Primul Milion De Km

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Primul Milion De Km

    Ce ziceti fratilor de asta? Eu cred ca e o mare vrajeala.
    Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

  • #2
    Vrajeala si dupa parerea mea.
    1000000 Km in 4 ani asta inseamna 250000 km pe an asta inseamna 685 km pe zi !!
    Intr-un an daca ai mers 250000 KM inseamna ca ai facut o gramada de revizii + schimb cauciucuri si alte consumabile asa ca din cate zile are un an mai scazi cu toate astea vreo 30 de zile. Si ajungi la concluzia ca omul nostru a mers cam 750-800 KM pe zi. In Romania sa mergi 800 Km pe zi cu o medie de sa zicem 70-80 KM/h (doar n-o fi mers numai pe autostrada) asta inseamna ca a condus aprox. 10 -12 ore pe zi !!!! Zi de zi! Hai frate ma lasi ? Sa nu mai zic cati bani a bagat in combustibil in tot acest timp ..
    Last edited by z1nedine; 2 October 2008, 09:16.
    Loganul Meu !

    Comment


    • #3
      Reclama!!!!!!!!!!!!! Ieftina , care sa prinda la popor de genul celor de la coniacul unirea + multe altele.

      Comment


      • #4
        unirea F tare asta.
        Daca masina aia a mers 1 mil de km, fara sa-i schimbe nimic la motor (turbo / alte lucruri), imi iau si eu una. Chiar le dau de 2 ori suma.
        Alo, Skoda m-ai auzit?

        Comment


        • #5
          Al dracu ,parca a invatat o poezie pe de rost si o repeta.. Cat de prosti sa fie oamenii sa creada aberatia asta..Si un milion fara nimic stricat ,fara o zgarietura,doar filtre ,ulei si motorina..RUSINE CELUI CARE A CONCEPUT CAMPANIA ASTA DE MARKET(un pic cam nesimtita dupa parerea mea)
          P.S. O fii tot ala care zicea ca vrea sa faca 1000 de km de autostrada????

          Comment


          • #6
            Nici un taximetrist nu face atatia km intr-o zi... Ce aberatii.
            Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

            Comment


            • #7
              Bai nene 700km/zi ?! Ala e nebun . Am vazut treaba asta exact in ziua cand s-a lansat site-ul primulmilion.Ro(lucrez la RDS si portam niste domenii) . Distanta pe care se lauda ala ca a facut-o inseamna distanta de la Pitesti - Costinesti - Pitesti in fiecare zi . Eu personal cam dupa 500 - 600km sunt rupt (adica tre` sa fac pauza ca ma doare curu` indiferent de masina in care merg - mentionez ca si in Mercedes sau Bmw tot tre` sa ma destind un pic dupa distanta asta). Ala zici ca e martian de merge 700km / zi / 365 zile in an x 3 ani ca cel de-al patrulea inca nu s-a facut fiti atenti ;) masina e din 2005 octombrie teoretic luna asta face 3 ani
              V-am popat pe portofel
              1.6 MPi Icy White

              Comment


              • #8
                El de fapt nu se lauda cat de bun sofer este ci repeta ca papagalul ca Skoda face si drege !
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • #9
                  Pai nici mayback-ul lui JiJi nu rezista 1 milion de km...

                  el zice ca a facut 1 mil de km, dar nu zice nimica de revizii si etc..poate le-a facut la timp
                  Last edited by Alex21; 2 October 2008, 14:17.

                  Comment


                  • #10
                    700 km...Pai asa din Cluj ma duc pana la Tulcea si a doua zi vin acasa. Alta treaba nu are omu?
                    Give a man a knife and he will survive give a man an axe and he will be a king

                    Comment


                    • #11
                      Ce sa faca si Skoda?Trebuia sa inventeze ceva ca deja au probleme cu vanzarile...

                      Comment


                      • #12
                        Maine ne trezim cu primul miliardar.
                        sigpic
                        Play ManagerLeague

                        Comment


                        • #13
                          Nu am nicio legatura cu omul insa am inteles ca e reala treaba. Am fost cu un prieten cu o skoda la o reprezentanta skoda, acum 1 luna si ceva, si vorbeau baietii de acolo si ziceau ca a venit si pe la ei masina cu cativa ani in urma, si voia omu sa ii schimbe nu stiu ce bucse pe garantie, desi avea vreo 400.000km masina. Din ce vorbeau ei ziceau ca omul a facut cam 2-3 drumuri pe luna pana in spania. Nu stiu cu ce se ocupa insa se auzea ca ducea femei la produs si oameni la munca pe acolo .

                          Daca chiar a facut 2-3 drumuri pana in spania pe luna se explica rulajul asa mare. Plus ca eu din ce stiam masina e din 2003, nu din 2005. In afara romaniei nu e greu sa scoti o medie de 100 km/h,asa ca poti sa faci si 1000 pe zi, nu doar 700 .Plus ca e posibil sa fi fost si mai multi soferi.
                          Oricum chiar daca e real kilometrajul, totul e doar o strategie de marketing.Probabil ca Skoda ii da un discount de cateva mii de euro la urmatoarea masina pentru reclama ce o face .
                          oricum pacat ca nu spune si cate injectoare a schimbat pana acum, cate turbine si asa mai departe )
                          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                          Comment


                          • #14
                            E real totul, am auzit si eu de la dealer. Treaba e ca la cum arata volanul de tocit, plus ca i-a pus si husa, chiar pare sa aiba 1.000.000 km. Si ar mai fi faptul ca pozele sunt facute la un dealer Skoda, oarecare, deci par destul de credibile.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              Am citit pe forumul de la Skoda..Omul asta facea curse Romania-Italia..Se explica de ce a ajuns la un milion.Ce nu inteleg eu..Cica a schimbat distributia de 2 ori..Sau deloc..Intr-un milion de km.Asa auzisem undeva.Totusi..Cred ca a facut 1 mil da nu cred ca nu a schimbat nimic la masina.O fi Skoda..Da totusi.Si mercedes de era..Si la 1 milion tot schimbi ceva major
                              Cumpar volan de Duster

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google