Senzorii de parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dai dracu cu garantia lor,oricum nu ti-o vor da ,sunt niste talhari!

    Comment


    • Originally posted by cycho View Post
      Salut! vreau si eu sa imi montez..ca si voi..senzori de parcare pe loganul din semnatura...Dar intrebarea este..nu pierd garantia(3ani)??...voi nu ati pierdut garantia??

      Cel putin cei de la Reprezentanta asa mi-au raspuns..nu ca m-as fi asteptat la alt raspuns...De aceea vreau si parerea voastra!

      Stima!
      Garantia nu acopera toata masina; aceasta se refera la anumite elemente, mecanisme; aceasta se pierde cand se constata ca interventia ta neautorizata, in speta montarea senzorilor de parcare, ar fi cauzat defectiunea pentru care se invoca clauzele garantiei; caseta de directie sau planetara n-au nici o legatura cu instalatia electrica.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Da.. pai la garantia care acopera instalatia electrica ma refeream si eu...ca automat cea legata de partea mecanica, dupa cum ai spus si tu (@IancuMIC) nu am cum sa o pierd!

        NU este nimeni care sa aiba masina in garantie si sa fi facut aceasta operatiune?

        Stima!

        Comment


        • eu am facut aceasta operatie in garantie si nu m-a afectat deloc,chiar mi s-a defectat si maneta cu claxonul si mi-a schimbat-o fara probleme

          Comment


          • Originally posted by florinlmanea View Post
            ciao, daca te referi la senzori de parcare de pe loganul meu ------ sunt vopsiti in culoarea masini , gri basalte---- sunt senzori cumparati de pe net , dar care se pot vopsi, si nu necesita demontarea in bucati.
            salut,
            ce senzori de parcare sunt ( modelul) si cu ce vopsea au fost vopsiti? (am aceeasi culoare la masina gri bassalte)

            Comment


            • ciao

              senzorii sunt DIGITALDYNAMIC PS 411 sunt super ii gasesti pe net la vreo 200 lei si se pot vopsi , rezistenti la apa ... eu i-am vopsit la un service dupa culoarea din catalogul dacia. GRI BASALTE.

              Comment


              • @budulica - Cauta pe ebay, sunt de la 20 ron in sus, si ai o gramada de culori si nuante din care sa alegi. Singurul dezavantaj este ca dureaza intre 1 saptamana si o luna sa ii primesti.

                @florinlmanea - Rezistenti la apa sunt toti.

                Comment


                • @florinlmanea - Rezistenti la apa sunt toti. [/QUOTE]

                  da . . . . sunt toti . . . teoretic . . . . , made in china sunt unele modele care dupa un an de folosinta dau erori.
                  ... lasa mai moale cu rasul , eventual mai asculta, citeste , despre patanile cu senzori de parcare . . .

                  Comment


                  • am senzori de parcare de 15 lei de 2 ani pe masina si culmea nu au nici pe dracu.

                    Comment


                    • ok . . . super . . . dar eu am facut referire la tot pachetul, display-box-senzori-cabluri-burghiu, adica tot setul.200lei.
                      per buc senzor este la 20-30 lei.doar senzorul.
                      Last edited by 77sky; 28 October 2012, 11:43.

                      Comment


                      • Cum Pot Monta Senzori De Parcare Pe Bara Spate LOGAN MCV

                        Salut, frumoasa inventie senzoru de parcare...toate bune si frumoase pe berlina dar MCV-u mi-a dat de lucru, am desfacut bara spate neavand access si nici vizibilitate sub ea ca sa descopar ca bara spate e "plina" la 1-2 cm de ea e o bara metalica... cum as putea monta senzorii de parcare pe asa ceva? apoi alta problema, la berlina am adus firele prin palele alea laterale din portbagaj pe unde iese aerul din portbagaj la inchidere...la MCV nu am gasit asa ceva...
                        Va rog sa ma ajutati ca-mi da batai de cap problema asta de cateva saptamani!

                        Comment


                        • Nu cunosc MCV-ul..dar:
                          Nu incape senzorul in acei 1-2 cm? Nu cred ca e mai lung de atat. Eu am montat la un Fiat stilo, care are cam aceeasi problema, si au incaput la fix. Da o gaura in tabla de diametru aproape egal cu diametru celor 4 fire, dai cu putina vopsea sau grund pe margini, apoi pui un capac de cauciuc ( de genul celui care este sub bord, prin care trece instalatia electrica din compartiment motor in habitaclu) si treci firele prin acel cauciuc..

                          Comment


                          • Ok asta ca sa prind senzorii, dar cablaju pe unde il pot aduce in masina?

                            Comment


                            • Trebuie sa studiez putin un MCV ca sa pot sa-ti dau o idee... Nu are in spate, sub mocheta, vreo gaura de scurgere astupata cu un dop de cauciuc?

                              Comment


                              • are cineva montati senzori pe PH2 cu carlig de remorcare montat?!nu influenteaza? trebuie pozitioinati la o anumita distanta...?
                                live to ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google