Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "momentan am kormoran din fabrica(185/65/15 de vanzare rulate 400km, 4buc all season pret 150buc neg.) si intentionez sa-mi achizitionez dunlop daca as sti ca merg urmatoarele dimensiuni 195/65/15 fara probleme."

    Comment


    • Nu inteleg de ce cineva si-ar pune anvelope 195/65/15 pe masina (care au inaltimea mai mare decat cele stock) si nu 195/60/R15.

      Chiar merita centimetrul ala extra? (185->195), poate sa imi zica cine concret ce imbunatatiri ale stabilitatii a simtit cu pneurile de 195? .

      Trebuie tinut cont ca atunci cand pui pnenuri mai late demarajul va fi mai slab iar consumul mai mare...
      Last edited by catalin27182; 12 February 2009, 22:28.

      Comment


      • cel putin 5 km/h in plus pe virajele stranse cu gume de 195 si talon mai mic decat alea de 185/65 stock. eu as zice ca e o oarecare diferenta...la consum nu simti mai nimic...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • continental 245/40/17 spate si 235/45/17 pe fata cu j-ul de 8''!!!

          consum 15l la suta in oras, marfa nu!!!
          Last edited by LAE; 25 February 2009, 11:04. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • la asa gume si la 90 de cai ce te astepti? hai maxim 105, dar repet: la asa gume, cat ai vrea consumul?
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • nu ma deranjeaza deloc chiar ma amuza!!

              Comment


              • pune si niste poze sa vedem
                "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                Comment


                • nu obisnuiesc sa pun poze, imi pare rau las pe altii... nu ma bag la genu' cel mai tare logan in stiu eu ce naiba am cu ce sa ma laud nu cu masina ca ar fii ultimul lucru...

                  Comment


                  • momentan,am cele de iarna dunlop wintersport 185/65/15,in balcon am michelinurile din fabrica,dar mi-am luat jante noi pe 6.5*15 wolfrace matrix,vreau sa pun in cateva zile,arcuri weitec pe amort stock,si va intreb pe voi,dc merita sa pun alte dimensiuni pe masina,implicit alte cauciucuri(ca sa arate masina mai ok si sa aibe un plus de stabilitate).Cateva exemple de dimensiuni v-as ruga eu sau sa raman cu dimens stock si cauciucurile din balcon?

                    Comment


                    • kormoran din fabrica - ~ 50.000 km facuti cu ele - si inca mai merg vara care vine
                      bridgestone - doar pe fata, luate in iarna 2007 - 2008
                      Last edited by gabiborcila; 7 March 2009, 17:41. Reason: Automerged Doublepost
                      deviza Logan Club - Aici toti suntem prieteni !

                      Comment


                      • ContinentalEcoContact3-stock 18.000km.Personal f.f. multumit.
                        Numai bine.
                        Un Logan----YNG-----
                        Numai bine.

                        Comment


                        • Folosesc continentale stock pe moment. Parerea mea este ca sunt mediocre vara pe uscat, insa se descurca onorabil pe ploaie.
                          sigpic
                          ^Logan turbat (WIP)^

                          Comment


                          • ce sa aleg: FULDA carat extreme sau TIGAR prima?
                            Attached Files

                            Comment


                            • Ce pret are fiecare anvelova? sincer a-si merge pe Tigar stiu pe multa lume care foloseste aceste anvelope si sunt multumiti!

                              Comment


                              • am gasit FULDA, la 228ron si TIGAR la 190 ron, noi, factura, garantie 2 ani

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google