Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Eu nu am ce vota in pool, pentru ca nu este trecut: folosesc Fulda si sunt foarte multumit de ele.
    sigpic
    Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

    Comment


    • #92
      De vara am Dunlop SP 01, iar de iarna, am Firestone Winterhawk.
      Sunt super-multumit de ambele modele.
      Am votat decat Dunlop-ul, pentru ca nu pot vota decat o data, iar Firestone, nu este in poll.
      Masina a venit cu Continental, de care nu am fost multumit deloc, erau coapte, crapate, vechi, scria pe ele 12.05 (saptamana si anul fabricatiei), cam zgotoase, rigide (tropaia la denivelari) si deranjante ca prindeau pietricele multe, daca mergeam cu geamul deschis, se auzea de parca bateam step.

      Comment


      • #93
        Tigar Sigura, de vara. Sunt ok, am mers acum 2 zile si pe ploaie / ninsoare, aderenta multumitoare, dar nici eu nu am exagerat, nestiind ce aderenta au. Dar primele impresii sunt foarte bune, un raport pret / calitate foarte bun.
        Oricum, fiecare trebuie sa stie ce conduce si sa adapteze viteza la conditiile de trafic.

        PS. Si iarna trecuta am dus-o cu anvelopele Continental, din echiparea masinii. Nu am avut probleme.
        GL-22-TOF

        Comment


        • #94
          orice tip de anvelope ar fi nu imi pun increderea si viata in ele.... dupa mine toate sunt identice, adica nu merita decit sa fie exploatate rational.

          Craciun Fericit !

          Comment


          • #95
            Deocamdata cele de vara,Debica Passio,luni ridic pe comanda 4 anvelope de iarna Vredestein Snowtrac3,le-am ales dupa indelungi cautari si ...fireste,negocieri cu sotia,care nu pricepe de ce trebuiesc...

            Comment


            • #96
              nu am ce vota
              folosesc nokian wrg2, pretul e putin cam mare dar merita
              Attached Files

              Comment


              • #97
                anvelope

                Michelin am avut din fabrica, cu Michelin accelerez in continuare''Michelin Energy'' 88T,foarte bune...
                sigpic
                Maică, ce mafioți de treabă !!!

                Comment


                • #98
                  si eu folosesc vara tot michelin energy, foarte multumit si sunt foarte rezistente si bune, dar as vrea sa incerc cand va fi timpul un profil misto de la dunlop care mia atras atentia

                  Comment


                  • #99
                    Acu am venit de la vulcanizare...mi-am pus pe fatza 2 "gume" de iarna KINSTONE....profil fain, in "V". Vreau sa zic,ca s-a simtit diferenta fata de ce-am avuty pana acum pe masina..ContinetalContac 3. Merge bine.Numai k miar mai trebui inca 2 si pe spate, dar nu prea sunt fonduri. Si astea,le-am luat la "caiet")
                    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                    Comment


                    • folosesc michelin cu care a venit din fabrica si iarna asta nu cred ca am sa iau pentru ca merg cu masina de servici dar la anu sigur pun dunlop

                      Comment


                      • Eu merg cu Kormoroanele default cu care a venit masina iar azi cind erau undeva la - 10 grade afara, soseaua in mare parte umeda (de la sare sau clorura de calciu), pe alocuri portiuni de zapada........ si la frinare parca mergeam cu sania... nu am abs si imediat se blocau rotile de auzeam cum scirtie ba pe spate ba pe fata..... numai mai spun la pieton la o frinare mai brusca (in care in mod normal nu scirtiiau ) se uitau oamenii speriati la masina cind auzeau scirtiiturile de parca aveam peste 100 la ora.... si nu aveam mai mult de 40 la ora ca am mers numai in oras.

                        Parerea mea este se evitati aceste cauciucuri ca-s naspa tare si din cite vad nu au aderenta deloc. Am mai mers iarna cu masini echipate cu cauciucuri de vara dar niciodata nu scirtiiau cum scirtie kormoroanele si aderenta era mai buna.

                        Comment


                        • momentan am pe masina Dunlop Sport 01 dimensiunea standard pt logan 185/65 15 pe jantele Sinaia, dar sunt un pic sceptic cu privire la acel 1.9atm.. mi se pare cam putin.

                          Comment


                          • momentan folosesc kormoranurile .
                            b 89 plk

                            Comment


                            • Michelin - vara Semperit - iarna. Foarte multumit de amandoua dar la la viitoarele cauciucuri de iarna trec pe michelin

                              Comment


                              • Iarna Tigar Winter 195/60R15 pe jantele Sinaia si vara GoodYear Excellence 195/60R15 pe jante Wolfrace

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google