Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noi am fi vrut sa radem, dar din pacate nu am inteles nimic. Incearca sa scrii corect pe viitor.

    Comment


    • el a scris, dar huaweiul, fiind chinezesc, a corectat textul
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • foarte tare ! am citit si eu pe aici o gluma buna.

        Comment


        • Originally posted by Seba View Post
          el a scris, dar huaweiul, fiind chinezesc, a corectat textul
          Daca folosesti tapatalk nu apar literele care au diacritice in afara de "î" si "â".
          Primul era cu ala care juca ping-pong cu nevasta-sa. El a batut-o dar ea tot a castigat.
          Nici batuta nu s-a lasat invinsa
          Last edited by Fanez; 13 December 2016, 12:04.

          Comment


          • Declar deschisa sesiunea de comentarii literare pe text. Ce a vrut sa spuna autorul prin metaforele si epitetele folosite.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • autorul a vrut sa spuna ca personajul principal si-a batut nevasta, ca orice bun roman, dar la tenis de masa tot ea a castigat.

              Comment


              • io cred ca toti am inteles de fapt bancul initial, dar unii ne-am trezit sa facem pe smecherii. voi ce spuneti?

                vitriol: in general, poetii erau beti si asa s-a nimerit sa le iasa versurile

                la modul serios, cand ma gandesc cum pe noi ne chinuiau la scoala sa memoram parerile unor putori ordinare (sau niste atehnici de-aia cu arc in palma, de le sarea surubelnita cand o luau in mana), care n-au batut un cui in viata lor sa faca ceva util pentru restul lumii, recte criticii literari, ma ia cu ameteala.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • La o banca de recoltare a spermei stateau la coada mai multi barbati... Deodata, se aseaza la coada si o blonda... Toti o privesc stupefiati. La un moment dat, unul dintre ei nu se mai poate abtine si o intreaba:
                  - Nu va suparati, domnisoara, si dumneavoastra donati?
                  Blonda, tinand gura inchisa, murmura:
                  - Ihim!...

                  Comment


                  • Originally posted by Seba View Post
                    ...(... le sarea surubelnita cand o luau in mana), care n-au batut un cui in viata lor...
                    Eu de obicei bat cuie cu ciocanul...
                    Asa ti-au iesit "versurile"

                    Comment


                    • Profesoara îl întreabă pe Bulă:
                      - Bulă, ce cadou i-ai cumpărat bunicii, ca să i-l pui sub bradul de Crăciun?
                      - O minge de fotbal!
                      - O minge de fotbal? Păi bunica nu joacă fotbal.
                      - N-are importanta! Ea cum mi-a cumpărat mie cărţi de citit?

                      Comment


                      • Intre colegi:
                        - De ce nu lucreaza Ionescu saptamana asta ?
                        - Ii tine locul sefului.

                        _____________________________________________

                        Publicitate pe un panou aflat intr-o curba periculoasa:
                        - Nu va grabiti ! Noi va asteptam ! Cimitirul Eternitatea.

                        Comment


                        • Vasile visează cifra 7. Se trezeşte, se uită la ceas, era 7:07. Se uită în calendar: 7.07.2007. Hotărât că e un semn, se urcă în autobuzul 77, ajunge la hipodrom şi pune 7777 dolari pe calul cu numărul 7 din cursa a 7-a. Calul iese al 7-lea...
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • La puşcărie:
                            - Îmi vine să râd de fiecare dată când mergem la masă.
                            - De ce, mă?
                            - Păi m-au arestat că furam de mâncare şi acum mi-o dau gratis.

                            Comment


                            • Chiar daca e putin mai tarziu, Caile Ferate Romane va ureaza un ...Paste fericit !

                              Doi prieteni, piciorul si penisul stau de vorba:
                              Piciorul spune:
                              - Stapanul meu e foarte grijuliu cu mine, ma spala, ma inbraca, ma incalta,...
                              Celalalt zice:
                              - Al meu e cam nehotarat, ma scoala devreme si ma introduce intr-o scorbura intunecata, apoi ba ma inpinge ba ma trage si tot asa ma agita pina ametesc, vomit si lesin.
                              Last edited by merlasviorel; 27 December 2016, 14:44. Reason: Automerged Doublepost
                              Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                              Comment


                              • Pe vremuri, într-un sat săsesc a ajuns primar un moldovean. În timpul inundațiior catastrofale din anul 1970, dinspre acel sat au venit zeci de cereri de emigrare în Germania. Contrariată, Securitatea a trimis un agent constatator să vadă ce-i cu cererile astea intempestive ale sașilor. Securiștii au intrat în vorbă cu un sas bătrân, întrebându-l ce i-a determinat pe sași să ceară emigrarea în Germania. Sasul i-a răspuns că din cauza primarului.

                                - Cum adică din cauza primarului?

                                - Păi, acum câteva zile, a spus că la construirea digurilor de apărare, o să pună un rând di chietri, un rând di sași, un rând di chietri, un rând di sași...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google