Primul Milion De Km

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • imposibil . atat . ce atata tam tam ? reclama la skoda a fost asta, ce-i asa mare smecherie, toti in reclame exagereaza . la duster n-ati vazut: pleaca de la 10 000 euro ( sau 12 ) si aia zic: asa putin ?
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • Originally posted by Tudor View Post
      imposibil . atat . ce atata tam tam ? reclama la skoda a fost asta, ce-i asa mare smecherie, toti in reclame exagereaza . la duster n-ati vazut: pleaca de la 10 000 euro ( sau 12 ) si aia zic: asa putin ?
      Tu ai citit ce s-a scris mai sus cu 2 randuri ? Tragi niste concluzii bazate pe nimic, macar tinele pentru tine. Eu nu lucrez la Skoda, nu imi place deloc marca si mi se rupe de milionul lor dar nu e doar marketing fake, e reala. Punct.
      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

      Comment


      • daca zici tu, asa o fi
        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

        Comment


        • vorbeam ieri prin statie cu unu cu o skoda octavia 2001 20 de valve , turbo 1.8 benzina
          zicea sunt super multumit de ea ... are 1.000.000 km , e drept era coaja masina , rugina la portbagaj alea alea ..
          Its just a car ...

          Comment


          • Shakar: eu inteleg ce zici tu... dar aici o dam in prietenu lu prietenu lu varu lu bunica il cunoaste si mi-a zis. Prietenii aia ai tai de unde stiu sigur ca masina chiar a mers 1 mil de km? Daca tot il cunosc sa-l intrebe ce natura are jobul lui de trebuie sa mearga cu masina non-stop. Inteleg ca face curse Italia, Spania bla bla bla dar NON STOP? Ce transporta astfel incat e numai pe drum 24/24 7 zile din 7 365 de zile pe an? Cunosc o gramada care fac transport international de persoane/marfuri cu masini, microbuze etc dar pleaca in cursa cel mult o data pe saptamana. Pune 5 ani, adica 200.000km pe an, vin 547 km pe zi, asta daca masina ar merge non-stop. Daca n-ar merge non stop iti dai seama cat ar trebui sa circule in restul zilelor incat sa se pastreze media anuala? Mie personal mi se pare o utopie. Si daca ar avea 1 mil de km, daca s-a schimbat turbina de cateva ori, injectoarele, set motor, tot ce tine de tren de rulare tot la fel de cateva ori bune te incalzeste cu ceva? Sau e cineva care are impresia ca piesele astea duc 1 mil de km indiferent de conditiile de exploatare?

            Comment


            • Asa cum am zis, e posibil, dar extrem de putin probabil.
              E posibil ca Romania sa ajunga USA la nivel de trai in urmatorii 20 de ani, dar extrem de putin probabil.

              Comment


              • nu vad cum a putut sa faca 1 mil am vazut masini care intradevar aveau juma de milion pe taxiu da asta dupa mai bine de 6 ani ,nici macar un tirist nu se poate lauda cu performate de genu ,e numa o campanie de promovare :d
                ala cu ned 4 sped ... sigpic

                Comment


                • eu pe camion la 9 ore de condus faceam in jur de 700km .. doar autostrazi ...(nu in romania)
                  Its just a car ...

                  Comment


                  • baieti....sa va spun povestea mea ce mi-a zis-o un om batran cu dacia lui 1310......Acum un an inainte de Paste aveam o dacie 1410 din 87' si am zis sa-i fac motorul aveam cu ea 270000km.....la service la taica'meu vine un mos de vre-o 60 de ani cu o dacie jurai ca-i noua.....a schimbat un bec la far...si cu una cu alta l-am intrebat....domn'le cam cati km are masina asta???? si el imi zice CE ITI SPUN ACUM NU O SA-TI VINA SA CREZI...eu pana acum am lucrat ca sofer pe cisterna de benzina....si benzina numai de acolo luam...de la scrgeri na......Masina are cam 700000 de km si NU AM FACUT NICIODATA MOTORUL!!!!!!!! Mosul avea tot scris untr-un caiet....cati litri de benzina punea de fiecare data.....EU ULEI NUMAI DE LA FABRICA PUNEAM SI LA MINE ULEI MAI MULT DE 2000 DE KM NU MERGEA....MAI MULT DE 60-70 KM/H NU MERG....am mutit cand am auzit acest lucru..am tinut mortis sa-l poztez....
                    MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                    Logan din Bicaz (Neamt)

                    Comment


                    • Ce an de fabricatie era masina?
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Originally posted by bogdandochita View Post
                        baieti....sa va spun povestea mea ce mi-a zis-o un om batran cu dacia lui 1310......Acum un an inainte de Paste aveam o dacie 1410 din 87' si am zis sa-i fac motorul aveam cu ea 270000km.....la service la taica'meu vine un mos de vre-o 60 de ani cu o dacie jurai ca-i noua.....a schimbat un bec la far...si cu una cu alta l-am intrebat....domn'le cam cati km are masina asta???? si el imi zice CE ITI SPUN ACUM NU O SA-TI VINA SA CREZI...eu pana acum am lucrat ca sofer pe cisterna de benzina....si benzina numai de acolo luam...de la scrgeri na......Masina are cam 700000 de km si NU AM FACUT NICIODATA MOTORUL!!!!!!!! Mosul avea tot scris untr-un caiet....cati litri de benzina punea de fiecare data.....EU ULEI NUMAI DE LA FABRICA PUNEAM SI LA MINE ULEI MAI MULT DE 2000 DE KM NU MERGEA....MAI MULT DE 60-70 KM/H NU MERG....am mutit cand am auzit acest lucru..am tinut mortis sa-l poztez....
                        Poti schimba uleiul la fiecare 500 de km, motorul ala de Dacia nu rezista mai mult de 150k, neam. Asta era poveste de iepuras. Un motor din ala am dus pana la 110k si a trebuit segmentat, ca dadea ulei pe afara si compresia era varza.

                        Comment


                        • @vitriol anul de fabricatie era 1975.....
                          @mr.Kasa zicea mosneagu...
                          MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                          Logan din Bicaz (Neamt)

                          Comment


                          • In functie de exploatare si intretinere, 100-150 000 km tinea motorul dar peste 200 000 nu prea, alta era tehnologia, altele erau tolerantele, nu erau lubrifianti asa buni, etc.
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • 700.000 km in 35 de ani inseamna 20.000 km pe an. Mi se pare o medie mare, mai ales pentru anii 75-90. Nu mi se pare credibila povestea.
                              http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                              Comment


                              • Mosneagul era Mos Craciun in vizita la curve...
                                Hai sa revenim cu picioarele pe pamant si sa spunem minciuni mai inradacinate putin, nu baliverne ca ne facem dracului de ras

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google