Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pesimistul: -Mai rau de atat, nu se poate!
    Optimistul: -Ba se poate, ba se poate!

    via Tapatalk

    Comment


    • Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli,
      decât să fii pesimist şi să ai dreptate.
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • merge o tipa la doctor, cica a fost diagnosticata cu o boala care se vindeca doar cu tratament cu testosteron si voia o adoua opinie. o consulta asta, o trimite la analize, ii confirma diagnosticul si-i spune sa vina dupa o luna la control, dar o si avertizeaza ca testosteronul, fiind hormon masculin, probabil ii va produce mici dereglari, dar nimic grav. bun, pleaca asta, incepe sa ia pastilele si dupa o luna vine la control. o intreaba doctorul cum se simte, daca a observat ceva ciudat...pai, stiti, mi s-a ingrosat putin vocea, mi-au scazut un pic sanii in dimensiune si a inceput sa-mi creasca un pic de par prin locuri unde inainte nu-mi crestea. la care doctorul intreaba "cam pe unde?" si tipa raspunde: pe coaie...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Trei scheleţi mergeau pe stradă. La un moment dat unul îl pipăie pe cel de lângă el şi zice:
          – Ia uite ce oase tari ai! Când ai murit?
          – In 70′ zice scheletul. Eh… se mânca sănătos atunci. Dar tu când ai murit?
          – Păi în 90′, dar şi atunci se mânca încă sanatos.
          – Da se vede că si tu ai oase tari..calciu… ce să mai.
          – Când ai zis că ai murit? îl intrebară curioşi pe al treilea schelet.
          – Bă, eu n-am murit! Sunt student şi mă duc la cursuri.

          Comment


          • Este ca adevarul doare?
            Adevarul este ca doare.

            via Tapatalk

            Comment


            • Zilele trecute am dus-o pe soacra-mea acasa la tara. Statuse la noi de Sarbatori.
              Nevasta-mea in dreapta, soacra-mea in spate.
              M-au tocat, cand una, cand alta: vezi ca mergi cu viteza, las-o mai usor, nu depasi, depaseste etc.
              Evident ca mi-am iesit din minti.
              M-am intors spre nevasta-mea si i-am strigat furios:
              - Baaaaa, cine conduce masina asta, tu sau maica-ta?????

              Comment


              • mai trist e ca nu e banc. asa patesc eu cu femeia si cu mama.
                noroc ca nu in acelasi timp.
                mama e titi aur: "uita-te in stanga daca vine vreo masina.
                are noroc ca o cunosc, ca altfel o dadeam jos din masina.
                femeia e si mai rea. adevarul e ca din dreapta se vede altfel.

                Comment


                • La mine in dreapta are acum voie sa stea ala micu', care e pilot de curse.

                  2 crestini si un arab stau de vorba despre familiile lor:
                  - Am 6 copii acasa si daca as mai face unul as avea o echipa de handbal.
                  - Eu am 10 copii acasa si daca mai fac unul, am o echipa de fotbal.
                  - Eu am 17 neveste acasa. Daca imi mai iau una, imi fac teren de golf...

                  Comment


                  • Culmea deshidratrii: sa ejaculezi praf.

                    Comment


                    • Aeroportul din Cluj. Pilotul:
                      -Alo, turnul de control? Am iesit de pe pista!
                      -No binie, vedeti ca-i radar la iesirea din Someseni spre Apahida!

                      Comment


                      • Un dinamovist merge impreuna cu cainele sau intr-un bar pentru a vedea un meci de campionat al favoritilor.
                        La fiecare gol al ros-albilor, patrupedul schelalaia de mama focului, se ridica in doua labe si topaia, dadea din coada, sarea bucuros pe masa, facea tumbe.
                        Uimit nevoie mare, barmanul ii zice stapanului:
                        - Domnule, incredibil ce caine ai! N-am mai vazut asa ceva! Dar, spune-mi si mie, daca se bucura la modul asta la un meci de campionat, cum se manifesta in Liga Campionilor?
                        - Nu stiu, ca il am doar de 15 ani!

                        Comment


                        • Ouch, asta a durut
                          Logan GPL 1.4

                          Comment


                          • ...La fiecare gol al ros-albilor, patrupedul schelalaia de mama focului,...
                            La toate doua?

                            Comment


                            • 2 obsedati de net:
                              Primul: - Bah, ai vazut ce ploua afara?
                              Al 2-lea: - Nu, da-mi si mie linku' .
                              Last edited by mr.K; 8 August 2016, 16:46.

                              Comment


                              • Unul mai pricajit intra intr-o carciuma, ia o bere si se aseaza la o masa. Vine un jmecher, ii da o palma dupa ceafa, ii ia berea si i-o bea fara sa respire. Pricajitul sare în picioare nervos si zice:
                                - Bah! Nu mai suport! Am vrut sa ma spanzur, s-a rupt funia, am vrut sa-mi tai venele, n-am gasit lama, mi-am pus otrava in bere si vine bulangiul asta si mi-o bea...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google