Ce detectoare de radar aveti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am si eu cobra dar cin le mai foloseste am statie cb inutil detectoru

    Comment


    • am o cobra esd 737. 120RON din carrefour in decembrie 2008. nici o amenda nu am luat. am luat un singur radar, cel de la rm sarat - buzau de care s-a mai scris printre primele post-uri. e vb de un logan alb neinscirptionat ce functioneaza cu laser. poate fi detectat, dar in momentul in care te si inregistreaza. cunosc datele de la politistul care m-a oprit dupa radarul asta, am vorbit frumos cu el si mi-a dat avertisment spunandu-mi despre ce e vorba. aveam 70 km/h

      Comment


      • Originally posted by Silviu View Post
        asta cu numerele murdare e un exces de zel (pot sa dea un avertisment ...) si legea proasta. Masina are doua numere fata si spate. Cel din fata e normal ca se murdareste si daca fac 500KM nu o sa ma opresc sa-l curat din 100 in 100 mai ales pe vreme urata chiar n-ai ce sa ii faci.
        Nu stiu ce te pun sa faci iarna cand ingheata bine zapada pe numar si de dat jos o dai doar cu numar cu tot :P

        S.
        ai sa razi dar da; la mine s-au luat ca aveam geamurile inghetate si ca inca mai aveam zapada pe masina; au spus ca e obligatia mea sa curat masina inainte sa plec. zapada era curatata, insa ca sa dau si gheata de pe plafon trebuia sa dau cu smirghel cel mai ptobabil; i-am spus ca nu vreau sa iau vopseaua cu totul; a strambat din nas si nu a mai spus nimic

        Originally posted by razvanduta View Post
        Eu folosesc un detector de radar japonez fara fir Yupiteru SVE-66R. Toate benzile , alerte vocale, detectie maxim 3km, Nedetectabil. Il tin la parasolar, dar de fiecare data cand ma dau jos din masina il iau de acolo.

        SFAT: daca aveti detectoare care se monteaza pe parbriz, nu mai lasati nici macar Ventuzele in parbriz - o sa va sparga geamul si o sa va caute detectorul prin masina.
        asta am patit si eu de 2 ori in interval de 5 luni in militari - de fiecare data aveam ventuzele de la detector + suport GPS. am gasit incuietoarea de la usa stricata si torpedoul deschis. aparatele nu erau in masina. le luasem de fiecare data in casa
        Last edited by MihaiMIT; 30 January 2011, 15:37. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • eu folosesc un Valentine One. s-a descuracat mai mult decat onorabil pana acum. si-a cam scos jumatate din investitie. dar de vreo doua saptamani il. folosesc in paralel cu o statie CB Intek H520 plus cu antena sirio turbo 1000.
          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

          Comment


          • redeschit acest thread
            dupa cum se stie sar putea ca antiradarele sa fie interzise in noul cod rutier si reactivate toate camerele video/radar de pe sosele . ma gandeam , defapt am un cobra 6060 esd si ma bate gandul sa-l dezmembrez si sa pun in bord undeva doar afisoru si restul de piesaraie undeva pe la motor in spatele vreunui bec undeva , in cutia de sigurante .
            a facut cineva aceasta manevra merge , stie cineva ceva ?

            Comment


            • M-am gandit si eu la treaba asta cu DEMONTATUL si e ca dr@cu cu detectoarele astea si sa iti spun de ce.
              Am si eu un Cobra XRS 9440. L-am demontat si am vazut ca nu prea poti sa ii scoti afisorul sau doar celula de detectie pt ca este prea complicat. In cuvinte nu va pot descrie ce este acolo,,dar mai pe seara o sa va pun cateva poze. Singura treaba este ca sa scoti doar difuzorul din detector si sa-l lasi in cabina. Aparatul il lasi ascuns pe undeva prin bara si doar cu un fir faci legatura cu difuzorul din habitaclu.
              Mie unul imi este suficienta ALERTA VOCALA + caraiala specifica acestui aparat.La afisor nu prea ma uit, pt ca sunt avertizat vocal de fiecare data pt fiecare banda de detectie in parte.

              Comment


              • tirum, antiradarele au fost interzise mereu! detectoarele vor sa le interzica! dar.....
                1. Sunt detectoare care se monteaza in bara fata (o banda de vreo 50cm) si inauntru ai un mic display pe care il poti lipi oriunde.
                2. Exista statii, care sunt mai sfante decat un detector

                Comment


                • Nu-i rea improvizatia asta,doar ca nu mai poate detecta si din spate daca-l punem pe undeva prin fata.
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • @Razvy
                    1..Stiu,,dar sunt scumpe.
                    2..Inca nu vreau statie CB pe masina.

                    Deci,,daca vor da astia legea cu interzicerea detectoarelor,voi face o "improvizatie" ca asa vreau eu sa experimentez chestia asta.

                    Comment


                    • Distractiv e ca tot repetam ca n-avem drumuri pe care sa mergem cu viteza, dar detectoarele radar nu lipsesc din nicio masina.

                      Cobra 94xx cat o mai fi ca nu mai retin isi face datoria de vreo 4 ani, ultima data ieri.

                      Daca le vor interzice, amenda pentru cazul ca esti depistat cu el probabil va implica sa cedam salariul pe o luna sau mai rau, asa ca nu merita complicatia.

                      De mers legal nu va fi cazul in Romania pana amenzile nu vor fi la fel de mari ca in Vest.


                      Cat despre statie, m-am saturat sa aud: colegu' da ce "bip bip bip" te-nfingi asa, nu vrei sa ajungi intreg acasa?
                      Sau:mai lasati naibii libera frecventa "bip bip bip".
                      Daca eu ii asigur un asemenea fond sonor in masina, juniorului, ce pretentii sa am de la el sa vorbeasca civilizat , ascultand niste handicapari si niste frustrati, la drum?
                      Last edited by mr.K; 9 June 2013, 15:15.

                      Comment


                      • Am detector dar il tin de promenada. Am statie cb si pentru a nu deranja lumea din masina folosesc catile (o singura casca< pe partea stanga) si e perfect. si liniste in masina si date despre trafic.

                        Comment


                        • E buna solutia cu casca, doar ca nu vreau sa imi scada auzul prematur si nici nu prea suport diverse chestii in ureche, nici casca blustut de la telefon.

                          Comment


                          • la 20 de iesiri ale mele extrauban pe mai mult de 100 km (unde chiar merita sa iei statia) nu imi fac probleme de neplaceri.

                            Comment


                            • Dupa cum am promis, am pus poze cu detectorul facut bucati.
                              Se vede destul de clar in ele ca nu prea ai cum sa desfaci display-ul de placa de baza.
                              Nici fiecare celula de detectie LASER sau de benzile K,Ka,Ku,X,,etc, nu o poti separa de placa. Hai ca aia pt alerta laser mai este cum mai este...dar aia pt restul benzilor este jale cu ea. Vine formata/turnata dintr-o bucata, cu multe bobine de reglaj in ea.
                              Deci...singura varianta pe care o vad plauzibila, este aceea de a scoate doar difuzorul din detector.
                              Dupa ce am studiat si problema amplasarii detectorului, am ajuns la concluzia ca il poti monta in grila fata, undeva prin zona rosie marcata de mine in ultima poza.
                              Cand vor da astia legea pt interzicerea detectoarelor in masini,,o sa-l montez acolo.
                              Pana atunci sa stea in parbriz ca acolo ii este locul
                              Sau cand vor da legea,,il poti pune intre scaun si tetiera din dreapta,,si cand vezi politia pui nevasta/copilul sa-l ascunda repede.
                              Attached Files
                              Last edited by Ivan Marian; 9 June 2013, 22:40.

                              Comment


                              • cu un manunchi de 11 fire muti displayul in habitaclu
                                si difuzorul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google