Senzorii de parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu are nici o treaba cu carligul si oricum acesta nu ajunge niciodata in dreptul barei unde se monteaza senzorii.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Salut, am o intrebare. Senzorii trebuiesc montati intr-o anumita ordine sau nu conteaza? Intreb asta deoarece in momentul cand bag in marsariere imi apare pe display un E1 cu doua liniute rosii in dreapta, e normal asa ceva? Mentionez ca senzorii lucreaza normal toti patru.

      Comment





      • Au o ordine de montare , daca te uiti atent pe comanda lor ai literele A/B/C/D si montarea lor pe bara se face de la stanga la dreapta cum te uiti la spatele masinii , in ordine alfabetica.

        Comment


        • Originally posted by CRI$TI67 View Post
          Cand bag in marsariere imi apare pe display un E1 cu doua liniute rosii in dreapta, e normal asa ceva?
          E normal, am impresia ca isi fac un mini-test. Apare maxim 2 secunde daca nu ma insel. Cel putin asa e la mine.

          Comment


          • Asa apare si la mine...nu stiu daca este sau nu eroare dar am mai vazut si la altcineva exact acelasi simptom E1 timp de 1-2sec la cuplarea marsarier-ului...
            Subscriu la ce a spus @Nimeni...

            Comment


            • si eu am senzori de parcare i-am pus cam o saptamana dupa ce mi-am pus folie pe geamuri, sunt foarte buni, iar cu eroarea aceea am observat si la mine... cum zice Sefa Casei, ar putea fii un test al senzorilor....stima.
              sigpicLogan-Club-Ploiesti

              Comment


              • Salut! Am şi eu o mică problemă. Am schimbat senzorii de parcare odată cu schimbarea barei în service. Menţionez că mi-au înlocuit doar senzorii, unitatea şi display-ul au fost păstrate de le cei vechi. Detectează binişor, doar că la colţuri nu mai indică aşa cum făceau cei vechi. Aveţi idee ce ar putea fi? Nu "văd" obstacole atunci când vin cu maşina în unghi, doar în spate. Mulţumesc pentru orice sugestie!

                Comment


                • Originally posted by Nimeni View Post



                  Au o ordine de montare , daca te uiti atent pe comanda lor ai literele A/B/C/D si montarea lor pe bara se face de la stanga la dreapta cum te uiti la spatele masinii , in ordine alfabetica.
                  Am pastrat ordinea exact cum spui, dar eu ma referaem la senzorii in sine, m-am uitat pe ei si n-am vazut nimic marcat pe ei.Eu voiam sa spun ca poate au si ei vreo ordine si sa nu fi montat senzorul 3 de pilda, in marginea din stanga a barii,numarul 1 pe pozitia 2, (in bara ma refer) etc. Ma intelegi? Poate fi si un test cum mai spunea cineva, si nu ma deranjeaza in mod special dar voiam sa fie totul ca la carte

                  cristiansens, uite-te cu atentie, poate ti-au modificat pozitia gaurilor in bara noua, or fi micsorat distantele si ti s-a micsurat unghiul pe colt
                  Last edited by CRI$TI67; 28 November 2012, 21:54. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Salut! Am verificat, intr-adevar sunt mai apropiate putin gaurile, parca la vreo 2 cm mai in interior cei din margine. Aveti idee ce se poate face? Exista vreun alt tip de senyori, sa ii pot regla cumva? Eu am vayut cam acelasi model.-..Multumesc!

                    Comment


                    • Pozitionare display

                      Unde se poate monta display-ul de tip semiluna? Ce imi recomandati? Se poate fixa in dreapta soferului, la baza consolei, in spatiul gol dintre consola, mai exact intre butonul pentru recirculare si suporturile pentru scrumiera.

                      Comment


                      • abc, ai mai primit odata raspuns. Locul ideal este pe oglinda retrovizoare.

                        Comment


                        • De senzorii de parcare Type R ce spuneti? sunt buni, detecteaza bine?(foto, sunt cei cu display de semiluna). Doresc cateva pareri de la cei care ii au pe masina sau care i-au avut. Multumesc!
                          Attached Files

                          Comment


                          • Salut,am si eu niste senzori montati iar display'ul l'am montat deasupra oglinzii si fiindca am avut un timp antena rupta a curs apa pe display si nu se mai aude acel beep..ei merg impecabil doar ca era mai comod acel beep. Am verificat difuzorul,e bun.. ce ar putea fi altcva? Cei care se pricep poate ma ajuta si pe mn. Ms!

                            Comment


                            • Cine ma poate ajuta cu niste informatii despre legarea unitatii centrale la firul de marsarier la Logan ph2. M-am uitat la tutorialul facut de Streulea , dar nu se aseamana mufa, cu cea de la ph2..
                              Attached Files

                              Comment


                              • Cristyano, Pune contactul, baga in marcharierre si verifica cu un aparat de masura pe care fir ai tensiune.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google