Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • biancamarius5, ai sava eskimo? Debica frigo si frigo 2 stiu ca sunt bune, mai bune decat all season
    Anul trecut eram hotarat sa iau Vredestein Quatrac 3, am asteptat 1 luna sa vina in stoc, cand am vazut ca nu mai apar am luat BFG de iarna. Cum all season ar trebui sa fie bune si vara si iarna m-am gandit ca un model low cost nu s-ar ridica la nivelul unor mid/high range. Acum sunt multumit ca am doua randuri de roti chiar daca la 10.000km/an le va uza vremea, nu eu Din cauza asta am vrut sa iau all season.

    Comment


    • da sava eskimo si se comporta mai prost ca cele de vara pe zapada.acum la polei nu pot spune nimic pentru ca toate gumele mari minuni nu fac pe polei

      Comment


      • Originally posted by PCH View Post
        Am inteles, merci frumos. Am nevoie de anvelope iarna si ma gandesc la astea sau Alpin 4...dar nu stiu cat de mult merita diferenta de pret dintre ele.

        Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
        Alpin 4 clar...

        Comment


        • @Martzianu' cu cifre - poti alege chiar Motrio, au un pret mai mic (~200 lei/buc.) si se comporta decent.

          @PCH - numai de bine despre BF G. G-Force

          @biancamarius -
          da sava eskimo si se comporta mai prost ca cele de vara pe zapada
          - am avut Eskimo S3 pe fosta masina. Destul de tocite, ca aveau cam 4-5 ani, dar isi faceau treaba. Incomparabil, chiar fata de o anvelopa noua de vara (BF Goodrich Profiler2).
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Mi-am vandut Kormoranele folosite 2 ierni, performante medii spre slabe cu ele.
            Acum dispun de aprox 1200 lei buget pentru 4 noi anvelope.
            Ce sa aleg? Urmatoarele ar cam fi pe lista:
            Nokian W+
            Vredestein Snowtrac 3
            Bridgestone LM32
            Dunlop WINTER SPORT 3D

            Comment


            • niki eu merg pe culoarul culoarul rucar bran si cam pe aici se testeaza anvelopele.nu vreau sa te contrazic dar eu am fost foarte nemultumit de ele

              singurul lucru ce il au de remarcat este acela ca se tocesc foarte greu tinand cont ca eu am mers cu ele toata vara si arata la fel(sa nu zica cei de pe forum ca nu stiu utilizarea lor dar am zis ca daca iarna nu imi sant de folos mai bine sa recuperez paguba ruland cu ele vara)
              Last edited by biancamarius5; 30 September 2012, 13:24. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by khaymanu View Post
                Mi-am vandut Kormoranele folosite 2 ierni, performante medii spre slabe cu ele.
                Acum dispun de aprox 1200 lei buget pentru 4 noi anvelope.
                Ce sa aleg? Urmatoarele ar cam fi pe lista:
                Nokian W+
                Vredestein Snowtrac 3
                Bridgestone LM32
                Dunlop WINTER SPORT 3D
                Indubitabil, DUNLOP!

                Comment


                • Originally posted by khaymanu View Post
                  Nokian W+
                  Vredestein Snowtrac 3
                  Bridgestone LM32
                  Dunlop WINTER SPORT 3D

                  Nokian gerantat se tocesc foarte repede, e valabil si pt. cele de vara. Dunlop foloseste multa le si sunt bune. Vredestein e laudat de straini, la noi nu sunt asa multe masini incaltate cu asa ceva (eu am vredestein hi-trac 2, de vara, si sunt super multumit de ele).

                  Sent from my GT-I9070 using Forum Runner

                  Comment


                  • Am dat comanda luni si azi mi-au venit Dunlop-urile.Pret : 1126 lei toate 4.

                    Comment


                    • Ce site?pe pm sa nu le facem reclama.ms
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • O sa fii multumit de Dunlop.Le am de doua ierni si sunt ca noi.(40 000km)

                        Comment


                        • Originally posted by Octavian View Post
                          Frate-meu si-a schimbat cauciucele (60000 mai aveau ''carne'' dar erau descentrate). 190 RON/buc, cu tot cu manopera (schimbat, echilibrat). Sunt facute de Continental, dar tot Kormoran sunt. E mult?
                          Pai din punctul meu de vedere cred ca e bun . pe 2 debica 230ron x2 si Matador 210ron x2
                          Dar s-au comportat exemplar pe zapada, chiar si-au meritat banii prin ce nameti am facut fatza cu solenza))

                          Comment


                          • e oferta la cara pt cei cu card cora. 185 65 R15 debica iarna la 229 si la al doilea produs returneaza 50% (115 lei) sub forma de bonuri valorice,
                            deci perechea ar iesi la 345 lei. ar fi bine sa mai fiti cu cineva in caz ca zic ca nu fac reducere la 2 daca iei 4. asa ar lua fiecare cate 2 si s-ar aplica reducere.
                            acum am primit newsletterul. cred ca e proaspata faza

                            Comment


                            • vedeti si DOTu ca am vazut unele din 2010 deci..
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • In general la Cora sunt tepe.
                                Anul trecut au avut doar 6 seturi de logan date in prima jumatate de ora si restul de doua saptamani teapa ca sa mergi la ei in magazin.
                                Cam toti fac asa.
                                Trebuie sa ai noroc sa pui mana pe asa promotie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google