Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    pentru iarna am optat pentru Dayton Dw500. Am facut alegerea buna sau nu ?
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • #32
      pentru iarna sint perfecte!
      profil V pentru ploaie si ideale pentru zapada. doar sa nu mergi cu ele pe caldura
      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

      Comment


      • #33
        Originally posted by unic
        pentru iarna am optat pentru Dayton Dw500. Am facut alegerea buna sau nu ?
        cat tea costat? ai pus 4bucati sau doar 2pe fata...
        are cineva idee cat costa o janta de tabla ptr logan???

        PS. nici burn sa nu dai cu ele

        sigpic

        Comment


        • #34
          670 a costat tot setu de 4..
          sigpic

          Comment


          • #35
            si cum sunt ai apucat sa le testezi ca doar esti din brasov???

            sigpic

            Comment


            • #36
              azi ieri leam luat si inca nu leam montat...dar cand le montez si ii fac si o proba am sa va zic ce si cum sunt..
              sigpic

              Comment


              • #37
                vad ca pe aici multi posesori au schimbat anvelopele cu altele ceva mai late, 205 si parca era cineva cu 225 chiar.
                am inteles...stabilitate mai buna, franare mai buna, am inteles de asemenea si ca se uzeaza ceva mai repede planetarele sau ceva de genu, intrebarea mea: daca as pune pe spate un 205 si pe fata as lasa 185...ar mai aparea probleme de uzura prematura la vreo componenta mecanica a masinii?

                Comment


                • #38
                  de unde pot achizitiona in timisoara anvelope mai ieftine ? all season mar interesa dunlop goodyear ,michelin ,firestone ceva sugesti?
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by boris
                    de unde pot achizitiona in timisoara anvelope mai ieftine ? all season mar interesa dunlop goodyear ,michelin ,firestone ceva sugesti?
                    Noi sau second? Pentru second vorbim noi cand ne intalnim. Noi nu stiu pt ca nu ma intereseaza, ca eu oricum le fac praf repede si nu merita investitia
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by CLC
                      vad ca pe aici multi posesori au schimbat anvelopele cu altele ceva mai late, 205 si parca era cineva cu 225 chiar.
                      am inteles...stabilitate mai buna, franare mai buna, am inteles de asemenea si ca se uzeaza ceva mai repede planetarele sau ceva de genu, intrebarea mea: daca as pune pe spate un 205 si pe fata as lasa 185...ar mai aparea probleme de uzura prematura la vreo componenta mecanica a masinii?
                      mai bine ca mine de 195/55/15 si gata si pe fata si pe spate

                      Comment


                      • #41
                        @CLC: sustin ideea lui SUPERCAR, nu combina marimile. in primul rind sare in ochi la garcea si te alegi cu un premiu si in al doilea rind am inteles de la altii ca pot aparea probleme cu stabilitatea din cauza diferntelor de marime.
                        si crede-ma CLC, merita plusul de stabilitate, aderenta si frinare! daca nu-i dai in gura la masina sau nu o fortezi, nu se duc asa repede planetarele sau alte subansamble pacolo.
                        pe vechiul meu mercedes am 195/65/15 fata de 175/14 stock. in 16 ani am schimbat o singura data directia, dar na, e mercedes :d
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • #42
                          la anvelope depinde foarte mult pentru ce le folositi
                          daca le folositi pentru un mers cu masina de familie sau un mers sportiv
                          pentru fiecare stil de mers exista un tip de anvelopa


                          recomand pentru fata sa lasati 185/65/15 nu schimba dinamica
                          pentru spate puteti folosi ca si mine 205/60/15 diferenta este foarte mica la dimensiune dar la stabilitate ff mare
                          toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                          Comment


                          • #43
                            Goodyear – doua premii intr-o saptamana

                            - Auto Express declara Goodyear HydraGrip ‘Cea mai buna achizitie’ ca urmare a testelor pe anvelope.
                            - Aproape 50% mai multa aderenta la viraje pe carosabil umed in comparatie cu alte marci de succes.

                            Comment


                            • #44
                              are cineva 185/70 R14 pe golan?
                              am gasit niste jante ragutze la un amic, le-as lua la schimb cu cele de tabla ale mele si as cumpara doar alte anvelope.
                              ar fi talonul putintel mai mare, aspectu cred ca nu s-ar strica prea mult.
                              un avantaj ar fi ca as avea un demaraj mai bun(cica)
                              uitandu-ma pe net vad ca ar fi niste gume toyo 195/70 R14, cred ca ar fi suuuper comode cu asa talon.
                              astept o parere ceva, ma gandesc ca tot ar fi mai ok decat tablele stock, plus ca nu m-ar costa decat fro 200 lei(presupunand ca iau pe gumele mele 150 lei/bucata ele fiind in mag 220 si rulate 500km )
                              Last edited by RSX; 7 November 2007, 00:33.

                              Comment


                              • #45
                                pai clc din cate zici tu cu jenti pe 14(tinand cont ca loganu vine cu jenti pe 15)vei avea si eroare la kilometraj ptr ca diametrul rotii este mai mic dar este mai mic cu doar 5mm(daca am calculat corect) deci cred ca la demaraj si la kilometraj nu se va simti mare lucru

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google