Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O calugarita tinerica se duce la doctor:
    - Doctore, nu pot scapa de sughit , ma chinuie de 5 zile!

    Doctorul o consulta rapid si-i spune:
    - Esti insarcinata!

    Calugarita se intoarce la manastire si comunica plangand verdictul..... A doua zi stareta se adreseaza doctorului:
    - De ce i-ati spus asta calugaritei noastre ?
    - Am vrut sa o sperii si sa scape de sughit ...
    - Cel care s-a speriat a fost episcopul, s-a aruncat din turn!
    sigpic #

    Comment


    • !! La salonul auto de la frankfurt era mare valva care masina se inchide cel mai ermetic,
      1 mercedes cu clasa C domne noi avem cea mai tare ,organizatorii ii intreaba vreti sa facem testulc cu pisica ,cei de la mercedes nu refuza si ii invita pe reprezentati , acestia baga in masina o pisica si o lasa acolo pana moare ,pisica a murit sufocata dupa 2 zile ,extraordinar rezultat
      2 bmw cu serie 3 la fel dar la acestia pisica a murit dupa 24 de ore
      3 vin si la standul dacia ,se intampla la fel si pisica moare in 12 ore extraordinar, ii intreaba reprezentatnti :cum ati facut pai pe unde vedeam ca scoaate capu dadeam cu chit
      My ride

      Comment


      • nu-i asa bancul. la standul Dacia ii intreaba daca au facut testul cu pisica si ei spun ca da ! -Cum ? -Simplu : cand dadea sa scoata capul noi astupam cu chit ...

        in aceeasi idee:

        Se laudau rusii americanii si romanii care a avut cel mai mare porc.
        Americanul: eu am avut un porc de mi-am chemat 10 vecini ca sa-l pot taia !
        Rusul: eu mi-am chemat 12 vecini zdraveni ca sa-l putem tine sa-l tai !
        Romanul: eu am chemat tot satul !!!
        -Hai ma ! Exagerezi ! au spus rusul si americanul .
        Romanul se jura ca toti din sat stateau pe la crapaturile cotetului cand el a intrat inauntru ca sa-l poata prinde...
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Concurs ?Cine ştie câştigă? în anii dictaturii. În finală rămân o echipă de academicieni şi echipa pionierilor. Se dă testul final şi comisia declară câştigătoare echipa pionierilor.
          Academicienii sunt revoltaţi şi cer explicaţii.
          - Uitaţi, stimaţi academicieni, răspunsurile la întrebările puse.

          La întrebarea numarul 1, ?Care este organul central al femeii??, pionierii au raspuns corect ? Revista ?Femeia?. Dumneavoastră ce aţi răspuns? Se poate, tovaraşi academicieni?

          La întrebarea numarul 2: ?Unde au femeile părul scurt şi creţ??, pionierii au răspuns corect ? ?În Africa.?. Dar dumneavoastră? Se poate, tovarăşi academicieni?

          La intrebarea numărul 3 ?Ce cuvânt din patru litere este scris pe toate gardurile?? ? pionierii au răspuns corect ? ?Pace?. Dar dumneavoastră? Se poate, tovarăşi academicieni?
          http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

          Comment


          • Un asistent universitar este lovit uşor de un Jeep care opreşte. Din el coboară o blondă superbă care începe să-şi ceară scuze:
            - Iartă-mă, nu am vrut, ca să mă revanşez te invit la un pahar de vin la mine.
            Îl duce la ea acasa, îl spală, are grijă de el. Tipul iese, admira totul si intreaba :
            - De unde ai bani pentru viaţa asta luxoasă, vilă asta, jeep..?
            - Fac sex oral!
            - Adică iei m*ie!
            - Nu! Fac sex oral!
            - Adica iei m**e!
            - Nu ! Fac sex oral !
            - În fine ! Cât câştigi ?
            - 1000 de euro pe seară! Da tu ce faci ?
            - Sunt medic şi asistent universitar !
            - Şi cât câştigi?
            - 200 euro pe lună !
            - Vezi? Asta e m*ie!

            Comment


            • Intuneric... Intr-un dimitir, un gropar blazat sapa o groapa, noaptea, ca ziua e prea alcoolizat sa poata munci. Un schelet iese dintr-un mormant vecin si incearca sa-l sperie. Omu`, scarbit, mai trage doua fumuri din "Carpati" si-si vede de treaba. Scheletul, tot mai insistent, nu renunta. Il ia prin invaluire si iar sare sa-l ingrozeasca. Groparu`, nimic. Scheletul, dezamagit, se indeparteaza si da sa sara gardul cimitirului. Groparul pune mina pe lopata si-i arde una de-l darima de pe gard...
              "Ridem, glumim.. da' nu parasim incinta, da...?!"
              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

              Comment


              • Vasile si Maria mergeau in fiecare an sa vada "Ziua Aviatiei" si
                in fiecare an Vasile era tentat sa se plimbe cu elicopterul, dar de fiecare data
                primea acelasi raspuns la rugamintea lui:
                - Vasile ai inebunit, 5000 lei sunt totusi 5000 lei.
                S-a intamplat mai multi ani la rand si anul acesta Vasile a decis:
                - Marie, fac 70, nu stiu cat mai traiesc si poate este ultima sansa.
                - Ioane, tot tembel ai ramas, 5000 lei sunt totusi 5000.
                Pilotul elicopterului a auzit discutia si a venit cu o propunere:
                - Pentru ca este "Ziua Aviatiei" astazi va fac o reducere
                semnificativa,amandoi la pret de unu si daca pe parcursul
                zborului nu scoateti nici un cuvant, pur si simplu, nu mai imi dati
                nici un ban.
                De indata ce a decolat de pe pista , pilotul a inceput tot felul
                de manevre riscante, coborari aproape de sol..nici
                un sunet, intoarceri,..nici un sunet, rasuciri..nici un sunet.
                Dupa aterizare pilotul se intoarce catre Vasile si ii spune:
                - Sunteti tari domn'le, nici un sunet, raman impresionat.
                Vasile livid la fata, gaseste puterea sa ingine :
                - Eu.. vroiam sa..zic ceva..cand..a cazut Maria, dar totusi 5000
                lei raman 5000.

                Comment


                • Două actriţe de mâna a doua discută despre un regizor celebru:
                  - Acum 2 ani, mi-a spus că dacă o să-l ascult, o să am un Oscar.
                  - Şi? L-ai avut?
                  - Sigur că da! Oscare, mămică, vezi că te-ai murdărit la guriţă...
                  http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                  Comment


                  • Lângă cascada Niagara, ghidul se adresează grupului de turişti:
                    - Dacă doamnele vor binevoi să tacă un moment, veţi putea auzi zgomotul superb al cascadei.

                    Comment


                    • Nimeni nu moare virgin...viata i-o trage fiecaruia cel putin o data!"

                      La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de servici?" exista un
                      raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu
                      direct. El ma f*tea la cap si pe mine ma durea in cur!"

                      Comment


                      • Intr-un accident sunt avariate grav 3 masini: un ford al unui american, un bmw al unui neamt si o dacie a unui roman.
                        Americanul:
                        - S-a dus salariul meu pe o luna!
                        Neamtul:
                        - S-a dus salariul meu pe 2 luni!
                        Romanul:
                        - S-a dus munca mea de-o viata!
                        Americanul si germanul:
                        - Asa iti trebuie daca ti-ai cumparat o masina asa de scumpa!!!

                        Din pricina crizei economice mondiale:
                        -Renault a anunţat concediarea a 2.000 de angajaţi!
                        -Ford a anunţat concediare a 3.000 de angajaţi!
                        -Opel a anunţat concediarea a 4.000 de angajaţi!
                        Pentru a se alinia acestui trend, Toyota a anunţat ascoaterea din priză a 100 de roboţi.
                        Last edited by noika2002; 28 June 2011, 12:12. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Doi actori se opresc în staţia de taxiuri. Unul îl întreabă pe şoferul de taxi:
                          - Până în centru, lângă Intercontinental, cât m-ar costa?
                          - Cinsprezece lei.
                          - Şi dacă îl luăm şi pe colegul meu cu noi, atunci cât ne va costa?
                          - Tot atât.
                          La care omul se uită la colegul său cu o umbră de dispreţ:
                          - Vezi, ţi-am spus mereu că tu nu valorezi nimic!
                          http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                          Comment


                          • Un betiv iese dintr-un bar si se hotaraste sa se pise la roata unui Aro.
                            Deasupra rotii vede scris 4X4. Scoate un cutit si scrie: =16.
                            Proprietarul vede treaba a doua zi si duce masina la vopsit.
                            A doua noapte la fel. Iese betivul sa se pise, vede 4X4 si scrijeleste cu cutitul =16.
                            Proprietarul innebunit, se roaga de ala de la vopsitorie:
                            -Ba, e unul nebun care-mi tot strica masina. Pune si tu o placuta cu =16 acolo, ca s-o vada si sa-mi lase masina in pace.
                            Zis si facut. A treia seara iese betivul la pisat si vede: 4X4=16, dupa care
                            scoate cutitul si scrie: CORECT.

                            Comment


                            • Un tip este sunat si i se spune ca sotia sa a facut un accident de masina. Ajunge tipu' la spital.
                              Pe sala, un doctor:
                              - Dom' doctor stiti ceva de sotia mea ?
                              - A suferit multe lovituri la cap si e posibil sa stea in coma 1 an.
                              - Nu-i nimic dom' doctor o ingrijesc, o spal, e sotia mea, o iubesc.
                              - Dar dupa coma asta sunt sanse 50% sa pice intr-o coma mai profunda de 3 ani.
                              - Nu-i nimic dom' doctor o iubesc mult pe sotia mea.
                              - Dar dupa coma asta sunt sanse 90% sa pice intr-o coma si mai adanca de 5 ani.
                              - Nu-i nimic.
                              La care doctorul il intrerupe:
                              - Hai, ba, ca am glumit. A murit!
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Asistenta intra isterica in cabinetul doctorului:
                                - Domnule doctor, pacientul care tocmai a iesit de la dumneavoastra a murit pe hol.
                                - Mda, schimba-i repede pozitia, sa para ca tocmai intra…

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google