Top Anvelope Vara 185/65/R15

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Multumesc , ramane sa vad de unde le cumpar, poate gasesc o oferta la ele.

    Comment


    • #92
      si eu am Michelin Energy Saver 185/65 R15 88T luate in 2012,am facut cam 20.000 cu ele.pot sa spun ca sunt foarte bune la franare fata de kormorane pe care le-am avut de noi(asa a venit masina),nu sunt zgomotoase.pretul corect e undeva in jur de 1200 lei(toate 4)

      Comment


      • #93
        am si eu o concluzie vis-a-vis de anvelope 185/65 R15 ptr. Logan(al meu e Diesel din 2006-125000km)....
        Pentru sezonul de vara Continental si Dunlop SP II sunt super... lea-m testat 4 si resp 3 sezoane...feriti-va de Debica Pasio(I sau II) sunt groaznice
        Pentru iarna Nokian sunt super desi sunt cam scumpe, iarna viitoare va trenui sa le schimb au 3 sezoane

        Comment


        • #94
          a incercat cineva anvelope 185/65 R15 All Season ? As fi curios daca sunt suficiente ptr un sofer mediu (15 000 de km pe an).

          un coleg de servici a folosit Goodyear Vector 4Seasons 195/65 R15 91T (nu pe Logan) si a zis ca de acum incolo ramane pe varianta asta ptr ca l-au convins. Asa venise masina de la propietarul din Germania.
          Logan GPL 1.4

          Comment


          • #95
            Incep sa ma gandesc si eu la aceasta varianta (all seasons). Mai ales ca nici eu nu circul mult. (aprox 12-13 mii pe an). Scapi de f multe batai de cap. In plus, cheltuiala e mai mica, pentru ca nu schimbi anvelopele de batranete, ci de nr de km si atunci nu mai cumperi 2 randuri, plus al doilea rand de jante. Plus schimbul sezonier. Mai problematic ar fi pt mine ca eu nu mai trec inapoi pe 185/65, si din cauza asta e posibil sa nu iau ITP-ul. (pt ITP le am pe cele de iarna care sunt dimensiune stock).
            sigpic

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google