Ce Anvelope De IARNA,folositi?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Anvelope De IARNA,folositi?

    Salut.
    Deschid acest thred,dedicat anvelopelor de iarna.Mai exista unul dar nu este pentru anvelope de iarna.
    anvelope de iarna pe care le recomandati/folositi voi.
    Plusuri si minusuri la aceste anvelope.
    Numai bine.

    kormoran
    bridgestone
    debica
    sava
    kleber
    goodyear
    michelin
    dunlop
    pirelli
    continental
    Tigar
    altele

    Rog un moderator sa faca un poll,eu nu ma descurc
    Multumesc.
    Last edited by Augustin-Yng; 28 November 2011, 13:08.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

  • #2
    Eu am doua marangoni pe fata si doua debica frigo pe spate. Mai multumit am fost de marangoni.

    Comment


    • #3
      Am Michelin a4 , acum sa vedem cum se comporta pe zapada .
      sigpic

      Comment


      • #4
        am de 1 an michellin alplin a3, pe toate suprafetele (zapada, polei, uscat) se comporta senaztional ...
        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

        Comment


        • #5
          debica frigo 2, dot 3311, franeaza putin cam slab pe uscat, dar pe ud/zapada/gheata au aderenta foarte buna, calitatea raportata la pret este foarte buna
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • #6
            salut

            eu de 1 an de zile am de iarna vredestein snowtrac 3 si nu am avut nici cea mai mica probleme cu ele. dupa ce le-am rulat vro iarna nu au nici cea mai mica uzura.
            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

            Comment


            • #7
              Originally posted by Dany_DNY View Post
              am de 1 an michellin alplin a3, pe toate suprafetele (zapada, polei, uscat) se comporta senaztional ...
              Salut.
              Am si tot acelasi model,dar problema este ca nu au fost noi...in principiu sunt multumit de ele....dar la anul voi cauta sa le schimb[daca nu mai merg] tot cu acelasi tip de cauciucuri,dar noi.
              Numai bine.
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • #8
                eu le-am luat de noi anul trecut, dar a meritat !
                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                Comment


                • #9
                  nu mai luati frate sh-uri, in afara faptului ca te ajungi mai scump in timp nici nu ai o prea mare incredere in ele la rulare, majoritatea sunt aproape de martorul de uzura ceea ce inseamna sa le schimbi ...
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • #10
                    Debica frigo nu stiu cum) le-am luat noi de la reprezentanta dacia de 2 sapt, aveau oferta la 220 lei/buc.Pe uscat se blocheaza rpd rotile,zapada inca nu avem, dar sper sa nu am probleme...
                    http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by samy0388 View Post
                      nu mai luati frate sh-uri, in afara faptului ca te ajungi mai scump in timp nici nu ai o prea mare incredere in ele la rulare, majoritatea sunt aproape de martorul de uzura ceea ce inseamna sa le schimbi ...
                      Asa este ,.........dar asa am dispus atunci de bani....[si nu erau obligatorii].........acum mai merg ceva pina la martorul de uzura.Aratau/si arata destul de ok.
                      La anul [daca nu mai merg astea] voi lua tot michelin alpin,dar ....NOI.
                      Numai bine.
                      Un Logan----YNG-----
                      Numai bine.

                      Comment


                      • #12
                        As lua kormoran nou cu ochii inchisi decat michelinuri sh cu cativa mm la banda de rulare, ma refer la anvelopele de iarna, pentru alea de vara e altceva, dar si acolo intervin multe necunoscute asa ca prefer anvelope medii noi decat premium sh
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • #13
                          eu am Riken snowpro- design by michelin - se comporta foarte bine, luate de noi , sunt la a 2 iarna cu ele

                          Comment


                          • #14
                            Riken snow pro am si eu luate noi anul trecut. pe uscat intra foarte repede abs si iti da "fiori", dar pe zapada se comporta excelent.
                            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                            Comment


                            • #15
                              BF Goodrich G-force Winter, la temperaturi scazute si asfalt ud foarte multumit, acum astept zapada

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google