Primul Milion De Km

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    @rsx: motorul de care spui tu ca este premiat, are 170 cai, nu 160.
    Deci ce este cu cel de 160 cai?
    Scz de off-topic.

    Comment


    • #32
      Originally posted by tzony_18 View Post
      zi si mie unde faci tu 700 km pe zi!
      Simplu, in afara tarii...
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #33
        motorul de care spui tu ca este premiat, are 170 cai, nu 160.
        e si pe cel de 1.4 puterea asta, 1.4tsi are o gama variata de puteri, su facut aia din fabrica chiptuning

        sau poate fi vorba de 1.8tsi care e de asemenea fenomenal...A se observa cuplul aproape de relanti) http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...TFSI_118-125kW

        Comment


        • #34
          Loganul pe care am lucat pe taxi avea 25000km reali fiind din 2005 si asta are 1 mil ? Nu are cum , imposibil
          Its just a car ...

          Comment


          • #35
            Originally posted by andrei View Post
            Simplu, in afara tarii...
            serios?Zi de zi?
            daca faci tu zi de zi timp de 4 ani ....Te iau pandaliile...
            si in plus ala avea serviciu...
            sau asta e serviciul ?
            hai sa fim seriosi
            nu are cum...
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • #36
              Daaaa ... El este Posta Romana ... Acum mi-am dat seama ... D-aia intarzie facturile RDS din cauza lu` asta cu Octavia lui` TeDei da` 90`jda cai . Nici daca ar fi fost asa tot nu ar fi facut aceasta distanta. Faci 700 pe zi . Te odinesti . Sa zicem ca devii robot si faci treaba asta 2 luni . Dupa 5 luni esti mort de tot . Sau dormi la volan ca sa faci kilometrii aia ... Sau probabil omu ducea colete prin intreaga europa si ?! Din cate stiu eu tot nu ajungea la numarul ala de km. Un tir poate ajunge la PRIMUL MILION in cam 3 ani daca are comenzi curs-revers asigurate din timp , si nu sunt delay-uri pentru el . Deci nu ar fi profitabil pt nea` octavia primu` milion . NU CRED asta e . VRAJeALA PE FATA PENTRU ceI CE CASCA GURA
              1.6 MPi Icy White

              Comment


              • #37
                In Romania nu ai cum sa faci km astia, asta e cert. Dar daca omul are o meserie care implica in mare parte drumuri prin Europa (nu aia din Colentina ) se explica.
                Oricum, ideea de promovare a marcii Skoda e demna de luat in seama.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • #38
                  Eu va zic ca-mi fac site . Primulomcu2milioanedekmpelogan.Ro . Costa 30 Ron la Pitesti
                  1.6 MPi Icy White

                  Comment


                  • #39
                    Sa fac si eu un calcul:

                    2001-2003 Oltcit 12 TRS - luat cu 57.000 km, vandut cu 93.000 km - 36.000km
                    2003-2005 Dacia 1410 Berlina - luata cu 41.000 km, vanduta cu 89.500 km - 48.500 km
                    2005-prezent Dacia Logan 1.4 MPI Berlina - luata cu 0 km , actualmente 71.200 km - 71.200 km
                    -----------------------
                    Tragem linie: 2001-2008 -> 8 ani
                    Numar de kilometri : 155.700

                    Trei masini schimbate, ma rog, nu Skoda, dar e trasa rau de par. Vai de departamentul lor de marketing ....
                    sigpic
                    Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                    Comment


                    • #40
                      Pai daca aia de la marketing skoda spuneau in loc de" primul milion de km" primii 500000 de km sau 250000 km , cine mai baga in seama reclama ? 500000 km era probabil ceva banal si nu se mai facea atata vanzoleala pe numele skoda. Trebuia ceva sa frapeze , sa te faca atent chiar daca nu e adevarat ce spun cei din reclama .

                      Comment


                      • #41
                        E si asta cu skoda lui cum era Al Bundy cu Dodge-ul. Numai ca Al avea 1 milion de mile.
                        Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Se poate mai ales daca facea multe curse externe. Eu cunosc personal pe cineva care a facut 800.000 km cu un Vw in 4 ani.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by cordus View Post
                            Se poate mai ales daca facea multe curse externe. Eu cunosc personal pe cineva care a facut 800.000 km cu un Vw in 4 ani.
                            800.000 in 4 ani, dar nu 1.000.000. Totusi 200.000 km sunt o diferenta destul de mare.
                            Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Ca deobicei, lumea se contrazice fara argumente...
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #45
                                Se pot face nr asta de km.
                                Eu sunt sceptic in ceea ce priveste fiabilitatea acelui motor in acest nr de km. Sigur a schimbat ceva la el ( la anexele acestuia ma refer ) - o turbina, nu rezista un asa nr mare de ore in functionare.
                                Adevarat este ca nu e specificat in clip, daca a schimbat orice fel de piesa, sau nu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google