Ce Anvelope De IARNA,folositi?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Sava pe spate.

    Comment


    • #77
      In cazul asta mai ia 2 bucati, cu Tigar pe puntea fata abia iesi din parcare.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #78
        Nu zice asa!

        Eu, cu Sava Eskimo, vechi de 4-5 ani si tocite bine, reuseam sa ies. Cu anvelope de 2 ani si 15.000 de km, nu ar trebui sa aiba probleme.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • #79
          Iarna trecuta ieseam usor din parcare. Nu prea mergea sa o ard sportiv ca rup repede aderenta insa ieseam usor din parcare. Oricum m-am lecuit de cauciucuri ieftine. Dupa ce se invechesc astea iau ceva mai rasarit.

          Comment


          • #80
            Eu 7 ani am mers la Solenza cu anvelope de iarna doar pe fata, pe spate ramanand doar cele de vara. Vreo 3 ierni grele am prins mai ales cea din 2009. Eram singur in parcare la servici. Nu am sa uit intr-o panta cum vreo 2 maisni se chinuiau se urce, un Corsa si un Golf, si eu am trecut pe langa ele fara nicio problema. Dupa iarna lui 2009 a inceput si lumea sa isi ia anvelope de iarna. Mai intai pe fata si apoi pe spate. Recunosc ca fugea funduletul insa o invatasem si stiam cum sa abordez anumite portiuni, insa nu as pune niciodata anvelopele mai proaste pe rotile cu tractiune.
            Last edited by Sir Andrew; 2 August 2012, 16:55.

            Comment


            • #81
              Poti sa mergi si 70 de ani, sa nu se intample nimic. E de ajuns doar o data sa faci masina dauna totala, sau mai grav si iti garantez ca te inveti minte. Cand se manifesta transferul de mase, nu mai ai ce sa faci. E vorba de legi ale Fizicii, nu skill.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #82
                Faptul ca nu ai pune tu anvelopele mai bune pe spate nu inseamna ca e si solutia castigatoare, inclusiv producatorii de anvelope spun clar ca anvelopele mai bune se pun pe spate dar poate nu stiu ei cum sta treaba.
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • #83
                  1 ex: Nu am facut geometria la Solenza la timp dupa ce am schimbat niste capete de bara si altele la directie, si mi-am stricat anvelopele pe fata..muci. Pe spate erau bune. A venit iarna am facut geometria cu alea de iarna si in primavara le-am pus tot pe alea tocite deorece nu dispuneam de bani. Mergea ca dracu masina...dar noroc cu alea bune de pe spate probabil ca nu ma oprisem in fundul lu unu...Mi-am luat doua anvelope noi Sava pe fata iar situatia era total diferita. Alta manevrabilitate, alta stabilite, siguranta in curbe si la franare. Dar cum spuneti voi trebuia sa merg cu alea tocite pe fata si cu alea bune pe spate ca asa e bine.
                  Niciodata nu voi mai merge cu alea mai proaste pe fata.
                  Last edited by Sir Andrew; 2 August 2012, 21:57.

                  Comment


                  • #84
                    Confunzi mancarea cu mancarimea.

                    Una e o anvelopa stricata, alta e o anvelopa tocita uniform sau o marca non-premium.
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • #85
                      debica navigator mixte pe fata noi toata iarna , iar pe spate motrio nu stiu de care dar noi si de iarna 100% . nu am avut probleme nici la iesirea din parcare , nici la munte am fost in poiana cu ele , nici la drum intins cand se poate merge pe portiuni si cu 100 la ora nici la frane, binenteles nu puse aiurea masina mea este din 2005 si nu are "abs" . in primavara am dat iarna jos adica motrio am trecut debica pe spate si am pus un rand de continental pe fata . am sase jante si toate anvelopele sunt noi 2010/2011 si cat timp legea permite cu mixte asa voi merge .

                      Comment


                      • #86
                        Pentru ca avem topic dedicat, complet, inchidem aici si continuam la:
                        Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele
                        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google