Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca n-ai de gand sa pui si vreo statie pe viitor, eu zic ca e o alegere buna.
    Putere pe rms mica (adica apropiata de cat scoate HU) si ca rezultat va fi un volum bun de decibeli si auditie clar mai buna decat cele stock.

    Comment


    • Poze cu Pioneer 2300UB in toata splendoarea lui ).
      Attached Files
      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

      Comment


      • Clar ca e de acolo, arata super OK.

        Comment


        • legat de statie cred ca o sa ii pun pentru ca vreau pe fata niste boxe cu 120w rms si casetofonu nu scoate decat 5x40w deci cumva trebuie sa scot toata puterea boxelor

          Comment


          • HU (casetofonu) in cel mai fericit caz iti scoate pe RMS 4x22 sau 4x25W.

            Daca nu insonorizezi si usile, se va auzi ca o oala sparta la volum mare cu toate ca nu sunt distorsiuni.
            Eu am pe fata difuri de 80W care le atac cu statie de 2X60W, n-am usile izolate.
            Am vazut la un coleg cam aceeasi configuratie, dar usile insonorizate, cu totul alta treaba/auditie!

            Comment


            • Un cost estimativ la insonorizat usile (trebuie doar cele fata, nu ?) si partea din spate (unde sunt difuzoarele) ? Material + manopera ? Din greierasi ar mai disparea ? )
              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

              Comment


              • Pentru fata pune niste difuzoare de 16,5 cm cu inele MDF si o sa vezi o diferenta foarte mare fata de cele de 13 cm
                sigpic

                Comment


                • Orice presupune modificari la usi si orice altceva (adaptari, decupari, etc) este exclus, nu vreau sa ii alterez aspectul stock. Oricum ca si volum chiar si difuzoarele stock sunt suficiente, ma intereseaza unele cu un sunet mai bun, echilibrat iar 4 Pioneer pe 13CM cred ca sunt suficiente. Astept raspuns la partea de insonorizare.
                  '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                  Comment


                  • Daca pui inele MDF nu trebuie sa tai nimic din tabla , decat alte gauri in usa.
                    dar si rezultatul o sa fie pe masura fata de unele de 13 cm
                    sigpic

                    Comment


                    • Insonorizarea te costa materialu (silent coat) vreo 300 lei pentru 2 usi , lucrarea o poti face si singur ca nu e asa de complicat precum pare dar e de munca.
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment


                      • 300 lei 2 usi ?! Pai sunt 4 usi si mai trebuie si unde sunt difuzoarele din spate...cam scump.
                        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                        Comment


                        • cauta pe net materiale pentru insonorizat k ai de unde alege
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Shakar View Post
                            ........Astept raspuns la partea de insonorizare.
                            Costa destul de mult pentru o lucrare de calitate
                            / contine 9 folii Dynamat Xtreme de 18"x 32" (457mm x 812mm) pentru instalare in orice zona in care se doreste atenuarea zgomotelor si a vibratiilor: panouri usi, bord, plafon, po


                            Si la sectiunea How to

                            Comment


                            • Oho, se pare ca o sa mai astepte. 650 lei un pachet si probabil nu ajunge pentru toata masina (usi si cartonul ala din spate), se adauga manopera si iese cam scump. Pe seceta asta zic pas, sa vedem cum or sta lucrurile la toamna. Sunt curios daca efect cat de cat are folia aia de izolat care este in primul post din threadul de la "How to".
                              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                              Comment


                              • Cei care au pus Dynamatul ala, au spus ca ajunge pentru doua usi si mai ramane un pic sa mai bagi pe usa portbagaj.
                                E scump...

                                Cam orice pui pe usa are efect, in mai mare sau mai mica masura, dar efect este.
                                Acolo e tabla goala...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google