Senzorii de parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • varianta cea mai simpla ar fi sa cumperi senzori in culoarea masinii.
    Varianta mai complicata e sa-i demontezi si sa-i vopsesti dupa. Dar trebuie avuta mare grija

    Comment


    • Nu cred ca sunt disponibile atatea culori la senzori pe cate culori au masinile...Pentru posesorii cu ochi fin care vor sa ii asorteze cu, culoarea masinii singura solutie viabila este sa ii vopseasca...

      Comment


      • radutu, e o firma care vinde pe ebay senzori in 64 de culori
        Eu am senzori albi, si nu se vede prea mare diferenta pe vopseaua mea

        Comment


        • Auleuu, nu am stiut, m-am mai linistit...multumesc de raspunsuri...stima

          Comment


          • Originally posted by IancuMIC View Post
            Un sfat prietenesc; nu pune senzori pe fata, daca nu vrei sa para un kitsch.
            Si eu cred ca senzorii pe fata nu prea cad bine, mai ales la Ph2; despre utilitate ce sa mai zic; daca nu poti aprecia corect un obstacol....atunci.

            Comment


            • Eu mi.am luat un set de senzori albi
              albi mi.au venit....dar se cunoaste o mica diferenta la culoare....sunt mai albi decat culoarea masinii....
              deci concluzia: nu se potrivesc toti senzorii(colorati) perfect cu culoarea masinii tale.....[parerea mea]
              Attached Files
              Last edited by Aurash; 25 April 2012, 14:02.
              CL 93 TAV

              Comment


              • O poza, vizavi de pozitionarea senzorilor de parcare, facuta in drum spre Bucuresti.
                Attached Files
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by Aurash
                  Eu mi.am luat un set de senzori albi
                  albi mi.au venit....dar se cunoaste o mica diferenta la culoare....sunt mai albi decat culoarea masinii....
                  deci concluzia: nu se potrivesc toti senzorii(colorati) perfect cu culoarea masinii tale.....[parerea mea]
                  Aurash, culoarea potriveşte, dar nuanta nu va potrivi niciodată, pentru că senzorii sunt o anumită culoare, iar vopseaua de pe maşină e respectiva culoare combinată cu altceva.
                  Oricum, părerea mea e ca sunt mai buni aia cu bandă care se lipeşte pe spoiler

                  Sent from my HTC Wildfire using Forum Runner

                  Comment


                  • alte idei cu prinderea senzorilor?ma gandeam sa pun un fel de spoiler cum are pe fata, si sa-i montez acolo...parca nu as gauri bara spate...
                    Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                    Comment


                    • Originally posted by radutu View Post
                      Am inteles, deci trebuie mascat cumva acel cerc/crapatura(ca sa nu patrunda vopsea acolo), ca odata acoperit cu vopsea, adio...
                      Salut! Eu mi-am vopsit senzorii in culoarea masinii. Am dat inainte cu spray sa prinda vopseaua pe plastic si apoi cu spray culoarea masinii si n-are nicio treaba. Detecteaza exact ca inainte si n-am acoperit nimic decat in jurul lor sa nu dau pe bara. Fratimiu a facut la fel pe megane si nici la el nu are nimic. O sa fac si niste poze daca e sa vezi.
                      Last edited by giowanny; 9 June 2012, 10:23.

                      Comment


                      • Hai ca am gasit ceva poze in pc cu senzorii pusi.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Deci in concluzie merg vopsiti fara probleme...

                          Comment


                          • Ai dovada in poze

                            Comment


                            • Originally posted by radutu View Post
                              Se potriveste silver-ul cu, culoarea masinii...asa i-ai cumparat? s-au i-ai vopsit tu?
                              ciao, daca te referi la senzori de parcare de pe loganul meu ------ sunt vopsiti in culoarea masini , gri basalte---- sunt senzori cumparati de pe net , dar care se pot vopsi, si nu necesita demontarea in bucati.

                              Comment


                              • Salut! vreau si eu sa imi montez..ca si voi..senzori de parcare pe loganul din semnatura...Dar intrebarea este..nu pierd garantia(3ani)??...voi nu ati pierdut garantia??

                                Cel putin cei de la Reprezentanta asa mi-au raspuns..nu ca m-as fi asteptat la alt raspuns...De aceea vreau si parerea voastra!

                                Stima!
                                Last edited by cycho; 28 June 2012, 14:00.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google