Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Surpriza, se pare ca o ofera cei de la Nokian; merita atentie aceste anvelope.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Continental TS850 - 422 lei. Stiu, nu este cel mai bun pret de pe net, dar il puteti obtine.
      Eu am reusit sa le achizitionez cu 397 lei/buc. si transport gratuit.

      Numai de bine despre acest site / distribuitor. Am mai cumparat de cateva ori de la ei si de fiecare data s-au comportat admirabil.
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • Or fi ele bune, insa si scumpe...
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Sunt pe 16, de aia; alea pe 15 pentru Logan sunt 270lei, ceea ce nu e o avere.
          ...
          Niki, la ce masina vrei sa folosesti anvelopele alea?
          Last edited by IancuMIC; 29 September 2014, 17:09.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Volvo S40
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • Mi-a mai venit inima la loc.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Originally posted by mumus View Post
                Pretul este sub pretul pietei

                Adica cu 130 lei mai ieftin decat la ando service

                Adica 1018 lei toate 4 cu dot 2014 livrate la mine la usa. cu 3 ani garantie.
                "plecatul dintre noi" coleg mumus le-a luat cu 1000 pe toate 4. deci se poate.

                un exemplu rapid.
                Last edited by B997NDL; 29 September 2014, 17:49. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • ...apoi le dai mail alora de la care am cumparat eu si le spui ca ai gasit mai ieftin. Pe baza ofertei lor, le trimiti un mail si celorlalti, in care le prezinti oferta primita. Ei se bat pe tine si astfel obtii cel mai bun pret.
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • Originally posted by Niki View Post
                    Volvo S40
                    Nu intamplator te intrebam. Aceleasi dimensiuni le are fica-mea pe Megane si ma gandeam ca sunt cam joase pentru anvelope de iarna; nu ai si varianta pe 65?
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Nu e vorba ca sunt joase, e vorba ca sunt cam late iarna pentru zapada, altfel apasa o tona pe 185 decat pe 205.
                      Dupa continental ts850 si eu as merge pe nokian pentru simplu fapt ca aia acolo traiesc, in zapada.
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Originally posted by IancuMIC View Post
                        Nu intamplator te intrebam. Aceleasi dimensiuni le are fica-mea pe Megane si ma gandeam ca sunt cam joase pentru anvelope de iarna; nu ai si varianta pe 65?
                        Nu-i masina mea, deci nu am la indemana cartea ca sa vad ce alte dimensiuni sunt omologate pt. respectiva caroserie.
                        Parerea mea, totusi, este ca 205/55/16 este dimensiunea optima, atat pt anvelope de iarna, cat si de vara, luand in calcul starea drumurilor din tara, dar si aspectul estetic al masinii.

                        Pe Megane 3, caci despre el intuiesc ca ar fi vorba, nu-i omologat si 195/65/15?
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • Ba da; de altfel acestea vor fi si dimensiunile anvelopelor de iarna.
                          In privinta anvelopelor cu inaltimea mica, am destule rezerve in ceea ce priveste utilizarea acestora iarna.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Se merita acele Kumho 185/65/R15 pe Logan 2, sau sa merg pe Debica? Ca alternative ar fi Nankang Nankang SW 7 XL si Falken HS449-Eurowinter sau Uniroyal Ms Plus 77
                            Last edited by gold4all; 1 October 2014, 11:36.

                            Comment


                            • Am primit astazi conti winter contact ts 850 /4 buc.1004.11 ron (251 lei buc).
                              185/65/15.
                              Last edited by IancuMIC; 9 October 2014, 22:35. Reason: ordine

                              Comment


                              • pomana, de unde le-ai luat?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google