Senzorii de parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by ADITZA View Post
    Am si eu o problema cu senzori va rog sa ma ajutati.
    Mi-a montat cineva senzorii pe spate si cand bag in marsarier imi arata ca sunt 0m pana la obstacol dar de fapt nu am nimic.De ce se intampla va rog sa ma ajutati
    scoate pe rand senzorii din "receptor" si vezi care e ala care transmite tot timpul distanta zero si asa identifici problema.daca i-ai scos pe toti si tot mai iti arata O metrii pana la obstacol inseamana ca ai o problema cu receiveru.bafta
    Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

    Comment


    • #62
      Originally posted by razvanypo View Post
      scoate pe rand senzorii din "receptor" si vezi care e ala care transmite tot timpul distanta zero si asa identifici problema.daca i-ai scos pe toti si tot mai iti arata O metrii pana la obstacol inseamana ca ai o problema cu receiveru.bafta
      I-am scos si imi arata obstacol pana il scot pe ultimul dupa care se opreste.
      Last edited by ADITZA; 25 December 2008, 13:32.
      DACIA LOGAN

      Comment


      • #63
        Originally posted by ADITZA View Post
        I-am scos si imi arata obstacol pana il scot pe ultimul dupa care se opreste.
        pai scoatel pe ultimul si bagai pe restu si vezi daca mai face,daca nu inseamna ca ai o problema cu receiveru dar dupa cate am vazut tu ai zis ca nu mai face cu toti senzorii scosi deci unul din senzori are ceva
        Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

        Comment


        • #64
          Originally posted by razvanypo View Post
          pai scoatel pe ultimul si bagai pe restu si vezi daca mai face,daca nu inseamna ca ai o problema cu receiveru dar dupa cate am vazut tu ai zis ca nu mai face cu toti senzorii scosi deci unul din senzori are ceva
          daca ii scot putin in afara merg bine

          Originally posted by razvanypo View Post
          pai scoatel pe ultimul si bagai pe restu si vezi daca mai face,daca nu inseamna ca ai o problema cu receiveru dar dupa cate am vazut tu ai zis ca nu mai face cu toti senzorii scosi deci unul din senzori are ceva
          daca ii scot cativa milimetrii mai inafara din bara imi merg perfect.
          Care sa fie cauza si ce pot face?
          Last edited by ADITZA; 27 December 2008, 14:52. Reason: Automerged Doublepost
          DACIA LOGAN

          Comment


          • #65
            de obicei palaria ramine afara ca 1-2 mm daca trebuie scosi mai mult vezi sa nu fie cablu ros si sa faca atingere cu caroseria masini
            inceara fiecare senzor individual daca dau aceiasi eroare e unitatea centrala
            da un link cu tipul instalatiei poate senzori nu trebuiau ingropati ? sau sunt montati prea jos sau si mai rau sunt strimbi [indreptati in jos]
            baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

            Comment


            • #66
              pai ce sa zic inseamna ca i-ai montat perpendicular pe sol ) altfel nu vad problema,dar daca vrei vino pana la mine sa vad despre ce e vorba si poate te rezolv
              Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

              Comment


              • #67
                Originally posted by ADITZA View Post
                daca ii scot putin in afara merg bine



                daca ii scot cativa milimetrii mai inafara din bara imi merg perfect.
                Care sa fie cauza si ce pot face?
                din ce spui tu, cauza e ca sunt fixati prea in interiorul barii si identifica bara ca fiind obstacol la 0 m. de aceea cand ii scoti putin in afara, functioneaza bine.
                sigpic

                Comment


                • #68
                  Cat sunt o pereche de senzori recomandati dacia la reprezentanta?

                  Comment


                  • #69
                    am "park arriere" d-asta si "nasturii" sunt negri ca si bara... daca vreau sa vopsesc bara trebuie schimbati sau merg vopsiti si ei ?
                    :inlove:

                    Comment


                    • #70
                      Senzorii de genul asta cu oglinda http://www.grandevero.ro/senzori-de-...e-parcare-dj-4 ...au vreun cablu care atarna urat prin spate?

                      Comment


                      • #71
                        http://www.comenzi.ro/product_info.p...oducts_id=1822
                        Ce parere aveti despre acesti senzori? M-ar tenta, mai ales ca sunt fara fir.

                        Comment


                        • #72
                          Arata destul de misto , numai ca display-ul ala nu-l vad racordat la vreo sursa de tensiune, asa ca posibil sa aiba bateri . Fiind cu wireless sigur se vor consuma destul de repede . In rest mi se par excelenti , iar designul este super. Daca si-a montat cineva asa ceva , va rog , poate ne oferiti si noua ceva mai multe detalii.
                          Cu stima, FLO.

                          Dar despre asa ceva , ce ziceti?
                          Last edited by FLORYN; 31 January 2009, 12:38. Reason: Automerged Doublepost
                          , sunt cu ochii pe voi !
                          :thumbsup:

                          Comment


                          • #73
                            distanta de detectie cam mica.

                            Comment


                            • #74
                              si aici mai e ceva

                              Comment


                              • #75
                                karmaprotect

                                Ultima Activitate: 17th November 2008 09:53

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google