Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    second in piata mehala cu 80lei. noi pe la 140 lei prin magazine ... in principiu ia pe fata doar, asa le iei noi. spatele nu e chair important pe zapada. nu ca ar fi zapada pe la noi
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

    Comment


    • #62
      uite aici un link catre un distribuitor de anvelope. trebuie doar sa cauti
      au filtru si cauti usor.
      uite aici un link direct cu filtrul facut.
      nu au filtru pe iarna/vara/all season. daac scri epe ele M+S sint 100% de iarna
      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

      Comment


      • #63
        Pai suntem in Europa... Oricum cauciucurile de iarna sunt obligatorii in afara Romaniei in sezonul rece, mai ales in Austria. Iar daca vara te prind cu cauciucuri de iarna... platesti amenda cat iti echipai masina cu cate doua seturi. La noi insa prind cauciucurile "universale"
        Chrysler PT Cruiser 2.0, 141cp - 2002, gri platine
        Logan Prestige 1.5 dcI, 85 cp - noiembrie 2007, gri comete

        Descarca Manual de Service Logan
        http://rapidshare.com/files/68154108...de_service.pdf

        Comment


        • #64
          eu am trecut la alea de iarna..de cand s-a pus ploaia !
          ce-mi place cum scartaie cand franez
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #65
            chiar cred ca necesar sa faci asta.....e o mare diferenta la condus....eu tocmai mi-am pus un set de pirelli winter sottozero.... sunt beton...
            pot sa fac rost la un super pret si alte marci...daca va intereseaza contactati-ma in pm... http://www.motorsport.it/html/pagina.php?id=1838
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/irinelvalcea/
            VAND HONDA ACCORD I-CTDI

            Comment


            • #66
              Ce inseamna super pret si cam cat ajung daca trimiti in GL un set ?? Ca le-am cam ros pe astea pe care le am si la iarna o sa imi fie cam tarsa sa circul cu ele prin oras mai ales pe un POLEI cum se mai intampla uneori la noi

              Comment


              • #67
                Originally posted by CLC
                cat desprw lopata, as folosi-o ca sa le sap groapa, pt ce pixu meu lopata, pot ei sa demonstreze ca eu o sa circul prin nameti de 2m sa-mi trebuiasca lopata)
                Ca bine zici CLC!
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #68
                  Chiar ma gandeam ca ar fi timpul sa imi iau si eu anvelope de iarna adik oricum imi iau pentru ca astea de vara... Kormoran in varza mai ales iarna ce sa povestesc
                  LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                  Enter the Matrix

                  Comment


                  • #69
                    Eu am un coleg a toate stiutor care face misto de mine ca vreau sa imi iau anvelope de iarna...lui nu ii trebuie ca nu merge la Brasov iarna si ca nu are abs (poftim motivatie)

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by GLDexTer
                      ... circul cu ele prin oras mai ales pe un POLEI cum se mai intampla uneori la noi
                      daca e polei pe jos poti sa ai ce cauciuce vrei tu, doar daca au cuie pe el ai directie si frina.
                      pe polei doar cu lanturi
                      @diavolutu: cu tot respectul pentru pretenul tau (e si timisoarean) spune-i ca e prost
                      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                      Comment


                      • #71
                        cauciucuri de iarna

                        sal la toata lumea...... cam ce fel de cauciucuri sau ce marca de cauciucuri sa imi cumpar ca sa nu am problleme la iarna.....io am cauciucurile de cand am luat-o, in 2005 si nu am avut probleme dar au inceput sa se cam uzeze mai ales cauciucurile pe fata..ms

                        Comment


                        • #72
                          ai putea opta pentru Pirreli Winter Sport pe 185/65/15" sau Dunlop sau Good Year...sau daca ti se par scumpe poti lua mai ieftinele cum ar fi de la Debica.

                          Comment


                          • #73
                            si cam cat m-ar costa?

                            Comment


                            • #74
                              Depinde ce marca vrei,de exemplu niste Dunlop te costa cam 200 ron/buc cu tva inclus.

                              Comment


                              • #75
                                Mama ce ma enerveaza producatorii de anvelope!!!... Pana acum cativa ani nici nu se punea problema de cauciucuri in functie de sezon! Acum le fabrica "de vara" sau "de iarna", o alta facatura pentru a avea incasari cat mai mari. De cand ma stiu eu am mers cu cauciucurile (si am multi km la bord nu jucarie!), atat vara cat si iarna, pana se ducea profilul vre-o 5-6 mm apoi le schimbam... mare filozofie, acum, vezi doamne, nu se mai poate circula iarna ca n-am cauciucuri de iarna... ce sa-ti povestesc...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google