Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stoicane sper sa nu fi dat iar cu batul in balta comandand harry3.Tti-ul l-am cumparat si apoi am consultat si parerile celorlalti.
    Din cate am vazut parerile sunt impartite si la harry3.Acum ramane de vazut cand vine statia.Parca sunt un pic cu inima indoita pt ca nu am avut ocazia sa o vad la lucru pe viu!

    Comment


    • Nu exista termen de comparati 3 ani garantie si daca cumperi cu antene tot President inca 2 total 5 ani garantie.
      Asta spune totul.
      Plus ca ASC-ul este cel mai performat
      sigpic

      Comment


      • Am comandat fara antena.Antena e de la midland ml145 si din cate am citit , ar fi mai buna decat cea de la president.Acum cu garantia nu stiu daca domo da 3 ani sau doar 24 de luni.Pachetul cu antena era 630lei.Oare era mai ok sa renunt la midland in favoarea presidentului referidu-ma strict la antena?

        Comment


        • Combinatia asta(harry3asc si midland ml 145) o folosesc si eu de peste un an si sunt auper multumit!!

          Sent using Forum Runner
          Mai este mult pana departe ...sigpic

          Comment


          • Este adevarat ca cel mai bun ML 145 este cel de la Midland restul sun copii nereusite.
            Garatia o da producatorul nu vanzatorul deci sigur are 3 ani si cred ca scrie mare pee cutie.
            sigpic

            Comment


            • Dupa aproape o saptamana de la comanda a ajuns in sfarsit statia la mine.Nu am reusit inca sa o montez pe masina pt ca trebuie sa cumpar o mufa pt priza de la bricheta.Garantia este de 24luni pt president, 36luni pt stabo si 60luni pt president+antena originala.Am pus o poza a certificatului de garantie in acest sens.
              Vreun coleg de forum din Galati dispus sa faca o calibrare?
              Attached Files

              Comment


              • Scuze pt dublul post dar nu stiu sa il modific pe primul!
                Am reusit sa montez presedintele in logan.Stecher am gasit in dedeman, l-am cositorit si deocamdata ramane cuplata in priza brichetei.Locul ales este, ca si in cazul tti-ului, stanga sub butonul de reglaj al farurilor.Microfonul are firul mai scurt si mai rigid decat tti-ul,si momentan nu stiu ce sa fac cu el,deoarece in timpul probelor de astazi a stat mai mult pe jos pe la picioare(tti avand cablul mai lung il tineam in buzunarul usii sau sprijinit de picior-ceea ce nu reusesc cu president).
                Domnilor nu pot sa cred ce lininiste e in masina!Adevarat ca a functionat o jumate de ora pe centura Galatiului, dar in acest timp am butonat sqelciul crezand ca statia e stricata!O sa am mai mult timp in weekend de teste, dar deocamdata ma declar multumit de statie, si mai putin multumit de lungimea cablului de la microfon!
                Multumesc colegilor pt sfaturile date!


                Cu riscul sa ma repet, unde se poate face o calibrare in Galati?

                Comment


                • Cand te mai inveti cu ea sa ne mai zici niste pareri...
                  Am vazut si eu la cineva statie president harry cu antena president dakota daca nu ma insel. Se auzea bine si chiar am zis ca o sa cumpar si eu aceasi combinatie...
                  ASC-ul cum se descurca? Nu am avut ocazia sa o butonez...
                  MY CLA

                  Comment


                  • Antena mea e midland ml145.Nu pot sa ma pronunt inca despre cum functioneaza asc, dar imi este foarte clar ca este net superioara tti 550, statie ce am folosit-o 3 ani.Dupa jumatate de ora pe centura si inca vreo ora prin oras, ma intreb cum de-am rezistat atat timp cu o pocnitoare(a trecut de vreo cateva ori pe langa a fi aruncata pe geam din masina).Tti-ul este singurul termen de comparatie, din cauza ca a fost prima si singura statie!

                    Comment


                    • Salut tuturor! Astazi mi-am achizitionat o statie TTI Tcb 550 cu Squelch automat,care a venit insotita de o antena Midland ML145.Statia a fost pe un Opel corsa C,persoana de la cine am luat-o o avea de 3 luni(mi-a dat factura si toate cele).A fost calibrata,insa cand am pozitionat-o pe logan cu Squelch-ul pe automat nu se aude decat un vasait,trebuie sa calibrez antena din nou? Nu am mai avut pana acum statie pe masina si nu stiu cum sa o reglez.Ca raza bate foarte bine,cand am facut proba eram la Biserica Domneasca in Curtea de Arges si am fost receptiona foarte clar pana la Piatra(distanta cam de 17km). Pe masina celui de la care am cumparat-o se auzea fara vasait...imi puteti spune ce trebuie sa ii fac sa nu mai vasaie in continuu pe squelch automat? Multumesc!
                      Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                      Comment


                      • Eu m-am chinuit sa scap de tti 550!Se pare ca singurul lucru pe care poti sa il faci sa scapi de fasait si galagie este sa o schimbi cu alta statie( nu tti 550).Iti doresc nervi de otel si bineinteles drumuri bune colegu'!

                        Comment


                        • Data viitoare nu mai cumpara tti.
                          Daca antena nu a fost calibrata pe masina ta trebuie sa o faci , necalibrarea antenei afecteaza numai emisia nu si receptia.
                          Acel fasait pot proveni din multe surse gen incarcator auto 3g-ul de pe telefonul mobil etc.
                          Asta e tti-ul
                          sigpic

                          Comment


                          • am reusit sa scap...am sunat un amic care se ocupa cu statii si mi-a calibrat antena,acum merge perfect. eu de statia asta am auzit numai de bine...acu de ca prima statie eu zic ca e buna////
                            Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                            Comment


                            • De bine tti nu prea.
                              sigpic

                              Comment


                              • se potriveste aceasta antena cu o statie tti tcb 550?
                                http://www.mo.ro/antena-cb-midland-a...et-120-dv.html
                                Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google