Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...multumesc celor care mi-au raspuns
    ...pana la urma am luat : Lassa Snoways Era 185/65 R15 88T , le-am prins la "Promotia Metro 50 ani " (parca asa suna) si am dat 198 lei/ buc.
    ...sper sa fie un nou subiect de discutie si chiar va rog cateva cuvinte despre aceste gume

    Comment


    • DOT 14

      Anvelope aproape de premium!

      Comment


      • Pentru cine e interesat de achizitionarea unor anvelope de iarna, sa se uite si aici.

        Comment


        • Ma gandeam pentru gume de vara sa-mi iau Falken SN832EC-Sincera 185/65 R15 88T, clasa A la franare, C la consum, rezultat bun la ADAC reifentest fara minusuri, preturi de la 210-220 de lei...
          Nu prea am auzit sa foloseasca cineva gume de la marca asta (japoneza si cu traditie, chiar daca o avea fabrici prin europa). Pareri, ceva?

          Originally posted by old_radu View Post
          ...multumesc celor care mi-au raspuns
          ...pana la urma am luat : Lassa Snoways Era 185/65 R15 88T , le-am prins la "Promotia Metro 50 ani " (parca asa suna) si am dat 198 lei/ buc.
          ...sper sa fie un nou subiect de discutie si chiar va rog cateva cuvinte despre aceste gume
          turcesti, gaseai ceva de la o marca mai consacrata in banii aia (debica, barum)
          Last edited by einstein1984; 17 October 2014, 09:25. Reason: Automerged Doublepost
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Mi-am cumparat de 2 anvelope Michelin alpin a4, dot 232014 fabricate in germania.

            Comment


            • Foarte bune, tot în Germania sunt și ale mele fabricate. Îs la a 3-a iarnă cu ele.
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • de ce doar 2?
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • le pun pe fata pe astea ca sunt noi, pe spate o sa pun petlas (turcesti)- care le-am avut pe fata 3 ierni si de care am fost super multumit.

                  Comment


                  • Originally posted by gigiman View Post
                    Mi-am cumparat de 2 anvelope Michelin alpin a4, dot 232014 fabricate in germania.

                    http://www.emag.ro/anvelopa-iarna-mi.../pd/DJ041BBBM/
                    2314-probabil

                    le pun pe fata pe astea ca sunt noi, pe spate o sa pun petlas (turcesti)- care le-am avut pe fata 3 ierni si de care am fost super multumit.
                    E indicat sa ai pe spate anvelopele cu aderenta mai buna. Petlas-urile alea dupa doar 3 ierni imi inchipui ca te pot ajuta sa pleci de pe loc.

                    Comment


                    • da, 2314
                      sunt ca noi petlas-urile, dar nu imi place ca imi improasca toata mizeria pana pe usile din spate, desi am aparatori de noroi.

                      Comment


                      • marfa combinatie, gume premium cu no nameuri turcesti. Mai bine luai 4 debica si aveai baza pe masina ca nu te depaseste spatele pe o curba uda si inghetata.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Vb fara sa fii in cunostinta de cauza. Petlas-ul turcesc da clasa poate si la marci premium, nu mai vb de Debica. Se comporta exceptional pe zapada.

                          Petlas Snow Master W651 Etichete de eficienta: combustibil clasa E , aderenta clasa C , zgomot 71
                          DEBICA FRIGO 2 Etichete de eficienta: combustibil clasa E , aderenta clasa F , zgomot 71

                          aderenta clasa C, spune multe

                          Comment


                          • Da, desigur.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • De la Suleyman încoace turcii ăștia mă tot uimesc. Dar oare chiar să fie la fel de bune ca Michelin Alpin A4? Că au aceleași cotări, C și E. Parcă n-aș prea crede.
                              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                              Comment


                              • Daca erau asa de bune de ce nu ai luat inca 2 petlasuri? Erau Michelin mai ieftine?
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google