Ce detectoare de radar aveti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • hai baieti cu noile radare nu prea mai face fata vrun detector .suntem haliti . traiasca statiile CB
    Dau 2000 de parai si cumpar tot...

    Comment


    • oare in fiecare oras au bagat?
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Originally posted by C@talin View Post
        hai baieti cu noile radare nu prea mai face fata vrun detector .suntem haliti . traiasca statiile CB
        A draq romanii astia si-au luat cele mai tari radare din lume...fraierii astia de americani inca nu au gasit detectorul pentru aceste radare...pfoai...ai rabdare sa apara si pe urma mai vorbim...nu te lua dupa ce spune lumea....si da...statiile sunt bune...dar cam depinzi de altii.
        sigpic

        Comment


        • TopCat, totdeauna si banda x iti aduce alarme false, salvari, detector intre detector si usi glisabile, asta daca nu crezi te duc in fata unei benzinarii si iti dovedesc ce face x-ul si ce semnale false da, dezactivandu-l, nu mai ai alarme false dar lasand k liber si butoanele de la detector...fiecare buton in parte are functii, nu una ci multiple.
          - Atentie! avertizari audio. Detectorul foloseste un sunet distinct pentru fiecare tip de semnal detectat(inclusivsunete separate pentru fiecare semnal laser). Pentru semnalele radar din benzile X. K si Ka, sunetele se vor repeta din ce in ce mai rapid pe masura ce se apropie sursa de semnal. Frecventa sunetelor ofera informatii despre semnalul detectat. Deoarece aceste semnale sunt in banda K cele mai multe detectoare de radar vor detecta avertizarile de siguranta ca semnale in banda K obisnuite. Detectorul dvs este proiectata pentru a face diferenta intre banda K si X standard si avertizarile de siguranta si va va oferi avertizari SEPARATE PENTRU FIECARE.
          lipsa text

          Comment


          • Originally posted by TopCat View Post
            @crull:
            da-mi voie sa te corectez: e vorba de banda K, nu Ka.

            @Bleizer:
            banda X n-are nicio legatura cu usile de la benzinarii.
            Da e gresala mea

            @bleizer un cobra de 150 ron poate face diferenta intre banda X si K,Ka.Functia city dezactiveaza semnale in banda X,problema pusa de tine este ca tu ai reglat detectoru sa nu mai primesti alarme false in banda K,iar chestia cu:''daca face bip de 3 ori e falsa iar daca face de 10 ori e reala,daca e mai intens si de durata semnalu e real si tot asa'' prea multa bataie de cap,mai bine merg cu 90.
            In cazul unui radar instant on detectoru tau super reglat si perceptia ta asupra alrmei false nu fac 2 lei(tot ce auzi prin statia aia o sa te ajute)

            Comment


            • exact asta am spus de x, eu l-am dezactivat si nu mai am semnale aiurea, la mine de ce merge si la voi nu?? nu am de ce sa mint ca nu-mi pune nimeni coroana pe cap la CAN, eu asa l-am dezactivat si nu mai am probleme si interferente la un beep il dezactiveaza si 2 beep-uri il activeaza sau nu vorbim de acelasi aparat 9330??? celelalte aparate nu le cunosc. Am sa dovedesc cu colegii mei de la intalnirea de sambata si o sa va explice si ei daca este vre-o alarma falsa din cate am scris pana acum. k trebuie sa ramana, x-ul trebuie dezactivat sa fie inactiv.
              lipsa text

              Comment


              • si zici ca la benzinarii ,la banci, la mc donald's, la usi cu senzor nu piuie deloc???

                dar la radar ?
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Bleizer, nu te supara, frate, in halu' asta. eu n-am intalnit usi de benzinarie sau super-market care sa mearga in X. daca tu zici ca ai intalnit, asa o fi.
                  X-uri multe primesc la munte pentru ca sunt numeroase antene de telecomunicatie pentru amplificarea semnalului.
                  cand detectorul meu se saluta cu altul, imi da o alarma foarte scurta in Ka.
                  in rest, radare, benzinarii, super-market, doar in K.
                  Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                  Comment


                  • Un link,cred ca va intereseaza.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • in 5 ani de soferie am invatat ca doar cei 7 ani de acasa si educatia te pot feri de amenzi primite pentru nerespectarea regulilor de circulatie.

                      Comment


                      • O fotografie la eticheta aflata pe antena noilor aparate radar. Observati mentiunea "BEE III Radar Antenna K Band".
                        Attached Files
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Care e treaba cu BEE III asta dupa cate se vede nu conlucreaza si cu o camera video,parca la noi in lege se specifica ceva de proba video sau poate vor sa scoata obligativitatea cu proba video.Cum e la vecini nostri bulari,au aia radare cum aveam noi prin 95.

                            Comment


                            • intrebam de cobra 9940 cu cateva pagini in urma daca e bun. a detectat radarul de la 1 km de pe un pod si intr-o usoara curba. sunt multumit.
                              sigpic

                              Comment


                              • @crull:
                                se poate atasa si o camera video pentru a avea dovada in cazul unei eventuale contestatii.
                                mai multe detalii aici:
                                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google