Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    eu am michelin stock, deci sunt multumit...
    sunt ele de vara, dar oricum, in timpul unui an ele duc greul...
    Better late than never, but never better late

    Comment


    • #77
      1. Logan : 4 X Debica vara;2X Khumo + 2 Dunlop (iarna) - iarna schimb jantele;

      2. a doua masina: 4 X Michelin vara; 4 X Debica iarna;

      3. a treia masina 4 X Continental vara; 4 X Dunlop iarna - iarna schimb jantele;

      Debica Passio ce doteaza unele modele de Logan in standard sunt de VAaaaaaaaaaaaara ... Pe zapada nu fac doi bani desi se zice ca ar fi pentru toate anotimpurile.
      Last edited by sambo; 15 December 2008, 18:27.

      Comment


      • #78
        sambo, cea mai fericita varianta e a treia din punctul meu de vedere
        Better late than never, but never better late

        Comment


        • #79
          @lowmaster

          E si masina la care tin cel mai mult . Insa sa stii ca Debica de iarna m-au scos dintr-o mare incurcatura acum vreo doua ierni pe valea Prahovei. Am depasit multe masini cu pretentii care n-aveau cauciucuri. Pana la urma despre cauciucurile de iarna, eu cred ca foarte important este sa le ai, indiferent de marca sau producator. In rest daca ar fi sa aleg acum as cumpara Vredestein cu tinte ... Dar la cat se circula iarna la noi cred ca asta va fi pese 5 -6 ani _

          Comment


          • #80
            si-a luat un prieten si sincer... a cam pierdul toate tintele...
            frate, nu ai unde sa mergi cu ele, decat daca mergi numai pe zapada/gheata cu ele...
            ma gandeam ca tii mai mult la a treia masina
            Better late than never, but never better late

            Comment


            • #81
              continental
              sigpic Alexandria

              Comment


              • #82
                @low master

                Pai tocmai asta e si ideea cu titele. Nu se merge cu ele mereu. Se impusca (chiar se foloseste un pistol special la anumite tipuri) in conditiile amintite de tine (zapada, gheata). In conditii de iarna normala sunt suficiente cauciucurile care oricum sun super capabile iarna. De regula pica atinci cand se uzeaza cauciucul. Din motivul asta au cam fost interzise prin Europa de vest pentru ca si aia au indolentii lor si o tinta de aia aruncata in viteza putea sa cauzeze integritatii celorlalte masini sau capete -.

                Comment


                • #83
                  corect...
                  eu la noi, cu clima noastra si in conditii normale nu le vad rostul celor cu tinte...
                  sunt superok cauciucurile de iarna de la un producator serios...
                  Better late than never, but never better late

                  Comment


                  • #84
                    Si eu am vrut sa pun pe masina anvelope de iarna dar pana acuma vremea este destul de buna asa ca le-am lasat pe iarna viitoare.

                    Comment


                    • #85
                      vezi ca a cam venit vremea aiurea...
                      iar aderenta sub 7 grade celsius, nu mai e aceeasi ptr cauciucurile de vara... take care
                      Better late than never, but never better late

                      Comment


                      • #86
                        de vara,debica passio cu care a venit,de iarna semperit speed grip,foarte bune

                        Comment


                        • #87
                          IARNA

                          Pentru iarna mi-am pus Dunlop Winter Sport 3D (Goodyear Ultragrip 7+ nu mai era pe stoc pe siteul de unde le-am luat iar Continental nu a luat o nota prea buna la uzura).

                          Ca sa fie alegerea mai usoara m-am uitat la testele ADAC pentru cauciucuri de iarna 2008 si am ales unul din pneurile "foarte recomandate".

                          VARA

                          Asa voi face si cand voi achizitiona cauciucuri de vara... Ma gandesc sa iau Dunlop SP Sport FastResponse pentru ca sunt cele mai silentioase de la categoria "foarte recomandate" (testele ADAC 2008 pentru cauciucuri de vara)

                          Comment


                          • #88
                            felicitari Catalin, ai luat unele dintre cele mai bune pneuri...
                            daca nu ar fi fost michelin, cu siguranta ar fi fost dunlop si la mine
                            Better late than never, but never better late

                            Comment


                            • #89
                              conti asa au fost din fabrica
                              sigpic Alexandria

                              Comment


                              • #90
                                Kormoran - vara (dar le schimb cat de curand cu DUNLOP SP01)
                                SAVA Eskimo S3 - iarna
                                Sunt pasnic!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google