Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tot pretul va conta in primul rand.
    Vazusem la Carrefour Debica Frigo 2 185/65/15 la 214 ei/bucata.

    Comment


    • Iti dau eu preturi

      Comment


      • Ziceam si eu asa... pentru cei interesati.
        Personal, am opinci de iarna.

        Comment


        • Originally posted by PCH View Post
          Iti dau eu preturi
          Ce preturi ai pentru debica navigator pt golan?
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • Ca la electrocasnice. Asa va fi si cu anvelopele, inca o modalitate pentru unii producatori de a-si promova marfa.
            Informatiile de pe acele etichete, daca ar fi existat cu ceva timp in urma, ar fi eliminat multe posturi, aici pe forum, legate de anvelopele cele mai silentioase, cele mai eficiente la franare samd; pana la urma nu te obliga nimeni sa tii cont de acele clasificari. Dupa parerea mea e bine sa alegi in cunostinta de cauza iar nu dupa ureche cum recomanda unii la coltul blocului. Foarte bine daca, comerciantii isi promoveaza marfa, da nu cred ca asta s-a avut in vedere cand a fost adoptata aceasta masura.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Barum Brillantis rulate vreo 40.000 km mai merg si in iarna care vine?

              Comment


              • Vasilica, iar vrei sa te "fofilesti" si iarna asta? ;ai curaj, nu gluma sa mergi iar fara anvelope de iarna.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • vasile, chiar si-o roata de tabla lisa merge. greu, dar merge. pana la urma, tu stii cat dai pe confortul si siguranta ta si a celor din jurul tau.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Vasilica, iar vrei sa te "fofilesti" si iarna asta?
                    pana la urma, tu stii cat dai pe confortul si siguranta ta si a celor din jurul tau.
                    Ma fofilez toata viata daca e nevoie si stiu cati bani face confortul meu... face exact cat dau pe CASCO... Anul trecut m-a trosnit un "legist" (nu mi-a acordat prioritate) dinasta posesor de toate cele legale mai putin de minte...
                    Eu ies ma ieftin circuland cu taxiul atunci cand e zapada pe jos, se poate demonstra...

                    Comment


                    • Barum alea tin inca vreo 30k fara probleme, fie iarna fie vara. Cu grija se poate circula si iarna, dar pe zapada mai mare de 10cm ai nevoile de lanturi sau de o persoana care sa iti faca un branci cand opresti, ca sa mai poti pleca de pe loc.
                      Am facut o iarna cu niste Barum-uri si m-am pregatit pentru olimpiada de iarna, proba de slalom la ski, pe coborari fugea masina de cur, si in frana de motor pe la curbe stranse.
                      Curios ca pe urcari avea aderenta bunisoara cu opincile alea.

                      Comment


                      • Originally posted by vasile78 View Post

                        Ma fofilez toata viata daca e nevoie si stiu cati bani face confortul meu...
                        Pana dai de un echipaj de la rutiera si aia e...toti se cred zmei pana la proba contrarie.

                        Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                        Comment


                        • Eu am mers 2 iarni cu kormoranele de vara dar, dupa ce am tras niste "drifturi" la fiecare curba de murea lumea pentru ca am fost nevoit sa merg cu lanturi (altfel nu plecam de pe loc) am decis sa-mi iau anvelope de iarna in ideea sa nu ma mai complic cu naturi care orice le-ai face nu stau cum trebuie pe roti, se deplaseaza si cine stie ce rup/smulg.
                          Se poate merge foarte bine si cu anvelope de vara daca au un profil care sa ajute dar mers foarte lin, fara sa bruschezi, pe cand cu cele de iarna nu mai ai asa multe probleme decat daca te crezi la raliu.
                          Eu am ramas placut surprins cand am observat ce aderenta au pe mazga cele de iarna, kormoranele nu aveau nici o treaba, aveam aderenta mai buna pe zapada

                          Comment


                          • Originally posted by PCH View Post
                            Pana dai de un echipaj de la rutiera si aia e...toti se cred zmei pana la proba contrarie...
                            Tu nu au citit ca merg cu taxiul atunci cand ninge? O sa ma uit totusi dupa niste Debica Navigator, sa vad de ce fonduri dispun.

                            Comment


                            • 210ron,
                              ieftine!
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • Recomand Motrio Winter Far Away, un raport preţ - calitate foarte bun !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google