Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ionescu liviu View Post
    Eu nu inteleg cum ia ITP-ul.
    Crezi ca are ITP sau asigurare ,pun pariu ca a uitat sa le faca ,cred ca nici nu stie unde mai este talonul masini !

    Comment


    • Originally posted by Archangel80 View Post
      Sa lasam Kormoranurile, si sa va spun o poveste de dragoste a unei vecine fata de ...MONTANA. Tipa e singura si cu un copil, parasita de iubareț. S-a mutat recent de vreo 2-3 luni. Ma uit la Loganul ei, unul de culoare mustar deschis, nu stiu cum se cheama culoarea. Culoare ce se punea in 2005 pe Loganuri. Ma uit la anvelope.... slickuri. Hai sa vad si firma cand colo MONTANA si pe fata si pe spata de vara. Nu exagerez cand zic slickuri. Nu se vede nimic, nico carnita nicio striatiune. Montana care nu se mai fabrica de prin 2006. Incredibil cata inconstienta la unii, pt ca sunt sigur ca la o revizie ceva, si aia facuta la 3-4 ani, tot ii zice un mecanic de anvelopele infecte cu care circula. Multi nu inteleg ca singura legatura intre planeta si automobil o fac anvelopele. Isi bat joc singuri de viata lor ce sa mai vb de viata celorlati participanti in trafic.
      Daca merge doar pana la gradi sau scoala cu ala (aia) mica, la supermarket. la piata, la ma-sa/tac-so deci plimbari pe o raza de hai sa zicem (nu cunosc in detaliu Tulcea sau Galatiu') 5km...nici n-are nevoie de alte caucioace, cand se duc si slickurile si pushca, poate merge direct pe jante.
      Last edited by Kojak; 25 May 2013, 22:37.

      Comment


      • Un prieten de-al meu cu o Kia Picanto, din aia mica, merge foarte mult cu masina. Are cca 240k km cu ea. Pe autostrada la 110 km/h a auzit bubuiala la roata. A oprit rapid masina. Anvelopa fiind foarte uzata aproape la sarma, a luat o groapa/denivelare, anvelopa nu a facut fata fortelor a bubuit dar s-a rupt si un prezon. Cei de la service i-au zis ca prezonul s-a rupt datorita anvelopei uzate ce nu a facut fata drumului ducand socurile in roata/janta.
        Cred ca de anvelope trebuie sa ne ingrijim daca sunt uzate. Nu trebuie neaparat de firma, insa ceva nou la 4-5 ani trebuie pus pe masina. E vb de siguranta noastra si a familiei.

        Comment


        • Salut baieti! Am cauciucuri kormoran si as dori sa achizitionez niste noi cauciucuri. Ce recomandati intre Tigar Sigura sau Debica Passio. Vor fi precum kormoranele? Sa se duca taras imediat sau se simte o imbunatatire? Multumesc frumos.

          Comment


          • Sari din lac in puț.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Chiar nicio imbunatatire? Am vazut ca Debica Passio are calificativul B la franarea pe carosabil umed. Kormoranele ce calificativ or avea? Si ca sa nu fie offtopic si sa fac referire la kormorane: ce anvelopa e mai buna decat kormoran: tigar sau debica? Pana in 200 ron ce anvelopa recomandati? :-)

              Comment


              • Originally posted by cristianpaul View Post
                Salut baieti! Am cauciucuri kormoran si as dori sa achizitionez niste noi cauciucuri. Ce recomandati intre Tigar Sigura sau Debica Passio. Vor fi precum kormoranele? Sa se duca taras imediat sau se simte o imbunatatire? Multumesc frumos.
                Intre Tigar Sigura si Debica Passio, alege Debica !

                Comment


                • Si eu zic la fel. Intre Tigar, America si mai stiu eu ce no-nameuri, mai bine no-name Debica

                  Am un prieten cu supernova si are Depica Passio parca, de iarna. Umbla de 3 ierni cu ele si nu a ramas blocat nici unde.Nici macar pe Semenic

                  Comment


                  • "Debica PASSIO de iarna"...nu exista. Debica face ALL-SEASON, NAVIGATOR 1 sau 2.
                    Eu am avut pe vechiul Logan anvelope MONTANA care si-au facut cat de cat treaba timp de 4 ani (65000 km).
                    Am schimbat cu Kormoran IMPULSER, pareau destul de ok. Am vandut masina iar noul proprietar nu l-am auzit sa se planga.

                    Comment


                    • despre debica frigo 185/65 r15 ce parere aveti, cauciuc de iarna. ca o sa imi iau ca asta iarna nu am avut )


                      am pe masina michelin energy 185/65 r15 am 50k km si la cele pe fata se cunoaste uzura , cam 30-40 % uzate. aderenta foarte buna vara, parerea mea si am mers si iarna si pot sa spun ca se comporta binisor si iarna avand in vedere ca sunt de vara.

                      Comment


                      • Anvelope low-cost ce au caracteristici low-cost. Totusi, pt un mers normal prin oras nu cred ca-ti trebuiesc cele mai scumpe anvelope.

                        Comment


                        • Originally posted by mallibu View Post
                          despre debica frigo 185/65 r15 ce parere aveti, cauciuc de iarna. ca o sa imi iau ca asta iarna nu am avut )


                          am pe masina michelin energy 185/65 r15 am 50k km si la cele pe fata se cunoaste uzura , cam 30-40 % uzate. aderenta foarte buna vara, parerea mea si am mers si iarna si pot sa spun ca se comporta binisor si iarna avand in vedere ca sunt de vara.
                          Pe setul de iarna, pe fata am Debica Frigo 2. Sunt ok pe zapada, au ceva aderenta pe gheata(cat se poate, na) iar per total sunt ok. NU sunt gume cu care sa te dai tare iarna, pe asfalt umed/polei pierd aderenta destul de usor daca te crezi vreun Schumacher.

                          Per total, vorba lui @Cezar: sunt gume ieftine si acceptabile.
                          "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
                          Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

                          Comment


                          • ms pentru parere, oricum de ceva mult mai bun nu am buget asa ca ... icel mai probabil dastea o sa iau

                            Comment


                            • opa kormoran style, da curse sunt pe fata la un logan mcv.
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google