Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Continental eco contact 3 si vara si iarna. Multumit de ele. La iarna viitoare cred ca o sa iau unele de iarna.
    sigpic

    Comment


    • nu sunt mofturi. masina are stabilitate mult mai buna cu cauciucuri 190/60/15 sau 195/55/15, care merg pe janmtele stock. eu nu am vazut politiai sa se uite ce scrie pe cauciuc pana acuma, mai ales daca vede janta normala.
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • Originally posted by alindrgn View Post
        nu sunt mofturi. masina are stabilitate mult mai buna cu cauciucuri 190/60/15 sau 195/55/15, care merg pe janmtele stock. eu nu am vazut politiai sa se uite ce scrie pe cauciuc pana acuma, mai ales daca vede janta normala.
        Politaiu nu se uita se uita la ITP si nu il treci mai mergi o data dar cu alte cauciucuri.

        Comment


        • dar iti schimbi cauciucurile inainte de itp. ce e asa mare scofala? la fel cu cd playerul si garantia. il schimbi cu unul care vrei tu, si in caz de ceva, il pui pe ala stock si nimeni nu stie nimic.
          itp-ul e o data la 2 ani, nu lunar. asa ca nu vad care ar fi disconfortul
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • Eu unul o sa pun numa dimensiuni de anvelope ce scrie in talon poata sa zica toata lumea ca nu sunt la fel de stabile ca cele stock si cu asta PUNCT.

            Comment


            • Daca tu ai o idee fixa cu dimensiunile standard pentru anvelope e ok, cred ca am inteles toti de prima data. Nu te forteaza nimeni sa le schimbi, ia-o usor nu te enerva ca dauneaza
              Revenind ontopic: momentan si eu tot cu dimensiuni standard sunt pana imi voi lua alte jante(ceva mai mari), iar legat de anvelope de vara am Michelin Energy(cele venite by default pe masina) iar de iarna Continental Winter Contact.
              Last edited by god; 6 February 2009, 19:53.
              ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
              Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

              Comment


              • @alindrgn pai cauciucurile goodear 195/50/15 vin odata cu jantele de alu si alea vor ramane fix pt vara iar iarna jante de tabla cu cauciucuri kormoran de vara dar eu o sa le consider de iarna

                Comment


                • ContinentalEcoContact cu care a venit masina din uzina. Pana acum sunt foarte multumit.

                  Comment


                  • barum din uzina.multumit momentan

                    Comment


                    • de vara am michelin cu care a venit masina si de iarna tot michelin dar numai din noroc ori erau de furat ori avea nevoie de bani ca am luat anvelopele de iarna cu 150 lei bucata

                      Comment


                      • Barum - stock ...
                        http://img353.imageshack.us/img353/1012/9457rs0.jpg

                        Comment


                        • Dunlop sp o1 - vara
                          Dunlop wspM3 - iarna

                          Comment


                          • momentan am kormoran din fabrica(185/65/15 de vanzare rulate 400km, 4buc all season pret 150buc neg.) si intentionez sa-mi achizitionez dunlop daca as sti ca merg urmatoarele dimensiuni 195/65/15 fara probleme.

                            Comment


                            • 195/65/15 nu se potrivesc, si nici nu cred ca se gasesc.

                              dimensiuni ce merg puse pe jantele stock sunt urmatoarele:

                              185/65/15
                              190/60/15
                              195/55/15
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment


                              • ba se potrivesc foarte bine 195\65\15 eu am mers 3 ani cu unele fara nici cea mai mica problema nici macar la itp

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google