Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta cu tataju ii tare ))
    Cumpar volan de Duster

    Comment


    • De ziua soacrei, Bula se prezinta cu un pachetel intr-o mana si cu o pusca in cealalta.
      - La multi ani, mama soacra! Ti-am adus o pereche de cercei de aur.
      - Multumesc, ginerica. Da' cu pusca ce vrei sa faci?
      - Pai, de gauri in urechi nu ai nevoie?
      sigpic

      Comment


      • Traduceri de nume localitati in engleza: Adunatii Copaceni - Gathered Tree People, Afumati - Neversober, Baicoi - Youball, Buhusi - Boo, Buzau - Really Fat Lip, Calarasi - Silly-dressed Folks on Horses, Ciorogarla - Nigger-River, Constanta - The Steadiness, Dor Marunt - Miniature Melancholy, Husi - Shoo, Navodari - Networkers, Onesti - The Sincere, Pitesti - Youdohide, Satu-Mare - The Rather Roomy Rural Community, Slatina - Slut Tina, Slobozia - A Very Wrong Local Tradition, Târgu Frumos - The Aesthetically Pleasing Bazaar, Urlati - Gimme Some Noise, Voluntari - Town of Unpaid Assistants
        sigpic #

        Comment


        • Originally posted by adimrv View Post
          Slobozia - A Very Wrong Local Tradition ... Urlati - Gimme Some Noise
          Baaaa, eu sunt din Slobozia. Aia cu "Gimme Some Noise" mi se pare de departe cea mai tare !!!
          :inlove:

          Comment


          • fara suparare si eu l-am primit si mi s-a parut funny..
            sigpic #

            Comment


            • Trei accidente de motocicleta, trei motociclisti in spital, trei paturi in salon. Vine televiziunea si le ia interviu motociclistilor.
              Primul motociclist. Un picor in ghips.
              Reporterul: "Cum s-a intamplat accidentul, vad ca aveti un picior in ghips, nu aveati viteza mare, nu-i asa?"
              Motociclistul: "Pai sa vedeti... eu.. Suzuki.. 300 km/h... coaja de banana pe carosabil... am derapat putin, am recapatat controlul, dar totusi am intrat in sant... am o mica fisura 3/4 tibia stanga.. trece... nimic grav."

              Al doilea motociclist. O mana si un picor in ghips.
              Reporterul: "La dumneavoastra cum s-a intamplat? Vad ca aveti o mana si un picor in ghips!"
              Motociclistul: "Eu mergeam linistit pe strada... 250 km/h... Kawasaki .. cand deodata vad un Suzuki ca ma depaseste. Zic 'nu se poate, nu e mai tare ca mine' si accelerez dupa el. Deodata imi sare pe vizorul castii o coaja de banana de la Suzuki, mi-a blocat vederea, am franat... am derapat putin...am o mica fisura de tibie si peroneu, putin luxat antebratul.. nimic grav, trece.

              Al treilea motociclist. Mumie. Ghipsat din cap in picioare
              Reporterul: "Precis dumneavoastra aveati viteza, nu gluma!..Cum s-a intamplat?"
              Motociclistul: "Nuu.. eu...Mobra.. 50 la ora.. Trec pe langa mine 2 motociclisti in viteza. Eu am crezut ca stau pe loc si... m-am dat jos de pe motoreta... M-am rostogolit eu un pic... m-am ridicat in picioare si vad 2 motociclisti in sant.... Imi arunc casca, fug sa ii ajut si ... a dracului coaja de banana... iau o ceafa de asfalt... si traumatism cranio-cerebral cu paralizie temporara.

              Trei accidente de motocicleta, trei motociclisti in spital, trei paturi in salon. Vine televiziunea si le ia interviu motociclistilor.
              Primul motociclist. Un picor in ghips.
              Reporterul: "Cum s-a intamplat accidentul, vad ca aveti un picior in ghips, nu aveati viteza mare, nu-i asa?"
              Motociclistul: "Pai sa vedeti... eu.. Suzuki.. 300 km/h... coaja de banana pe carosabil... am derapat putin, am recapatat controlul, dar totusi am intrat in sant... am o mica fisura 3/4 tibia stanga.. trece... nimic grav."

              Al doilea motociclist. O mana si un picor in ghips.
              Reporterul: "La dumneavoastra cum s-a intamplat? Vad ca aveti o mana si un picor in ghips!"
              Motociclistul: "Eu mergeam linistit pe strada... 250 km/h... Kawasaki .. cand deodata vad un Suzuki ca ma depaseste. Zic 'nu se poate, nu e mai tare ca mine' si accelerez dupa el. Deodata imi sare pe vizorul castii o coaja de banana de la Suzuki, mi-a blocat vederea, am franat... am derapat putin...am o mica fisura de tibie si peroneu, putin luxat antebratul.. nimic grav, trece.

              Al treilea motociclist. Mumie. Ghipsat din cap in picioare
              Reporterul: "Precis dumneavoastra aveati viteza, nu gluma!..Cum s-a intamplat?"
              Motociclistul: "Nuu.. eu...Mobra.. 50 la ora.. Trec pe langa mine 2 motociclisti in viteza. Eu am crezut ca stau pe loc si... m-am dat jos de pe motoreta... M-am rostogolit eu un pic... m-am ridicat in picioare si vad 2 motociclisti in sant.... Imi arunc casca, fug sa ii ajut si ... a dracului coaja de banana... iau o ceafa de asfalt... si traumatism cranio-cerebral cu paralizie temporara.
              Last edited by Nikolas_bnm; 11 April 2009, 08:23. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • SCRISOAREA LUI GIGI BECALI, DIN AREST

                Draga mea familie, dragelor mioare,
                Rog scuzaţi-mi scrisul, că e cam răcoare
                Şi-mi tremură mâna. sufletul din mine.
                N-am nici masă, scaun. vă scriu stând pe vine.

                Pac-pac, cum vedeţi. zdrenţele mi-au tras-o!
                Simt că-s mic şi negru, din Burkina Faso;
                Văd, de după gratii, cum apune Soare,
                Războinicul Luminii, încet, dar sigur, moare.

                Stau ca mieluşel în celulă strâmtă,
                “Supărat îs Doamne”, un coleg îmi cântă;
                Şi vă scriu cu dor, versuri ce-s de jale,
                Plâng ca Paraziţii. “lacrimi şi fecale”.

                Plâng, că nu e drept. mare grozăvie.
                Nu-nţeleg. de ce mi se-ntâmplă mie?
                Hahalere care m-au încătuşat,
                Toate ştiu prea bine c-au făcut un blat.

                Apelez la veri, surori şi cumnaţi,
                Tot neamu` Becali, oi şi avocaţi.
                Faceţi ce îţ` face, că-i pe banii mei;
                Scoateţi-mă afară dintre derbedei!

                Iooo, Gigi Becali, sunt nevinovat,
                Că pe proştii ăia nu i-am sechestrat!
                Papagalii dracu`. hoţi de meserie;
                Ei în libertate. io fac puşcărie!

                Pân-o fi să ies, vă scriu în răvaş,
                Să-mi aduceţi slană, ceapă şi un caş,
                Că-ăştia bagă-n mine ceai şi marmeladă
                Şi nu vreau stamina ca în jos să-mi cadă.

                Rog să îmi aduceţi şi-un televizor,
                Că-s sătul de table şi privit în gol;
                La barbut îs AS, i-am făcut pe toţi.
                Chiar de-am în celulă cei mai trei din hoţi!

                Mai am o problemă, care mă cam doare,
                Îi vorba de cele zece dragi mioare.
                Să le-aveţi de grijă, nu uitaţi de ele,
                C-altfel ies de-acilea şi daţi de belele.

                Mergeţi şi la Athos, faceţi rugăciune,
                Zdrenţele cu Dracu, Dumnezeu cu mine.
                Pac-pac, asta-i tot, vă salută Jiji;
                Om cu steaua-n frunte. şi în fruntea ligii!
                Attached Files

                Comment


                • ))))))))))))))))))))).Cea mai tare poezie ).
                  sigpic

                  Comment


                  • E aia a lui Alin Farcas, nu ? Foarte tare... Ar trebui s-o bage in programa de BAC
                    :inlove:

                    Comment


                    • 3 barbati se laudau cu cadourile cumparate pt sotii.
                      Zice primul:
                      - Eu i-am cumparat ceva care ajunge de la 0 la 100 in 6 secunde.
                      Ceilalti:
                      - Woow, inseamna ca e o masina tare.
                      - Da, un Porsche negru, fiindca sotiei mele ii place negrul si se potriveste cu tinutele ei.
                      Al doilea zice:
                      - Eu i-am luat ceva ce ajunge de la 0 la 100 in 4 secunde.
                      - Nu se poate, zic ceilalti, precis e un ferrari
                      - Ba da, raspunde tipul, un Ferrari rosu, pt ca se potriveste cu tinuta sotiei mele. Al treilea nu zicea nimic dar pentru ca tot insista astialalti, zice si el:
                      - Eu i-am luat ceva ce i se potriveste perfect la tinuta si ajunge de la 0 la 100 in mai putin de o secunda.
                      Astialalti mirati:
                      - Nu se poate, doar masina mai rapida decat Ferrari nu este…
                      - I-am cumparat un cantar ….
                      vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                      Comment


                      • La un BAC se prezintă elevi cu diferite pregătiri. Intră primul foarte pregătit şi iese radios:
                        - Cum a fost? îl intreabă ceilalţi.
                        - E… ca între profesori…
                        - Adică…?
                        - Ei întrebau, eu răspundeam, ne completam…
                        Intră al doilea şi la ieşire aceeaşi întrebare:
                        - Cum a fost?
                        - Ca de la profesori la elev… ei întrebau, eu răspundeam, mă mai ajutau ei…
                        Intră al treilea… şi la ieşire:
                        - Cum a fost?
                        - E… cum să fie… ca între popi…
                        - Cum aşa?
                        - Păi ei întrebau, eu îmi făceam cruce, eu răspundeam, îşi făceau ei cruce…
                        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                        Comment


                        • Cica fetele din ziua de azi invata la scoala doar doua litere si doua cifre: A4 si X5; incepand cu facultatea invata inca doua cifre si o litera: Q7 si X6. Din cauza crizei financiare, incepand cu anul universitar 2009-2010 se va schimba programa la facultati si se vor invata patru litere: R, A, T si B!

                          Comment


                          • Miezul noptii. Un betiv se leagana din gard in gard, cand e oprit de un politist. − Actele la control, va rog si sa-mi spuneti unde mergeti! Betivul se uita lung si raspunde: − Ma duc la o conferinta despre efectele nocive ale alcoolului si despre riscul betivilor de a deveni ratati. Politistul se uita la el fix si intreaba: − La ora asta? Cine tine o conferinta despre asa ceva la miezul noptii? − Nevasta-mea si mai mult ca sigur si soacra-mea.
                            sigpic #

                            Comment


                            • un om cu un trabant merge la o firma de tuning:
                              inginerul catre sofer:
                              -doriti ceva la masina?
                              soferul-da as dori sa imi tunez masina
                              inginerul- si cam ce doriti?
                              soferul- pai as dori ceva sprincene la faruri asa si niste jenti de18
                              inginerul- domnule la trabant?
                              soferul -dace nu se poate?
                              inginerul-ba da dar......
                              soferul -asa niste geamuri actionate electric, o trapa electrica , o vopsea tip cameleon
                              inginerul -domnule la trabant?
                              soferul-da ce nu se poate?
                              inginerul-ba da dar.....
                              soferul -asa si inauntru niste fotoli cu masaj cum e la mercedes , la faruri as dori faruri cu xenon si daca puteti sa-mi spuneti cat ma costa?
                              inginerul-14$
                              soferul -domnule iti bati joc de mine? e prea putin
                              - nu dom-le dar dumneata ai inceput!

                              Comment


                              • Arhitect:
                                Cineva care n-a fost destul de barbat ca sa devina inginer, dar nici destul de gay ca sa se faca designer vestimentar;

                                Bancher:
                                Cineva care iti imprumuta umbrela lui cand afara e soare si apoi ti-o cere cand incepe sa ploua;

                                Belladonna:
                                In limba italiana - femeie frumoasa; in engleza, matraguna - un foarte bun exemplu de sinonime;

                                Boy scout (cercetas):
                                Un copil imbracat ca un tampit sub comanda unui tampit imbracat ca un copil;

                                Consultant:
                                Cineva care foloseste ceasul sotiei tale, iti spune cat e ceasul si apoi iti cere bani pentru asta;

                                Dans:
                                Frustrarea verticala a unei dorinte orizontale;

                                Diplomat:
                                Cineva care-ti spune sa te duci dracului intr-un fel care te face sa-ti incepi ziua cu dreptul;

                                Dragoste:
                                Cuvant din 8 litere, 3 vocale, 5 consoane si 2 idioti;

                                Durere de cap:
                                Metoda contraceptiva cea mai des folosita de femei;

                                Economist:
                                Un expert care va sti maine de ce ceea ce a prezis ca se va intampla ieri nu s-a intamplat azi;

                                Fidelitate:
                                O puternica mancarime cu interdictia de a te scarpina;

                                Indiferenta:
                                Atitudine adoptata de o femeie fata de un barbat care n-o intereseaza, interpretata de barbat ca "se lasa greu";

                                Intelectual:
                                Cineva capabil sa se gandeasca mai mult de 2 ore si la altceva decat la sex;

                                Munca in echipa:
                                Posibilitatea de a da vina pe altii;

                                Nevasta:
                                Femeia care te incanta o luna si te descanta toata viata;

                                Nimfomana:
                                Termen aplicat de fiecare barbat oricarei femei careia ii place mai mult sexul decat lui;

                                Prieten:
                                Definitia unei persoane de sex opus care are acel "Nu stiu-ce" care elimina orice dorinta de a incerca vreodata sa te culci cu el/ea;

                                Preot:
                                Cineva caruia toti ii spun "parinte", in afara de copiii lui, care ii spun "domnule";

                                Programator:
                                Cineva care rezolva o problema pe care nu stiai ca o ai intr-un fel pe care nu-l intelegi;

                                Psiholog:
                                Cineva care se uita la oricine altcineva cand o femeie frumoasa intra in incapere;

                                Statistician:
                                Cineva care e bun la cifre dar nu are pic de personalitate ca sa fie inginer;
                                Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google