Senzorii de parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • streulea nu are. eu i-am pus singur fara tutoriale .
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • si a fost greu? complicat,complex,cu cablurile te-ai descurcat ?

      Comment


      • nu e greu. mai greu e sa te convingi singur sa iti dau gauri in bara . acuma m-am perfectionat, am mai montat pe mai multe loganuri senzori .
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • eu mi-am montat singur senzorii de parcare pe masina...trebuie sa ii pozitionati, dati gaurile treceti cablurile prin gura de aerisire a portbagajului(in dreapta cum te uiti in portbagaj langa lampa de marsarier) dupa cresatati un pic cablul care alimenteaza lampa de marsarier, va legati cu un cablu la el si cu celalalt la masa...pentru display(pe oglinda) treceti prin stalpul din dreapta cablul dupa pe sub bord daca va uitati atenti se vede legatura si va incape mana pe acolo ca sa il prindeti dupe pe sub chederul de la usi si il duceti in portbagaj si le legati pe toate...le mascati frumos si ati obtinut o pereche de senzori de parcare functionali...sfatul meu ar fi sa ii montati la nivelul din poza...eu ii am montati ca acolo si 1. am gresit un pic si am pus un pic de tot stramb unul si daca ii puneti la nivelul spoilerului nu aveti cum sa ii puneti stramb si 2. anumite obstacole nu mi le detecteaza
          Attached Files

          Comment


          • incearca sa ii sucesti cu "buza" in jos....eu cam tot formatul asta il am(al senzorilor).
            inpozitia asta senzorii "bat in sus".
            ce am vazut prin parcari zilele astea(am umblat special pentru asta) ,senzorii sint aproape perpendiculari cu pamintul.
            operatia asta urmeaza sa o fac si eu zilele astea ,numa sa se opreasca din ninsoare...
            Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

            Comment


            • pune tu buza aia in jos si o sa vezi ca nu o sa mai vada nimic. eu ti-am zis, dar pana nu te lamuresti nu o sa ma crezi... si sa nu dai bara jos ca sa ii scoti de acolo, sper ca ai inteles ca ii poti scoate mult mai usor .
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • Parerea mea este ca daca le intorci cu buza in jos o sa detecteze pamantul...

                Comment


                • buza aia e o sapca. senzorul propriu zis este suprafata cercului din mijloc. buza aia are rol de cozoroc...
                  Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                  Comment


                  • e logic ca buza aia sa fie orientata in sus...pentru ca aia "apara" si iti arata tie cum trebuie montati...vin pe "dos" daca ii pui invers

                    Comment


                    • lasa-i sa se convinga...
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • fiecare senzor trebuie sa aiba o inscriptie si un semn ce trebuie pozitionat in sus.

                        Comment


                        • Originally posted by Bleizer View Post
                          am si eu montat, sunt foarte buni senzori mai ales cand este ceata sau ger afara cand iti sunt geamurile aburite sau pe timp de ploaie torentiala, te urci in masina si vrei sa faci o manevra cu spatele, credeti-ma sunt utile mi sa-u intamplat cazuri cand nu am observat ci ma-u atentionat. eroare nu mi s-a intampalt, pretul 400 lei, am montat la un servis autorizat(Dacoserv), se monteaza in 40 min.
                          Senzorii au fost achizitionati de la Dacoserv? Sunt cei din lista de accesorii pentru Logan de pe site-ul www.dacia.ro? Daca da, ce pret au avut?
                          Cat a costat manopera? Care a fost norma de timp pentru montaj?

                          Comment


                          • Salut !
                            Am achizitionat si eu de curand un kit de senozri de paracre....
                            Rog si eu pe cineva (care are montati pe PH2) sa imi spuna si mie in ce zona sa ii montez.....atasez o poza cu bara masinii....
                            Vreau sa ii montez in locu cu cea mai buna vizibilitate si cea mai buna raza de detectare.....
                            Distanta cea mai buna dintre ei ar fii ?
                            din cate am citit pe forum prea pe margine nu ar fii bine, prea sus la fel nu ar fii bine........
                            dar atunci unde ar fii cel mai bine ???
                            multumesc frumos....
                            Attached Files
                            CL 93 TAV

                            Comment


                            • O parere in ceea ce priveste pozitionarea senzorilor .
                              Attached Files
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Originally posted by IancuMIC View Post
                                O parere in ceea ce priveste pozitionarea senzorilor .
                                Multumesc frumos pentru parere....o sa tin cont.

                                P.s eu ma gandeam sa ii pun asa.....dar nu stiu ce marja de eroare au cei de pe margine....(poate sunt prea pe margin) si nu actioneaza pe raza din spate....
                                Attached Files
                                CL 93 TAV

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google