Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...eu acum, sa ma iau dupa pretul cel mai mic sau cel mai mare?...ca nu le am si m-ati bagat iar in ceata.
    Last edited by angel; 26 August 2009, 00:10.


    sigpic

    Comment


    • @angel: ia-ti statie dupa puterea financiara. eu am si un 48 multi plus. sunt f. multumit de ea.
      cat despre antena, ia una de cel putin 1,60m, pt a folosi statia la valoarea maxima. ai vazut tiruri cu antene mici?

      parerea mea
      sigpic42.453.149

      Comment


      • pai depinde ce functii, calitate si claritate vrei. eu zic ca oferta pe care ti-am trimis-o pe privat este destul de buna. pe alte siteuri am vazut numai statia mai scumpa decat tot pachetul. oricum iti recomand sa nu iei una portabila, parerea mea.

        LE : LOL am postat cu hriberiu in acelasi timp amandoi terminand cu "parerea mea" )))))))))))))

        le2 : e mult pana iei una ca pe urma o schimbi pe baza minusurilor pe care le observi la prima.
        Last edited by maistoru; 26 August 2009, 00:19.
        vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

        Comment


        • las` ca incep eu, tot cu...parerea mea, nu cred ca "multi" merge in Austria, dupa cum spunea un domn, pe aici!...parerea voastra?


          sigpic

          Comment


          • Originally posted by hriberiu View Post
            in masina, acasa, toate au acelesi functii

            vad ca nu prea ai treaba cu statiile daca zici ca o statie de 1500ron si una de 300ron are putere de emisie aceiasi
            Nu zic eu, asa scrie in specificatii. Nu mai vorbim de faptul ca legea nu permite emisia cu puteri mai mari !!
            Attached Files

            Comment


            • @12volti: legea nu permite multe. stim toti ca in localitate e 50/h si multi dintre noi mergem mai tare.
              deci, cum e cu ce permite legea?
              sigpic42.453.149

              Comment


              • 12volti - daca ai stii cati tiristii au statii de amplificare pe cb-uri ... ai ramane uimit ... si daca bagi in discutie legea atunci foarte multe NU sunt permise.

                Comment


                • Cateodata mie frica ca o sa aiba toti cocalarii statii dastea. si o sa inceapa cu manele pe canale etc. O sa-si ia lumea statie doar ca e trendy.
                  Vb cu uni amici,si incepusera,ca ia sa-mi iau si io doar antena,asa fara statie,ca vad ca-i la moda )) ) ,romania ce sai faci.
                  Dau 2000 de parai si cumpar tot...

                  Comment


                  • @skandal
                    Stiu... Din pacate,trebuie sa recunosc ca si catalin are dreptate...

                    Comment


                    • Originally posted by C@talin View Post
                      Cateodata mie frica ca o sa aiba toti cocalarii statii dastea. si o sa inceapa cu manele pe canale etc. O sa-si ia lumea statie doar ca e trendy.
                      Vb cu uni amici,si incepusera,ca ia sa-mi iau si io doar antena,asa fara statie,ca vad ca-i la moda )) ) ,romania ce sai faci.
                      Oare sa ia antena de CB locul coditei de rechin??
                      INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                      Comment


                      • trebuie mentinut un respect inca de acum in acest domeniu care este la inceput in randul celor cu masini mici.limbajul folosit de catre noi sa fie unul civilizat iar informatiile corecte si poate in acest fel nu se va ajunge la cocalaria de care spune catalin.

                        Comment


                        • Originally posted by Fane-CL View Post
                          Oare sa ia antena de CB locul coditei de rechin??
                          mai nu m-ar mira nimic,
                          LEgat de statii CB,nu am vazut pana acuma asa multe statii Cb prin hypermarketuri,mai deloc chiar,si dintr-o data au aparut.PE la raioane.

                          Erau odata uni la mec se injurau si se distrau pe 22 ,unu intreba pe fiecare ce vrea,etc etc.Io nu zic nu da lasa canalul 22 dute pe altu bre.Ca nu intereseaza pe nimeni ce vrei tu de la mec.

                          TRebuia sa ma bag si io in seama si sa zic ca vreua un bug mac si un cola mare )
                          Dau 2000 de parai si cumpar tot...

                          Comment


                          • la astia m-am referit eu cand am folosit termenul "moldoveni" de s-a suparat domnul dan.gutu
                            vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                            Comment


                            • Despre moldoveni in ale CB, avem multe exemple si pe aici. Dar cu muzica pe 22 e poveste veche si nu o poti evita, atat in Romania cat si in alte tari,( cand e propagare aud nemti, italieni care fac ca toate animalele pe 22, jucandu-se cu ecoul ) atata timp cat accesul pe aceasta frecventa este liber. Daca ar fi cu plata automat ar exista si amplificatoare de semnal, fiece statie ar avea indicativ automat, etc. Dar nu va fi cazul deoarece CB (banda civila) este dedicata utilizarii libere in toate tarile Europene in cazul nostru, cu exceptia Italiei unde tre' sa platesti o taxa pentru a folosi asa ceva.
                              Sunt diferente foarte mari intre statii care costa cu 100-200 mai mult, dar la diferenta din posturile anterioare e grav sa nu le vezi. Pe marea majoritate e trecuta puterea legala de 4w, insa multe modele au trecuta si pe cea reala insa in alta frecventa de ex. 10metri frecventa de radioamatori, unde puterile de 100w sunt acceptate. Mai peste tot sunt verificate actele si mai putin caracteristicile tehnice ale produselor.

                              Originally posted by Ivan Marian View Post
                              Sa nu imi spui ca alanul bate si motorola??
                              Motorola cred ca sunt cei mai tari in acest domeniu si din cauza asta mai vedem si noi prin filme ca statiile politistilor,pompierilor,ambulantelor,navelor maritime,etc.... sunt motorola si nu "alan".
                              Cine este... alan, ca sa cumpar aceasta statie de care nu am auzit....adica una NO NAME pt mine.
                              Usurel si mai domol ca nu arde nicaieri !!!!!!!!!!!!!
                              Motorola este liderul de piata dedicat in frecvente inchiriate, insa si aici putere conteaza si vei gasi foarte multi taximetristi care ravnesc la un Kenwood de 70w decat la Motorola de 25w, din motive lesne de inteles.
                              Faptul ca pana acum ai vazut statii doar in filme, e explicabil prin faptul ca acolo ai vazut folosindu-le institutii publice, sau private in bada inchiriata, singurul mod de comunicare rapid folosit de acestia. Banda civila CB, vine insa cu alti lideri de piata, alte marci, alti producatori. Daca nu ai vazut sau folosit ceva nu inseamna ca nu sunt bune sau mai grav, nu exista. Sunt masini de serie mica mai tari decat Bugatti, sau Ferrari, fotbalisti de calitate maxima care nu joaca in liga care trebuie, sau fete de clasa xII mult mai frumoase si mai naturale decat orice supermodel arhicunoscut.
                              Asa e si la statii. Cu timpul te vei convinge ca si aici pretul inseamna calitate, ca de altfel si in exemplele de mai sus.
                              Avem in CB destui producatori, cum ar fi: President, Midland, Magnum, TTI, Jopix, Intec, Ranger si altii, nu neaparat in ordinea unui top sau preferinte.
                              Last edited by MARIUS-77; 27 August 2009, 11:13. Reason: Automerged Doublepost
                              http://www.cbmania.ro

                              Comment


                              • Zilele trecute ma duc sa alimentez si tipul de la peco vede statia.
                                "Va da si statii in Logan Club?" "Da, ii raspund eu, dar tre' sa ai un an vechime, sa fii activ pe forum si sa vii la intalniri!" "Aha, cred ca o sa ma inscriu si eu..."zice el
                                LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google