'dracu', acum e cald afara?

            Un tigan intra intr-un bar si se aseaza la o masa.
            Tiganu: -Ospatarrrrrrr un rom!!!!
            Ospataru: - Te-am vazut da-te dracu!!!!!
            Last edited by Costi-bc; 18 June 2011, 13:49. Reason: Automerged Doublepost
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Lupul o aleargă pe Scufiţa Roşie prin pădure. Ea fuge, fuge, fuge şi, în sfârşit, ajunge la casa bunicuţei. MORALA: Cele mai bune prietene ale unei fete sunt picioarele.
              A doua zi, lupul o aleargă pe Scufiţa prin pădure, o prinde şi o violează. MORALA: Şi cele mai bune prietene se pot despărţi!

              Comment


              • Un moş vine cu nevasta sa de 20 de ani la maternitate ca să nască. Toată lumea îl felicită şi îl întreabă: - Cum ai reuşit? - Eheee… am ţinut motorul mergând. După vreo doi ani moşul se întoarce cu nevasta însărcinată la spital. Iar a fost întrebat cum de a reuşit şi el răspunde: - Eheeee… am ţinut motorul mergând. După alţi doi ani, iar se întorc moşul cu nevasta la maternitate. Iese doctorul din sală: - Şi cum ziceai tataie că ai făcut ? - Am ţinut motorul mergând. La care doctorul: - Auzi tataie, dar matale ai mai schimbat şi uleiul că ăsta a ieşit negru!
                My ride

                Comment


                • ZILE IN FOLOS PERSONAL se vor primi in mod egal, fiecare angajat va primi 104 zile personale pe an. Ele se numesc sambata si duminica.
                  sigpic #

                  Comment


                  • Un vraci cu puteri supranaturale vine in romania sa vindece bolnavii de pe aici. Dupa o zi plina isi trimite asistenta afara sa vada cati suferinzi mai sunt la rand. aceasta se intoarce si-i spune ca mai sunt doua persoane un barbat in carucior cu rotile si o femeie frumoasa. Vraciul cere sa intre cel in carucior si indreptand mainile catre acesta incepe sa spuna:
                    Aura mea simte ca ai o problema cu picioarele, aura mea te va vindeca, simte aura mea care-ti da putere, ridicate si umbla. Omul se ridica cu greu si incepe sa mearga prin sala.
                    Vraciul cere sa intre femeia si indreptand mainile care aceasta spune:
                    Aura mea nu simte care e problema cu tine. Care e problema ta frumoasa doamna?! la care doamna cu o voce foarte groasa ii spune ca are acea voce din copilarie.
                    Vraciul intinde mainile catre ea si spune: Aura mea te va vindeca, aura mea iti va rezolva problemele cu vocea, acum cu vocea ta subtire de soprana spune-mi ce vezi in jur.
                    La care femeia cu o voce foarte groasa raspunde:
                    AAAAAA, AAAAAHHHH, A cazut sciopu.
                    My ride

                    Comment


                    • Un bărbat merge cu liftul. La un moment dat, intră o femeie. După două etaje, femeia opreşte liftul, se uită cochet la el, îşi dezbracă bluza şi sutienul şi le aruncă pe jos.
                      - Hai, fă-mă ca să mă simt ca o femeie.
                      Bărbatul se gîndeşte puţin, îşi dezbracă cămaşa, o aruncă pe jos şi spune:
                      - Hai, spal-o şi calc-o.

                      Comment


                      • EA: Voi barbatii n-ati opri nici in ruptul capului sa intrebati care e drumul.
                        Mai bine pierdeti 2 ore pe drum in plus!
                        EL: Pierdem noi doua ore dar recuperam la parcarea cu spatele....

                        - Auzi ba, noi de ce stam in groapa asta si sapam si sefu sta la umbra copacului sus?
                        - Nu stiu ba, intreaba-l
                        - Sefu, noi de ce stam in groapa asta si sapam si dvs stati la umbra copacului?
                        - Inteligenta...
                        - Ce-i aia?
                        - Uite, eu imi pun mana pe copacul asta si tu incearca sa o lovesti cu pumnul
                        Cand loveste, seful fereste mana.
                        - Ia zi ma, ce a zis seful?
                        - A zis ca din cauza inteligentei...
                        - Ce-i aia?
                        - Fii atent, io imi pun mana pe fata si tu incearca sa o lovesti cu lopata...
                        Last edited by Mr.Sebi; 19 June 2011, 00:06. Reason: Automerged Doublepost
                        My ride

                        Comment


                        • Resursele umane de la Pentagon descopera ca in ultima vreme aveau
                          prea multi generali. Se hotaraste ca acelora care vor sa se pensioneze
                          sa li se acorde pensionare anicipata cu toate facilitatile plus un bonus
                          special de 5000$ pentru fiecare centimetru al dinstantei in linie dreapta
                          dintre oricare doua puncte de pe corp. Fiecare general avea dreptul sa
                          indice punctele de preferinta.
                          Primul intra un general de aviatie, foarte suplu, cere sa fie masurat
                          din crestet pana in varful degetelor de la picioare. Avea 1.95m. Pleaca
                          cu un cec de 975.000$.
                          Al doilea vine un general de infanterie si cere sa fie masurat din
                          varful degetelor de la picioare pana la varful mainilor intinse. 2.55m.
                          Pleaca generalul cu un cec de 1.275.000$.
                          Intra si al treilea general, un zdrahon batran de la marina. Cand e
                          intrebat cum sa fie masurat, asta zice: `Din varful penisului pana
                          la testicole`.
                          Mustacesc astia de la pensii intre ei, si ii atrag atentia ca generalii
                          anteriori plecasera cu niste cecuri frumusele. Asta nu si nu, ca pe el
                          sa-l masoare cum le-a cerut, ca barbat ca el nu e nimeni.
                          Ok, intra ofiterul medical sa faca masuratorile, ii cere generalului
                          sa-si dea jos uniforma. Scoate ruleta, o pune pe varful organului si
                          incepe sa masoare.
                          `Dumnezeule mare!` striga ofiterul. `Unde va sunt testicolele?`
                          La care, generalu`: `In Vietnam .`

                          Comment


                          • doi politisti numarau o bila :d
                            My ride

                            Comment


                            • Doi bărbaţi la intrarea în berărie:
                              - Auzi, câte luăm, două sau trei?
                              - Două mă, că ieri am luat trei şi ne-au rămas
                              Intră ei în berărie şi comandă:
                              - Patruzeci de beri şi două bomboane vă rugăm!

                              Comment


                              • simpatic asta cu bomboanele
                                My ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google