Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La ora pranzului, copiii stateau cuminti la coada in cantina scolii elementare catolice. In capul mesei era un cos mare cu mere. O calugarita scrisese un bilet: "Ia UN SINGUR mar. Domnul e cu ochii pe mere!" Mai departe, pe linie, erau prajiturile cu ciocolata. Un copil poznas adaugase o nota: "Ia cate vrei! Domnul e cu ochii PE MERE! "
    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

    Comment


    • Iţic şi Ştrul se prezintă în faşa rabinului. Iţic îi spune:
      - Rabbi, am o dispută cu Ştrul. Lămureşte-ne. Spune-mi, negru e culoare?
      Se uită rabinul în Talmud şi îi spune:
      - E culoare. În Talmud scrie că trebuie să te îmbraci în negru cînd moare cineva.
      - Dar albul e culoare?
      - Da, în Talmud zice că mireasa se îmbracă în alb.
      Iţic, adresîndu-se lui Ştrul:
      - Ai văzut că televizorul pe care ţi l-am vîndut era color?

      Comment


      • Intră un terorist într-un magazin de animale de la parterul unui zgârie-nori:
        - O să detonez o bombă, aveţi 30 de secunde să fugiţi!
        La care o ţestoasa îi răspunde:
        - Ce bulangiu eşti bă!
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • "BAC-ul în 2012

          Avand in vedere ca anul asta au promovat BAC-ul doar 45% din elevi....subiectele de anul viitor vor arata cam asa:

          Subiectul I (Limba si Literatura Română) Se dă textul: “Ana are mere”. Pe foaia de examen sau pe o altă hârtie pe care o aveti la îndemână, servetel, ambalaj de ciocolată, etc. scrieti răspunsul la următoarele întrebări: 1. Ce are Ana? 2. Cine are mere? 3. Extrageti cel putin un fruct din text. 4. Desenati un măr. 5. Scrieti un alt nume de fată în afară de Ana. Dacă nu vă amintiti e bun si un nume de băiat. 6. Alcătuiti o scurtă compunere în care să povestiti ce vă trece prin cap. 7. Analizati textul în 3-4 pagini, sau la alegere scrieti un banc

          Subiectul II (Matematică) 1. Aflati valoarea lui x din ecuatia: x = 2. 2. Suma a două numere este 4. Numerele sunt egale. Aflati măcar unul din cele două numere. 3. Calistrat avea 10 ani când mama lui l-a ars cu un fier încins pentru că a luat un 9 la matematică. Câti ani are Calistrat la 2 ani după tristul eveniment? 4. Desenati un pătrat. 5. Imaginati-vă un trunchi de piramidă triunghiulară regulată. 6. Puneti în ordine crescătoare numerele: 1,2,3,4,5,6,7,8,9. 7. Gânditi-vă la două numere la alegere si scrieti-l pe cel mai mare.

          Subiectul III (Istorie) 1. Asociati următorii sefi de stat cu anii în care au murit: Burebista, Nicolae Ceauescu – 44 î.Hr, 1989 d.Hr. 2. Scrieti un scurt text istoric folosind următoarele cuvinte: bătălie, democratie, Ștefan cel Mare, porumb fiert, Decebal, 1600. 3. Faceti un portret al lui Deceneu asa cum vi-l imaginati. 4. Ordonati cronologic următoarele evenimente istorice: aparitia omului, Unirea de la 1600, majoratul lui Burebista, Unirea de la 1918. 5. Ce tară s-a format în urma Marii Uniri de la 1918? 6. Deduceti o calitate a domnitorului Radu cel Frumos analizând cu atentie numele acestuia. 7. Analizati comparativ în 2-3, maxim 4 cuvinte domnia de 2 luni a lui Ciubăr Vodă i cea de 47 de ani a lui Ștefan cel Mare în Moldova. Încercati să analizati din cel putin 3 perspective i să construiti un text care să respecte rigorile unei scrieri istorice cu caracter academic. Depăsirea limitei de 4 cuvinte duce la excluderea din examen!

          Subiectul IV (Geografie) 1. Comparati din punct de vedere al altitudinii Vârful Moldoveanu si Marea Neagră. 2. Enumerati doi vecini ai României. Dacă nu vă amintiti, enumerati doi vecini de-ai dumneavoastră de acasă. 3. În 7-8 pagini, analizati fauna, flora i relieful complex al statului Vatican. 4. În ce punct cardinal al României este situată Câmpia de Vest? Dacă nu stiti ce este acela un punct cardinal puteti să răspundeti “Vest” si să treceti la subiectul următor. 5. Pasuri si trecători: Cine a spus “Un pas mic pentru om, un pas mare pentru omenire”? 6. Alegeti variant corectă: Vârful Negoiu are altitudinea: a. 2535 metri b. 11 metri c. un miliard de metri d. altitudinea variază de la o zi la alta. 7. Conform unor măsurători, Vârful Omu ar avea altitudinea de 2505m, conform altor măsurători ar avea 2507m. Care credeti că este varianta corectă. Argumentati."

          Comment


          • In clasa intai, la o luna dupa inceperea scolii: -Spune, Ionescule, cunosti aceasta litera? -Da,raspunde cel intrebat. -Daca o cunosti,cum o cheama? -Nu-i stiu numele, o cunosc doar din vedere,domnule invatator.
            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

            Comment


            • Originally posted by Razvy View Post
              "BAC-ul în 2012

              Avand in vedere ca anul asta au promovat BAC-ul doar 45% din elevi....subiectele de anul viitor vor arata cam asa:

              Subiectul I (Limba si Literatura Română) Se dă textul: “Ana are mere”. Pe foaia de examen sau pe o altă hârtie pe care o aveti la îndemână, servetel, ambalaj de ciocolată, etc. scrieti răspunsul la următoarele întrebări: 1. Ce are Ana? 2. Cine are mere? 3. Extrageti cel putin un fruct din text. 4. Desenati un măr. 5. Scrieti un alt nume de fată în afară de Ana. Dacă nu vă amintiti e bun si un nume de băiat. 6. Alcătuiti o scurtă compunere în care să povestiti ce vă trece prin cap. 7. Analizati textul în 3-4 pagini, sau la alegere scrieti un banc

              Subiectul II (Matematică) 1. Aflati valoarea lui x din ecuatia: x = 2. 2. Suma a două numere este 4. Numerele sunt egale. Aflati măcar unul din cele două numere. 3. Calistrat avea 10 ani când mama lui l-a ars cu un fier încins pentru că a luat un 9 la matematică. Câti ani are Calistrat la 2 ani după tristul eveniment? 4. Desenati un pătrat. 5. Imaginati-vă un trunchi de piramidă triunghiulară regulată. 6. Puneti în ordine crescătoare numerele: 1,2,3,4,5,6,7,8,9. 7. Gânditi-vă la două numere la alegere si scrieti-l pe cel mai mare.

              Subiectul III (Istorie) 1. Asociati următorii sefi de stat cu anii în care au murit: Burebista, Nicolae Ceauescu – 44 î.Hr, 1989 d.Hr. 2. Scrieti un scurt text istoric folosind următoarele cuvinte: bătălie, democratie, Ștefan cel Mare, porumb fiert, Decebal, 1600. 3. Faceti un portret al lui Deceneu asa cum vi-l imaginati. 4. Ordonati cronologic următoarele evenimente istorice: aparitia omului, Unirea de la 1600, majoratul lui Burebista, Unirea de la 1918. 5. Ce tară s-a format în urma Marii Uniri de la 1918? 6. Deduceti o calitate a domnitorului Radu cel Frumos analizând cu atentie numele acestuia. 7. Analizati comparativ în 2-3, maxim 4 cuvinte domnia de 2 luni a lui Ciubăr Vodă i cea de 47 de ani a lui Ștefan cel Mare în Moldova. Încercati să analizati din cel putin 3 perspective i să construiti un text care să respecte rigorile unei scrieri istorice cu caracter academic. Depăsirea limitei de 4 cuvinte duce la excluderea din examen!

              Subiectul IV (Geografie) 1. Comparati din punct de vedere al altitudinii Vârful Moldoveanu si Marea Neagră. 2. Enumerati doi vecini ai României. Dacă nu vă amintiti, enumerati doi vecini de-ai dumneavoastră de acasă. 3. În 7-8 pagini, analizati fauna, flora i relieful complex al statului Vatican. 4. În ce punct cardinal al României este situată Câmpia de Vest? Dacă nu stiti ce este acela un punct cardinal puteti să răspundeti “Vest” si să treceti la subiectul următor. 5. Pasuri si trecători: Cine a spus “Un pas mic pentru om, un pas mare pentru omenire”? 6. Alegeti variant corectă: Vârful Negoiu are altitudinea: a. 2535 metri b. 11 metri c. un miliard de metri d. altitudinea variază de la o zi la alta. 7. Conform unor măsurători, Vârful Omu ar avea altitudinea de 2505m, conform altor măsurători ar avea 2507m. Care credeti că este varianta corectă. Argumentati."
              Cel mai tare bac
              http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

              Comment


              • Soldaţii americani, japonezi şi somalezi se întreceau la tras cu tunul.
                Americanii:5800 m.
                Japonezii:10000 m.
                Somalezii:10 m.
                După ce au tras somalezii, generalul japonez îi spune somalezului:
                - Bine, mă, numai 10 m?
                - Dacă eşti mai tare, hai tu şi suflă-n ţeavă...

                Comment


                • Un tip intră într-un bar zgâriat pe faţă, pe mâini, pe picioare şi cu hainele sfâşiate. Văzându-l astfel, prietenii îl întreabă ce i s-a întâmplat
                  - Tocmai am îngropat-o pe soacră-mea.
                  - Şi ce legatură are asta cu zgârieturile tale?
                  - Nu vroia…

                  Comment


                  • De ce în România nu se face sex în instituţiile publice ?
                    - Pentru că toţi angajaţii sunt rude...

                    =======================================
                    Clientul cheama pe ospatar si ii zice:
                    - Am o musca in supa!!!!
                    - Ne pare rau, dar nu mai avem insecticid si singura metoda sa scapam de ele este sa le inecam !!!

                    =======================================
                    Bula intra cu masina in vama. Vamesul vine la el si il intreaba:
                    -Cafea, whiski tigari?
                    -Nu multumesc! Dar daca doriti beau o Coca-Cola...

                    Comment


                    • Un copil de 12 ani intra intr-un bordel, tarand o broasca moarta dupa
                      el:
                      - Sarut mana. Vreau si eu o femeie!
                      Matroana, mirata, il intreaba cam ce femeie ar vrea.
                      - Vreau o fata cu o boala venerica, daca se poate! Platesc oricat.
                      ... - Bine, daca tu vrei. Du-te cu Sandy. Face sex cu Sandy, apoi da sa plece.
                      Matroana il opreste:
                      - Auzi, da de ce ai vrut o fata cu astfel de boala?
                      - Pai sa vedeti: eu acuma ma duc acasa si vine baby-sitterul. Ei ii plac copiii mici, asa ca mine; si-o sa facem sex.. O sa ia boala. Diseara, tata o duce acasa cu masina. Eu il cunosc pe tata: o sa i-o traga.. Si-o sa ia boala. La noapte o sa si-o puna cu mama. Si-o sa ia si mama boala.. Eu o cunosc pe mama: maine o sa si-o traga cu vecinu de alaturi, ei bine ala e omul care mi-a omorat broasca!
                      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                      Comment


                      • Un bărbat sună la un doctor veterinar:
                        - Dle Doctor, ştiţi, către Dvs se îndreaptă soacra mea cu un câine bătrân. Vă rog frumos, faceţi-i o injecţie cu cea mai otrăvitoare substanţă care o aveţi ca să nu se mai chinuie, să moară repede.
                        Doctorul:
                        - Bine, bine, dar câinele o să ştie cum să ajungă acasă?
                        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                        Comment


                        • - Ce faci vecine? Nu mergem şi noi la pescuit? Luăm şi noi un şpriţ, o sticlă cu vin, poate mai vin şi vreo două gagici!
                          - Şi undiţe, nu luăm?
                          - Hmm, zici să luăm şi alea?

                          Comment


                          • La maternitate, la nastere, copilul iese din gaura si spune catre cei de fata:
                            -Tu esti mama, tu esti tata, tu esti doctorul; dati-mi o ecuatie de gradul 2 s-o rezolv...
                            Tatal ii spune doctorului sa-i scoata o jumatate de creier, deoarece voia sa-l faca politist.
                            Ii scoate doctorul o jumatate de crier, iar copilul se scoala si spune:
                            -Tu esti mama, tu esti tata, tu esti doctorul; dati-mi o ecuatie de gradul 2 s-o rezolv...
                            Tatal se supara si copilul ramane si fara cealalta jumatate de creier...
                            Se scoala copilul si spune:
                            -Tu cine esti?... Tu cine esti?... Tu cine esti?... Actele la control!
                            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                            Comment


                            • La om , moartea vine în negru si cu coasa in mana. La tântari - în chiloti, maieu si cu un ziar în mâna...
                              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                              Comment


                              • Cand sotul a ajuns la hotel , a decis sa-i scrie un mail sotiei dar a gresit o litera din adresa si mailul a fost trimis la alta adresa. Mailul ajunge din greseala la o vaduva ce venise tocmai de la inmormantarea sotului. Citeste mailul si lesina. In mesaj scria: \" Draga mea, am ajuns bine. Probabil te va surprinde sa primesti vesti de la mine pe aceasta cale, dar acum au calculator aici si poti trimite mesaje persoanelor dragi. Doar ce-am ajuns si am verificat ca totul sa fie pregatit pentru venirea ta, vinerea viitoare. Abia astept sa te vad si sper ca aceasta calatorie sa fie la fel de liniistita ca a mea. Nu-ti lua multe haine ca aici e o caldura infernala!))
                                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google