Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 22FM si eu...
    maistoru ti-as da un ban mare cat casa pentru ineptia aia cu 22AM... te rugam lasane nu te mai baga in discutii dastea... cand ai statia ta care o folosesti zilnic atunci vi si ``te joci`` cu noi... dar lasane cu : am vazut la tata , am mers cu unchiu , am vb la statia lu vecinu si etc te rog eu...

    Deci nu mai induce lumea in eroare , ca poate aflii ce e ala ``abuz de putere``
    Last edited by SoNyKeL; 24 August 2009, 13:30. Reason: Automerged Doublepost

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Ivan Marian View Post
      Angel o dai in SF-uri....noi nu vorbim aici de contraventii.
      ti se par tie SF-uri , omu intreaba ca sa stie cel asteapta cand isi va achizitiona o statie.

      Comment


      • Pai atunci hai sa o dam in contraventii...ce avem voie si ce nu avem voie sa avem pe masini!!
        Sau de fapt poti sa zici ""Ce ne asteapta cand achizitionezi o masina?".....multe pericole!!
        Asa ca hai sa ne reluam discutia legata de acest thread si sa lasam contraventiile aici.
        Last edited by Ivan Marian; 24 August 2009, 13:57.

        Comment


        • omule !!! calmeaza`te , angel a intrebat de statie..ce probleme poate sa aibe cu ea sau in general cu ea.
          ti se pare deviat de la subiect ?

          Comment


          • @Ivan Marian: Daca nu stiai ca respectul reciproc pe un forum este elementul de baza intre useri, afli acum de la mine si mai poti afla ca menirea unui thread, este de a oferi posibilitatea useri-lor in a gasi raspuns la o mie de probleme, legate de tema thread-ului respectiv!
            Nu cred ca era normal sa deschid un alt thread, pentru o intrebare ce este legata exact de subiectul acestui thread, Statii Radio CB...ca aici, poate ne mai pricepem si noi, ceva mai mult decat la statii!

            In mod sigur voi achizitiona o statie in viitorul apropiat si in acest sens, mi-am pus problema daca intamplator sunt oprit de politistul care m-a vazut cu microfonul in timpul unei convorbiri, sa-i spun ca el o da in SF-uri sau ca statia, nu-i telefon???


            Multumesc!


            sigpic

            Comment


            • Sunt destul de calm si ca sa va raspund totusi la intrebare o sa va spun ca ar fi aceleasi probleme cu distragerea atentiei la volan de catre statie ,,,ca si la celelalte dispozitive auto sau mai putin auto de genul::gps,radio cd/casetofon,telefon,detector,i-pod,laptop,dvd player,etc....
              Acum depinde de cat de mult stie fiecare sa la foloseasca in timpul mersului si cand ca sa nu faca vreun accident din cauza lor.
              Deocamdata mai toate aceste dispozitive mai sus mentionate sunt legale.
              Asa ca daca cineva se incurca in firul de la microfon la volan asta eeee si daca se dovedeste ca ar fi ""letale"" ca si telefonul,,, acestor statii cred ca li se va interzice folosirea lor pe masini.

              Ps----""Faceam o paralela cu vorbitul la telefon in timp ce conducem si ma gandesc daca nu se incadreaza cumva, la aceleasi contraventii""
              Paralele putem sa facem destule aici Angel.
              Last edited by Ivan Marian; 24 August 2009, 15:10.

              Comment


              • statia e ca un cass ce naiba.asa in curand se va interzice si casetofonu ca distrage atentia,cand cauti un post de radio sau cand reglezi sunetu . )
                Dau 2000 de parai si cumpar tot...

                Comment


                • eu cred ca tu ejti contra la statii CB , dupa cate citesc in posturile tale.

                  Comment


                  • La cine faci referire???

                    Comment


                    • @ivan: vb lunga, pomelnicul omului sarac cu duhul. Daca nu poti raspunde la o intrebare, nu mai scrie de pomana, caci instigi la certuri.

                      Comment


                      • Cezar,daca la mine facea referire e ok.
                        Dar daca am pus o intrebare ,intrebatoare este o instigare?Nu am Stiut... ca sunt mai "smiorcait".
                        Iar ca sa fiu On topic... CataFOF am si detector si gps,radio cd,telefon(dar cu bluetooth) si as dori sa achizitionez si o statie CB.
                        Din cauza asta am pus si cateva intrebari pe acest thread legate de statii.
                        Si apropo ,,,in ce consta functia aia autosquelch ??

                        Comment


                        • search...!!!

                          @Ivan Marian: Sper ca nu am postat o prostie aici dar eu asta am gasit!
                          functie autosquelcn>>>search google>>>"Reducere zgomot de fundal (Autosquelch). Dispozitivul de reducere a zgomotului de ... Acesta functie activeaza/dezactiveazadeasemeni tonurile de alarma. ..."


                          sigpic

                          Comment


                          • functia aia trebuie mereu sa te joci la ea...trebuie s`o reglezi mereu sa nu mai ai paraitri , fasnete etc pe fundal...cand ii receptionezi pe alti.
                            Ivan , eu te cred..dar dupa posturile tale..asa mi se pare..ca ejti contra statiei CB.
                            daca iti ei statie...poti sa "arunci" detectorul.

                            Comment


                            • Si daca merg noaptea si mai ales ca vine toamna si iarnaa si se insereaza devreme si cei care nu au detector nu ii vad pe cei cu radarul ca sunt bagati bine la"umbra noptii"....ce fac fara detector daca cineva imi spune ca este liber traseul ca pur si simplu nu stie de el.??Sau daca cineva ma informeaza intentionat gresit,,,nu trebuie sa am si detectorul ca sa fiu mai sigur.??
                              Am plecat asta iarna la tara pe la orele 18 si intre Europa si Metro era un mare radar ascuns de dupa un mare pom si unde era intunericul mai negru acolo s-au bagat si astia.
                              Detectorul a inceput sa caraie de la vreun km si imediat de la 80-90 cat aveam atunci am lasato in 50.Cu toate ca eram pe banda de langa drum vaneau altii ca nebunii si imi dadeau flashuri de nebuni ca sa merg mai repede....pt ca repet era intuneric bezna pe acea portiune si astia nu intelegeau de ce merg incet.
                              Detectorul meu imi arata cati km sau apoi cate sute de metri mai am pana la radar si doar asa i-am localizat unde erau ca imi arata detectorul 0 si caraia ca dracii incontinuu.
                              Tot in seara aia la Movilita era alt echipaj si la fel bagat in sant unde era "umbra mai deasa" ca sa nu ii vedem.
                              Daca nu aveam detectorul nu ii localizam sigur,,,,si tot sigur cred ca luam amenda in 2 randuri intr-o singura seara.
                              Asa ca cei care au statii si nu au si detectoare si nu vad deloc echipajele radar,,,cum te informeaza ei corect??Asa ca imi iau si statie si tin si detectorul si gps-ul.

                              Comment


                              • Si eu sunt de parere ca cele 3 se completeaza de minune intre ele. Nici unul nu le poate inlocui pe celelalte 2.
                                Last edited by 12volti; 24 August 2009, 20:30.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google