Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru cei care folosesc MOTRIO Impulsion : va intra mai repede ABS-ul comparativ cu alte anvelope pe care le-ati avut inainte ? Si are importanta sau influenteaza in mod pozitiv faptul ca MOtrio Impulsion are greutatea de doar 7 kg ?

    Comment


    • Michelin Energy Saver 185.65.15 odata cu rodajul si cresterea temeraturilor au devenit foarte aderente indiferent de suprafata ( ud / uscat )
      - ABS ul intra greu
      - sunt foarte silentioase
      - consuma mai putin - de obicei pe Bucursti - Ploiesti eu merg 80 - 90 si nu prea puteam sa scot consumuri sub 5%. de obicei aveam 5-5,1-5,2 %
      - cu astea constant reusesc sa scad sub 5 - chiar azi am reusit un 4,7 %

      Comment


      • eu folosesc de vara Pirelli PZero Nero si Yokohama Parada si de iarna Continental parca

        Comment


        • cred ca se apropie puternic un set de uniroyal-uri... momentan bfg gforce profiler pe una si barum brillantis pe cealalta.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • @alessandro:tu ai 1.6 16v si ai consum de 4.7 in afara?
            sigpic

            Comment


            • Folosesc anvelopele din fabrica Eco3, ~55.000km; inca sunt la inaltime

              Comment


              • Mai ales pe topicul de consum.
                Aici e vorba de anvelope si sa mor de cred ca anvelopele au asa un mare rol in scaderea consumului. Poate doar trecerea de la anvelope de iarna la cele vara sa scada un pic consumul, dar efectul se datoreaza in special cresterii temperaraturilor, greu de calculat ce influenta au anvelopele.

                Comment


                • am luat de curand 2 anvelope bridgestone pe fata dar mi se pare ca fac un zgomot prea mare in mers... a mai patit cineva cu aceste anvelope, ce parere aveti despre ele, model ecopia.

                  Originally posted by dr_mke View Post
                  Vara (inca) > Bridgestone EP150 ECOPIA

                  Iarna (in curand) > Dunlop SP WinterSport 3D
                  Am si eu aceste anvelope dar mi se pare ca scot mult zgomot in mers. Cum vi se par?
                  Last edited by logan5; 9 May 2012, 18:12. Reason: Automerged Doublepost
                  Logan laureat 1.2

                  Comment


                  • am avut ocazia zilele astea sa testez in conditii de ploaie din abundenta Michelin Energy Saver vs Conti Eco Contact 3

                    pe asfalt ud fara strat de apa, 80-100 kmh

                    Michelin se descurca impecabil. ABS ul intra greu iar directia este perfect controlabila

                    Conti pierd aderenta mai usor si distanta de franare este sensibil mai mare

                    pe asfalt ud cu apa din abundenta +100 kmh

                    Michelin acvalaneaza foarte usor, ABS intra instant, volanul fuge stanga sau dreapta. depinde care roata prinde prima apa
                    prima data m am "speriat". mi a fugit volanul in dreapta si masina statea de a latul. ABS ul nu functioneaza daca toate rotile sunt blocate

                    Conti se prezinta bine. la primul contact cu apa au tendinata de a acvaplana dar recupereaza bine si mentin contactul cu asfaltul pe toata perioada franarii. directa este controlabila

                    cum spuneam...la gumele Michelin lipsesc canale clare de avacuare a apei. eu nu vad pe unde ar putea sa iasa apa care intra pe centrul anvelopei
                    Attached Files
                    Last edited by alessandro; 28 May 2012, 12:57.

                    Comment


                    • Foloseste cineva Continental PremiumContact 5 sau EcoContact 5 ?

                      Comment


                      • Maine vreau sa imi cumpar 2 cauciucuri pe fata , Noi , am un buget de 500ron + - 20 ... Ce imi recomandati ? Despre BF Goodrich ce stiti ?
                        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                        Comment


                        • Sunt foarte bune BFG. Eu am G-grip, dacă despre ele e vorba. Ia-le cu încredere. Se comportă foarte bine și pe uscat și pe ud.
                          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                          Comment


                          • Daca vrei BFG, eu zic Profiler2. Prea bune...
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Anvelope Vara

                              Am folosit de la Kormoran pana la Goodyear Excellence iar de iarna... mai stie-le iuda. Cel mai multumit am fost de Goodyear Excellence.
                              Acum sunt incaltat cu Viking Citytech.
                              Loganu' regele taxiurilor.

                              Comment


                              • exact Viking CityTech am cumparat si eu, 200ron/buc ... Nu prea am gasit ce am vrut prin oras, si nu am avut rabdare sa caut prin tot orasu... Aveau intr-un loc Pirelli la 280ron, da erau din aprilie 2011 , cam vechi...
                                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google