Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca imi permite sa raspund in locul lui , 185/65 r15
    sigpic

    Comment


    • Firestone Multihawk , Nokian i3 sau Motrio Impulison ? Care ar fi cea mai buna din acestea ?

      Comment


      • eu as zice ca nokian. la ce preturi sunt ?
        uite ceva bun si foarte scump.
        Last edited by B997NDL; 28 May 2012, 12:15.

        Comment


        • Originally posted by alindincluj View Post
          Firestone Multihawk , Nokian i3 sau Motrio Impulison ? Care ar fi cea mai buna din acestea ?
          Ai mai intrebat si dincolo si ti s-a raspuns.

          Acum, am si eu o curiozitate: ai vreun motiv sa alegi doar din astea 3 marci? Eu n-as alege niciuna din variantele astea.

          Comment


          • Vreau o parere de la voi, am de ales intre Barum Polaris 3 si Semperit Speed-Grip 2 , care ar fii mai bune , ca si pret Semperiturile sunt mai scumpe cu 35 ron . (ambele modele noi)
            sigpic

            Comment


            • uita de optiunile tale si ia-le pe acestea. nu vei fi dezamagit
              Oferta anvelope iarna Michelin ALPIN A4 185/65 R15 88T . Profita de preturile mici si cumpara anvelope iarna Michelin cu Garantie & Livrare Gratuita!
              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

              Comment


              • No fain, eu de astea am bani , nu zic ca nu or fii mai bune alea , deci daca poate cineva sa dea o parere la aceeiasi intrebare ms
                Pe mine ma intereseaza sa am stabilitate pe curbe, sa nu mai intre ABS-ul imediat ce ciupesc un pic frana pe asfalt umed/mazga , in general circul 95 % in oras unde nu e zapada mare.
                Last edited by Bad_Wolf; 17 September 2012, 16:40.
                sigpic

                Comment


                • Anvelopele de care zici tu am impresia ca sunt aparute anul asta si nu stiu cata lumea le au.
                  Eu am de iarna trecuta BF Goodrich g-force winter si sunt foarte multumit de ele. Pe "fleșcăială" aderenta e foarte buna, pe zapada afanata/batatorita se tin destul de bine. Pe gheata singurele anvelope care au ceva aderenta sunt cele cu tinte.

                  Comment


                  • Incearca aici http://www.testcauciucuri.com/cauciu...rna/index.html sa gasesti raspuns la intrebarea ta, dar pentru 30 ron in plus ai putea sa tii cont de recomandarea lui Razvan 005 si n-o sa-ti para rau. Iti spun asta pentru ca si eu am facut un efort financiar anul trecut si mi-am cumparat Michelin Alpin A4, dar treci iarna fara emotii, si pe deasupra, patru ierni nu ai grija anvelopelor de iarna. Daca totusi vrei o parere intre cele doua marci, as alege Semperit. Succes!

                    Comment


                    • Si http://www.tyrereviews.co.uk/ are review-uri ok. Ar mai fi si testele facute de adac.

                      Comment


                      • eu am avut semperit speed grip,banuiesc ca 1,si am fost foarte multumit de ele,am petrecut trei ierni la munte cu ele si s-au comportat foarte bine

                        Comment


                        • facem efor sa trecem de la barum la semperit, apoi inca un efort pt bfg, inca unul pt alpin a4, apoi inca unul pt conti wintercontact, apoi inca unul pt gume de rally, apoi inca unul pt gume de ice-rally si uite-ajungem sa dam 1500 euro/bucata de guma
                          cand ai buge fixatt, iti iei ce-i mai bun la bugetul ala, nu te caci mai incolo de linie, ca-ti iei amenda
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Asa vom sti mai multe despre anvelopele pe care le cumparam;
                            Magazin on line de anvelope si jenţi, promoţii la anvelope de vară şi iarnă. Stoc foarte mare de anvelope de iarnă şi de vară. Livrare la domiciliu.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Ca la electrocasnice. Sunt curios care vor fi anvelopele cu calificative A+. Just marketing. La electrocasnice sta careva sa urmareasca daca lada lui frigorifica de 370 de litri consuma doar 299 kw/an si-l ia de gat pe producator daca i-a consumat mai mult? Raspunsul va fi ca ala era consumul in conditii ideale. Asa va fi si cu anvelopele, inca o modalitate pentru unii producatori de a-si promova marfa.
                              SI acum erau informatii legate de clasa de tractiune de exemplu. Iar informatiile legate de consumul de carburant sunt cele mai utile.
                              Cu cat e mai mic consumul de carburant de la clasa A fata de clasa B? Macar 0.5 litri /100?
                              Last edited by mr.K; 25 September 2012, 09:59.

                              Comment


                              • Cele de la Michelin, normal.

                                Pe mine nu ma incalzeste ca pun etichete...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google