Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Statisticile arata ca tot mai multi Romani sufera de diabet.

    Inseamna ca politicienilor le va fi foarte greu sa ii mai duca cu "zaharelul".
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • Ultimul e tare , dar din pacate tot usor este.
      sigpic
      !

      Comment


      • Aseara, stateam cu nevasta mea de vorba despre eutanasiere si i-am spus:
        – Te rog sa nu cumva sa ma lasi sa stau intr-o stare vegetativa, sa fiu dependent de niste masini si alimentat cu lichide! Daca o sa fiu vreodata intr-o astfel de stare, te rog sa ma debransezi de la toate APARATELE de ingrijire care ma tin in viata!
        Si atunci ea s-a ridicat, a inchis televizorul si calculatorul si mi-a aruncat berea la chiuveta…

        Comment


        • Mergeam cu masina si am observat flash-ul aparatului foto. Am inteles ca am fost inregistrat pentru depasirea vitezei, desi stiam ca nu am depasit-o.

          Pentru a ma convinge de asta, am inconjurat un cartier si iarasi am trecut pe acolo, cu 20 de km mai incet decat limita prevazuta, dar camera iarasi m-a inregistrat. Parandu-mi-se amuzant, am mai trecut asa de inca trei ori pe acolo, de fiecare data filmand cu mobilul bordul masinii pentru a avea proba indubitabila a faptului ca este defecta camera rutiera de inregistrare si deja ma gandeam ca, imediat ce imi vine amenda, ii dau in judecata.

          Dupa doua saptamani, prin posta primesc cinci chitante de amenda pentru ca am mers fara sa am centura de siguranta pusa.

          - Care este legatura dintre campaniile electorale din anii precedenti si campania "Ice Bucket Challenge" din anul 2014?

          - Atunci ati primit galeti. Acum le folositi sa va turnati apa rece in cap pentru a va trezi la realitate
          Last edited by mr.K; 14 October 2014, 12:37. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • La înmormântarea unei babe, când se cobora sicriul în groapă, o coroană alunecă şi dă să cadă după sicriu. O altă băbuţă întinde repede mâna şi o prinde. Un tânăr bezmetic din spate o felicită:
            - Bravo, mamaie! Ai prins buchetul!
            Saab 9-5 Aero

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Mergeam cu masina si am observat flash-ul aparatului foto. Am inteles ca am fost inregistrat pentru depasirea vitezei, desi stiam ca nu am depasit-o.....
              asta sper ca e banc, si nu din categoria "haz de necaz".

              Comment


              • Banc e.

                Comment


                • dintr-o tara civilizata.

                  Comment


                  • civilizata?! nu prea cred.

                    La tribunal:
                    -Esti acuzat ca ti-ai omorat soacra cu sange rece. De ce ai facut-o?
                    -Nevasta-mea mi-a zis...
                    -Cum poti sa spui asa ceva, sotia ta isi iubea foarte mult mama!
                    -Asa e, da inainte de a pleca, in ziua respectiva, mi-a zis: "Marcele, daca in timp ce doarme o deranjeaza vreo musca, n-o trezi, omoar-o!"
                    sigpic

                    Comment


                    • EA:
                      - Spune drept, cu cate femei te-ai mai culcat ?

                      EL:
                      - Doar cu tine m-am culcat, draga. Cu restul am stat treaz
                      Logan GPL 1.4

                      Comment


                      • Care e diferenta dintre un optimist si un pesimist in cadere de la etajul 10?

                        Pesimistul: - Mooooor!
                        Optimistul: - Zboooor!

                        Comment


                        • Ca tot e campanie:

                          Foaie verde de dudau
                          Cu Ponta ne merge....bine
                          Ne-a adus chinezii-n tara,
                          Rusii vin la primavara
                          Tata socru senator
                          Are „grija„ de popor
                          Daciana la Bruxelles
                          Asta-i clanu Ciolanel !

                          Comment


                          • O femeie cauta o carte in biblioteca.sotul o intreaba: ce cauti draga ? sti unde e cartea aia "cum sa traiesti pana la 140 de ani "?da tocmai am aruncato. de ce? incepuse mata so citeasca )))

                            Comment


                            • Moldovenii s-au hotarat sa faca o fabrica de cauciucuri.
                              Dupa ce au facut-o, stateau ei in dilema cum sa numeasca fabrica. Zise unul:
                              - Hai sa-i zicim "pi buni", ca am auzit ca italienii au o fabrica "pi reli" si li merji tari ghini!
                              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                              Comment


                              • -De ce isi iau oltenii doua pietre cind merg la culcare?
                                -Cu una sting becul, iar cu cealalta verifica daca au inchis fereastra.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google